Jump to content


Magnetofoni - Trakasi


suca77

Recommended Posts

Pozdrav, uspeo sam nekako da naletim na ovaj forum koji je fenomenalan. 

Naime, trebam da kupim od tipa Otari MX5050 BIII. Da li neko ima iskustva sa ovim trakasem. Inace mi lik kaze da je kao nov.

 

Zanima me takodje da li ovaj magnetofon moze da vrti/svira traku u oba smera?

 

Procitao sam negde da ne koristi kaiseve vec je direct drive.

 

Sta i kako da proverim pre kupovine a da se ne zeznem pa da me posle neki deo kosta djavo i po?

 

Koliko novca da ponudim za ovo cudo a da se ne obrukam?   

 

Hvala. ;)

 

 

img_262475_53592155_0.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 759
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sta i kako da proverim pre kupovine a da se ne zeznem pa da me posle neki deo kosta djavo i po?

Koliko novca da ponudim za ovo cudo a da se ne obrukam?

Hvala.

Prijatelj je za njega prije dvije godine u Austriji dao 1500 eura dvo kabalni + 10 zapakiranih traka....meg je bio u fantasticnom stanju....postizu oni i manje i vece cijene
Link to comment
Share on other sites

Koliko novca da ponudim za ovo cudo a da se ne obrukam?   

 

Hvala. 

 

Ðемој ништа да нудиш јер је двотражни магнетофон, оÑим ако баш не желиш такав.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

A sta je dvotrazni magnetofon?

Ako nije dvotrazni kakav mi onda treba?

I koliko motora ima ovaj Otari? i sta mu znaci ono " Capstan motor"?

 

Da li traka kada zavrsi automatski pocne da se vrti na drugu stranu i da svira drugi kanal ili mora svala traka da se premota na pocetak pa Jovo nanovo?

 

Vaspitan sam na analognom zvuku, na lampasima i treba mi neki magnetofon. Kazu mi ljudi da je zvuk nevidjen i kad se snimi sa ploce da je puno mekaniji, vise basa, harmonicniji etc etcc..

 

Hvala puno. :)

 

Izvinjavam se, ne znam bas puno o magnetofonima. 

Link to comment
Share on other sites

Ðемој ништа да нудиш јер је двотражни магнетофон, оÑим ако баш не желиш такав.

 

:wave2

Sta je dvotrazni MAG? Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Sta je dvotrazni MAG? Hvala.

 

Ја лепо оÑтавих линк о том магнетофону   :crno-na-belo

 

2Т значи да два канала Ñнима целом ширином траке и нема могућноÑти окретања иÑте као код каÑет дека.

 

Капиш?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Kapiram. To je puno lose sa ekonomicne strane jer cu puno placati trake ali sa druge strane je dobro zato sto je valjda zvucni zapis bolji.

 

Ovaj lik mi kaze da ima neko malo dugme iznad magnetnih glava koje je preklopnik i pise pored 2T-4T. Dugme se ne vidi ispod poklopca je pored glava.

 

Puno hvala. 

Link to comment
Share on other sites

Da li je dobro zameniti 2 tracne glave za snimanje i reprodukciju sa 4 tracnim glavama?

 

Video sam na nekim forumima da to rade.

 

Takodje na elektronskoj ploci od magnetofona promene brzinu..

 

Ја то не бих радио.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

 

Ðемој ништа да нудиш јер је двотражни магнетофон, оÑим ако баш не желиш такав.

 

:wave2

 Nemoj nista da nudis?Smesno.Nisam znao da ste tako naivni Stone.Iz nekog razloga vi ne zelite da covek koji je postavio ovo pitanje sazna istinu.A i covek koji postavlja pitanje nije ni malo naivan koliko se meni cini,i verovatno zna istinu, mozda gresim.A istina je da je u pitanju IZUZETNA masina sa dva traga.Da, ima dva traga,a ne cetri, sto je vrlina a ne mana.Mana bi mogla biti samo ako se iskljucivo gleda cena trake.Medjutim onaj ko hoce ovakav magnetofon o tome mnogo ne razmislja jer mu on treba za beskompromisno snimanje i reprodukciju, naravno na 38 brzini.Jedan je od retkih koji ima kompletnu kalibraciju trake na prednjem panelu sto omogucava upotrebu raznolikih traka (i onih profesionalnih) i obezbedjuje ultimativan snimak.Imao sam prilike da se druzim neko vreme sa ovom masinom u jednom studiju i mogu reci da je opasna.Napravljen je kao tenk i veoma je izdrzljiv.Da zakljucim, u pitanju je vrhunska masina.Po meni on vredi 700-800e ako je u ok stanju a ako je bas u izuzetnom stanju, mozda i vise.Predlazem postavljacu ovog pitanja da jos jednom razmotri kupovinu,bice izuzetno zadovoljan.
Link to comment
Share on other sites

 

Ðемој ништа да нудиш јер је двотражни магнетофон, оÑим ако баш не желиш такав.

 

:wave2

 Nemoj nista da nudis?Smesno.Nisam znao da ste tako naivni Stone.Iz nekog razloga vi ne zelite da covek koji je postavio ovo pitanje sazna istinu.A i covek koji postavlja pitanje nije ni malo naivan koliko se meni cini,i verovatno zna istinu, mozda gresim.A istina je da je u pitanju IZUZETNA masina sa dva traga.Da, ima dva traga,a ne cetri, sto je vrlina a ne mana.Mana bi mogla biti samo ako se iskljucivo gleda cena trake.Medjutim onaj ko hoce ovakav magnetofon o tome mnogo ne razmislja jer mu on treba za beskompromisno snimanje i reprodukciju, naravno na 38 brzini.Jedan je od retkih koji ima kompletnu kalibraciju trake na prednjem panelu sto omogucava upotrebu raznolikih traka (i onih profesionalnih) i obezbedjuje ultimativan snimak.Imao sam prilike da se druzim neko vreme sa ovom masinom u jednom studiju i mogu reci da je opasna.Napravljen je kao tenk i veoma je izdrzljiv.Da zakljucim, u pitanju je vrhunska masina.Po meni on vredi 700-800e ako je u ok stanju a ako je bas u izuzetnom stanju, mozda i vise.Predlazem postavljacu ovog pitanja da jos jednom razmotri kupovinu,bice izuzetno zadovoljan.
Link to comment
Share on other sites

Nisam nov u audio tehnici. Vrlo dobro poznajem gramofone, celokupan audio sistem ali sam lekciju iz magnetofona preskocio.

 

Dakle, poznajem materiju ali me bune razne mere traka u inchima, razne brzine, nabovi. Izgleda mi vrlo zanimljivo i zelim da saznam. Koje trake koristiti. Neko kaze feritne nikako, struzu glave.

 

Oprecna su misljenja. Svestan sam da je ovaj Otari studijska masina. i to me malo bunilo. Zasto bi mi neko preporucio 4 trazni magnetofon kada ispada da ima zvucni zapis sto se tice zapisa povrsine trake isto kao casette deck. :)

Link to comment
Share on other sites

   Nemoj nista da nudis?Smesno.Nisam znao da ste tako naivni Stone.Iz nekog razloga vi ne zelite da covek koji je postavio ovo pitanje sazna istinu.A i covek koji postavlja pitanje nije ni malo naivan koliko se meni cini,i verovatno zna istinu, mozda gresim.A istina je da je u pitanju IZUZETNA masina sa dva traga.Da, ima dva traga,a ne cetri, sto je vrlina a ne mana.Mana bi mogla biti samo ako se iskljucivo gleda cena trake.Medjutim onaj ko hoce ovakav magnetofon o tome mnogo ne razmislja jer mu on treba za beskompromisno snimanje i reprodukciju, naravno na 38 brzini.Jedan je od retkih koji ima kompletnu kalibraciju trake na prednjem panelu sto omogucava upotrebu raznolikih traka (i onih profesionalnih) i obezbedjuje ultimativan snimak.Imao sam prilike da se druzim neko vreme sa ovom masinom u jednom studiju i mogu reci da je opasna.Napravljen je kao tenk i veoma je izdrzljiv.Da zakljucim, u pitanju je vrhunska masina.Po meni on vredi 700-800e ako je u ok stanju a ako je bas u izuzetnom stanju, mozda i vise.Predlazem postavljacu ovog pitanja da jos jednom razmotri kupovinu,bice izuzetno zadovoljan.

 

 

 

Sta je 38 brzina? Citao sam da moze i ta brzina da se regulise unutar magnetofona na samoj ploci.

Link to comment
Share on other sites

Da li traka kada zavrsi automatski pocne da se vrti na drugu stranu i da svira drugi kanal ili mora svala traka da se premota na pocetak pa Jovo nanovo?

 

 

Nemoj nista da nudis?Smesno.Nisam znao da ste tako naivni Stone.Iz nekog razloga vi ne zelite da covek koji je postavio ovo pitanje sazna istinu.A i covek koji postavlja pitanje nije ni malo naivan koliko se meni cini,i verovatno zna istinu, mozda gresim

 

Треба Ñамо прочитати пажљивије.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Jel Revox bolji. Kaze mi prijatelj da Akai 747 nema belt drive vec direct drive i da ima staklene glave koje su neunistive. E sad, verovatno je na Revoxu zvuk bolji.

Ma Akai i npr Pioneer su tehnicki fantasticni uredjaji, ali Revox mi ima malo meksi sound...vise zivota mi izlazi iz njega....da ne spominjem svoj gadni G36 koji meni osobno najbolje radi.
Link to comment
Share on other sites

Nisam nov u audio tehnici. Vrlo dobro poznajem gramofone, celokupan audio sistem ali sam lekciju iz magnetofona preskocio.

 

Dakle, poznajem materiju ali me bune razne mere traka u inchima, razne brzine, nabovi. Izgleda mi vrlo zanimljivo i zelim da saznam. Koje trake koristiti. Neko kaze feritne nikako, struzu glave.

 

Oprecna su misljenja. Svestan sam da je ovaj Otari studijska masina. i to me malo bunilo. Zasto bi mi neko preporucio 4 trazni magnetofon kada ispada da ima zvucni zapis sto se tice zapisa povrsine trake isto kao casette deck. :)

Upravo tako. Dvotrazne masine su mnogo bolje jer snimaju dva kanala na dva traga, to jest celom Å¡irinom trake, dok cetvorotrazni to dele na dva smera, tako da je zvuÄni zapis duplo uži za svaki kanal. Brzina od 38mm ili 15inch je najveća i najkvalitetniji snimak je na njoj.
Link to comment
Share on other sites

Треба Ñамо прочитати пажљивије.

 

:wave2

Ma proÄitao sam ja pažljivo ali znate vi i bolje od ovoga. Siguran sam da znate. Osnovno pitanje je bilo koliko covek da ponudi. Dajte mu iskrenu i postenu ocenu , ako ste se već naÅ¡li pozvanim da komentariÅ¡ete. A ne da budemo sa ciljem ili bez cilja dvosmisleni i tajanstveni. Forum valjda zato i služi, da pomognemo ako možemo. ÄŒovek je već odustao zbog vaÅ¡eg komentara, da vas podsetim. A ima priliku da kupi fenomenalan magnetofonom.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...