Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

Mislim da mozemo malo da podignemo - bice realnije.

Imam 16 adresa, generalna_skupstina je predao parice.

Kad bi znali od kad važi odluka vlade... Ali ne verujem da ćemo saznati do srede kad RR bude naruÄivao.

Hoćeš li da šalješ potvrdni pm onima koji su poslali adrese ili da se u, recimo, sredu u podne izbaci spisak ovde sa svima Äije adrese imaš i koji su uplatili pare? Pa onda ko nije poslao adresu da to uradi pronto, normalno, ako je prethodno uplatio pare :) .

Link to comment
Share on other sites

Evo i mene, sad doÄ‘oh kući, što reÄe Pera, radi se:)

Jedna stvar mi je pala na pamet. Ako zaista želimo da sve ide preko eBaya, ja bih morao da kupim 2x lampucera regularno, dakle, morao bih da naÄ‘em Vincent-ov oglas gde prodaje lampuceru bez napajanja i trafoa i da tu naruÄim 2x komada, a da mu onda mailom napomenem da šalje na odvojene adrese i da ne zaboravi onu jednu free of charge:)

E sad, koliko sam ja skontao u pitanju je ovo (Pero, ispravi me ako grešim):

http://www.ebay.com/...784401050275332

Pošto koliko vidim cifre pomenute u mailu koji si dobio od Vincenta savršeno odgovaraju.

MeÄ‘utim, ako su svi pravilno skontali, ovo je cena sa napajanjem!!! Dakle, ploÄica sa DAC-om + napajanje.

ÄŒak i cene shippinga odgovaraju ovima, prvi komad $10, svaki naredni $5.

Zašto vam ovo govorim. Ovo je idealno, zato što samo ovako možemo biti zaštićeni od strane eBaya, ja ću regularno da kupim 2x komada i imam dokaz o kupovini, tako da nema šanse da nas zavrne. Nadam se isto da će poslati onaj free, kao i da će ispoštovati želju kupaca da ide na više adresa.

Tako da mislim da je to to.

Oni koji su mi poslali pm bitno je da u njemu navedu kompletno generalije (ime, prezime, ulica, broj, poštanska adresa, grad, telefon), ja šaljem broj tekućeg i to je to. Molim vas da uplaćujete taÄan novac i da bude naglašeno u banci od koga je stigla uplata, da znam ko je sve platio.

VeÄeras ću svima da odgovorim, samo da uspavam klinca:)

edit: Klinac neće da spava, pa sam našao vremena da vam svima odgovorim na pm.

Mislim da je najbolje da Pera skuplja keš, a meni da idu uplate i da odredimo dead line, pa da onda vidimo koliko nas ima i da ja poruÄim, a pre toga da iskomuniciram sa kinezom, da ne bi bilo nekih nejasnoća.

Link to comment
Share on other sites

Da bi ti kupio 2x dacova on treba da ima toliko i oglašeno. Kako vidim napisao je More than 10 available što znaÄi klikanjem na "kupi" oglas će i dalje biti prisutan za drugi, treći itd klik ALI ne znaš dokle, možda do 15-og, pa on će morati da obnovi oglas sa još, tako da informiši ga da imaš nameru za 2x posebnih klikova pre nego kreneš sa tim.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ću ga informisati, ali sam mislio da kupim svih 2x odjednom, a da ga pre toga upoznam da mora da šalje odvojeno na svaku adresu. Zato što ako budem kupovao jedan po jedan shipping neće biti za svaki naredni $5, već uvek $10, on na to ne može da utiÄe, generator plaćanja eBaya automatski to odradi. Jedina opcija je ili van eBaya (što smo se složili da ne želimo, a iskreno, ja nema šanse da direktnim pogaÄ‘anjem uzmem od Älana koji ima 13 feedbackova) ili da kupim Ä‘uture, a da mu potom (ili još bolje i pre i posle) pošaljem spisak adresa.

Link to comment
Share on other sites

Evo i mene, sad doÄ‘oh kući, što reÄe Pera, radi se:)

Jedna stvar mi je pala na pamet. Ako zaista želimo da sve ide preko eBaya, ja bih morao da kupim 2x lampucera regularno, dakle, morao bih da naÄ‘em Vincent-ov oglas gde prodaje lampuceru bez napajanja i trafoa i da tu naruÄim 2x komada, a da mu onda mailom napomenem da šalje na odvojene adrese i da ne zaboravi onu jednu free of charge:)

E sad, koliko sam ja skontao u pitanju je ovo (Pero, ispravi me ako grešim):

http://www.ebay.com/...784401050275332

Pošto koliko vidim cifre pomenute u mailu koji si dobio od Vincenta savršeno odgovaraju.

MeÄ‘utim, ako su svi pravilno skontali, ovo je cena sa napajanjem!!! Dakle, ploÄica sa DAC-om + napajanje.

ÄŒak i cene shippinga odgovaraju ovima, prvi komad $10, svaki naredni $5.

Zašto vam ovo govorim. Ovo je idealno, zato što samo ovako možemo biti zaštićeni od strane eBaya, ja ću regularno da kupim 2x komada i imam dokaz o kupovini, tako da nema šanse da nas zavrne. Nadam se isto da će poslati onaj free, kao i da će ispoštovati želju kupaca da ide na više adresa.

Tako da mislim da je to to.

Oni koji su mi poslali pm bitno je da u njemu navedu kompletno generalije (ime, prezime, ulica, broj, poštanska adresa, grad, telefon), ja šaljem broj tekućeg i to je to. Molim vas da uplaćujete taÄan novac i da bude naglašeno u banci od koga je stigla uplata, da znam ko je sve platio.

VeÄeras ću svima da odgovorim, samo da uspavam klinca:)

To je ta ponuda za koji smo se odluÄili, nema trafo, a napajanje ima :) . Imam predlog da prvo kontaktiraš sa Vinsom i PRVO napomeneš za slanje na razliÄite adrese, a onda da obaviš kupovinu. Pera je rekao da će reći Vinsu da jedan prijatelj koji će uplatiti pare i obaviti kupovinu (to si ti) preuzima komunikaciju oko nabavke. Dakle, u dogovoru sa Perom treba organizovati kontakt i detalje za komunikaciju sa Vinsom Mauriciom.

Ako je potrebno da ti šaljemo generalije na PM nije problem, mada je ovde Pera u poslednjoj reÄenici (u postu ispod) pojednostavio postupak. On već ima (skuplja) adrese i podatke, pa smo mislili da će ti ih on dostaviti:

Da bismo malo optimizovali stvar, ovako:

- adrese sakupljam ja,

- cash sakupljam ja (danas mi parice predaje generalna_skupstina), spremite 50 Evra i 200 RSD (eventualna sitna kolebanja kursa) i

- uplate skuplja RR.

Naravno, treba da jasno i nedvosmisleno pod "svrha uplate" napisete nickname i "Uplata za DAC", da covek nema problema oko tumacenja ko mu je i sta uplatio.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ću ga informisati, ali sam mislio da kupim svih 2x odjednom, a da ga pre toga upoznam da mora da šalje odvojeno na svaku adresu. Zato što ako budem kupovao jedan po jedan shipping neće biti za svaki naredni $5, već uvek $10, on na to ne može da utiÄe, generator plaćanja eBaya automatski to odradi. Jedina opcija je ili van eBaya (što smo se složili da ne želimo, a iskreno, ja nema šanse da direktnim pogaÄ‘anjem uzmem od Älana koji ima 13 feedbackova) ili da kupim Ä‘uture, a da mu potom (ili još bolje i pre i posle) pošaljem spisak adresa.

Tako je, ovo boldovano nam treba.

Vrati se malo neku stranu unazad (kad klinja zaspi), od onog trenutka kad si otišao na posao ;-) i prelistaj šta se dešavalo, imam utisak da nisi u toku sasvim :D . Kad već ovo privodimo kraju moramo da imamo dobru koordinaciju inaÄe se sapletosmo o sopstvene noge.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ću ga informisati, ali sam mislio da kupim svih 2x odjednom, a da ga pre toga upoznam da mora da šalje odvojeno na svaku adresu. Zato što ako budem kupovao jedan po jedan shipping neće biti za svaki naredni $5, već uvek $10, on na to ne može da utiÄe, generator plaćanja eBaya automatski to odradi. Jedina opcija je ili van eBaya (što smo se složili da ne želimo, a iskreno, ja nema šanse da direktnim pogaÄ‘anjem uzmem od Älana koji ima 13 feedbackova) ili da kupim Ä‘uture, a da mu potom (ili još bolje i pre i posle) pošaljem spisak adresa.

Nope, nije tako. Prvo ne znam kako misliš kupiti 2x odjednom, jer klikaš jednom = kupio si jedan.

Šiping nije automatski, on sam upisuje cifru u invojsu koji ti šalje, tako da invojs će izgledati kao lista od 24 redova na kojim piše onako kako se zove produkt/oglas:

2011 New 24bit/192kHz CS8416+PCM1798+ACD827 DAC Decoder Kit, DIY, Assembled

Na kraju

Subtotal: toliko i toliko

Šiping: toliko i toliko (upisan od njega po formuli prvi 10 svaki naredni 5)

Total: Zbir

Samo meni nije jasno kako vam je on obećao ovu formulu za šiping kad ona važi ako šalje na jednu adresu, jer to je bazirano na faktiÄke troškove koje on treba da plati pošti? Kad šalje na razliÄite adrese u pošti to košta 10$ svaki.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒek, ne razumem... Ima polje gde se upisuje quantity. Tu se upiše, recimo, 24 komada. Zašto mora jedan po jedan? Jel zbog razliÄitih adresa?

Pitam nevezano za nabavku, nego me zanima. Ne razumem ovaj EB baš najbolje.

Ovo kako je on obećao formulu za šiping i zašto, pa valjda zna šta radi, nije to napisao onako, valjda stoji iza toga. Pošto smo se složili da mu verujemo, moraće :order .

Link to comment
Share on other sites

ÄŒek, ne razumem... Ima polje gde se upisuje quantity. Tu se upiše, recimo, 24 komada. Zašto mora jedan po jedan? Jel zbog razliÄitih adresa?

Pitam nevezano za nabavku, nego me zanima. Ne razumem ovaj EB baš najbolje.

Ovo kako je on obećao formulu za šiping i zašto, pa valjda zna šta radi, nije to napisao onako, valjda stoji iza toga. Pošto smo se složili da mu verujemo, moraće :order .

Kao što reÄe Trotter, ne moraš da kupiš jedan komad, možeš i više, samo upišeš koliÄinu i eBay generator plaćanja sam sraÄuna, nema mnogo filosofiranja. Veruj mi, dobro znam, kupujem na eBayu već više od 2 godine, ako hoćeš proveri, ovo sam ja:

http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=ringeraja011&ftab=AllFeedback&seeallfeedback=See%20All%20Feedback&myworld=true

Link to comment
Share on other sites

Tako je, ovo boldovano nam treba.

Vrati se malo neku stranu unazad (kad klinja zaspi), od onog trenutka kad si otišao na posao ;-) i prelistaj šta se dešavalo, imam utisak da nisi u toku sasvim :D . Kad već ovo privodimo kraju moramo da imamo dobru koordinaciju inaÄe se sapletosmo o sopstvene noge.

ProÄitao, sve je pod kontrolom.

Pera skuplja eure i adrese, ja primam uplate. Kad sve bude gotovo naruÄujem, u meÄ‘uvremenu kontaktiram Van Goga:)

Link to comment
Share on other sites

ÄŒek, ne razumem... Ima polje gde se upisuje quantity. Tu se upiše, recimo, 24 komada. Zašto mora jedan po jedan? Jel zbog razliÄitih adresa?

Pitam nevezano za nabavku, nego me zanima. Ne razumem ovaj EB baš najbolje.

Ovo kako je on obećao formulu za šiping i zašto, pa valjda zna šta radi, nije to napisao onako, valjda stoji iza toga. Pošto smo se složili da mu verujemo, moraće :order .

Za da ga moralno vežeš i ostaviš mu 24 feedbacka a ne samo jedan.

Link to comment
Share on other sites

Za da ga moralno vežeš i ostaviš mu 24 feedbacka a ne samo jedan.

I moralno platim $5 više po DAC-u:)

Neka hvala, dobiće on od mene high rate 5 star positive feedback i to je to.

InaÄe, da idem jedan po jedan nemam šta moralno da ga vežem, on mora da šalje na adrese koje su mu ukucane, jedino ako misliš na onaj jedan free. E, pa, ako ga ne pošalje neka mu je na Äast, niko ovde neće da crkne za njim, a ja ću da ga ocrnim samo tako ako to uradi, Veruj mi, prodavac koji misli da pravi biznis, pa sa 13 feedbackova dobije negativan.... Loše mu se piše...

Link to comment
Share on other sites

Za da ga moralno vežeš i ostaviš mu 24 feedbacka a ne samo jedan.

Aaa, pa dobro, nisam znao :thumbsup2 . Izgleda da je EB ozbiljna stvar, nije jednostavno kako sam pretpostavljao. Ti feedbackovi su važni, vidim sad i zašto. Moraću malo da istražim tematiku EB kad doÄ‘e PayPal i mogućnost opuštenije kupovine bez cimanja nekog ko ima PP. Doduše, to može da bude (PayPal) negde oko nikad :roll: .

Link to comment
Share on other sites

To neće se dogoditi ako ti on pošalje invojs kako sam opisao. Svaki naredni invojs poništava prethodni, u smislu plaćaš ono što piše u zadnjem.

Ne razumem o Äemu govoriš???

Kako jedan poništava drugi?

2x odvojeno plaćena raÄuna, 2x cena koje važe za 1 komad, 2x mogućnosti za feedback.

Jedno plaćanje za 2x komada, 2x puta cena za jedan komad, shipping 2x-1 puta $5 + $10, mogućnost za samo jedan feedback.

TaÄka.

Sve drugo spada u plaćanje van eBaya, što je po meni u ovoj situaciji, sa ovakvim prodavcem bez iÄ reputacije xtreman rizik.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je EB ozbiljna stvar, nije jednostavno kako sam pretpostavljao. Ti feedbackovi su važni, vidim sad i zašto.

eBay je ozbiljan koliko i svaka kupovina u prodavnici, a feedbackovi su nešto na osnovu Äega stupaš u komunikaciju i postaješ potencijalni kupac, tj. reputacija prodavca. Teško se gradi, a ruši u trenutku.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem o Äemu govoriš???

Kako jedan poništava drugi?

2x odvojeno plaćena raÄuna, 2x cena koje važe za 1 komad, 2x mogućnosti za feedback.

Jedno plaćanje za 2x komada, 2x puta cena za jedan komad, shipping 2x-1 puta $5 + $10, mogućnost za samo jedan feedback.

TaÄka.

Sve drugo spada u plaćanje van eBaya, što je po meni u ovoj situaciji, sa ovakvim prodavcem bez iÄ reputacije xtreman rizik.

Ma ne bre, plaćanje van eBaya je druga stvar.

Ako ti sada od njega kupiš 24 komada i on ti pošalje invojs, a ti se u meÄ‘uvremenu rešiš za još 3 recimo. Šta onda? On će ti poslati novi invojs sa modifikovanom koliÄinom i šipingom. Svaki od ovih dopunskih tri će biti šipnut za 5$, a ne samo druga dva. To se zove combined shipping. Prethodni invojs ne važi, nego važi ovaj novi.

sa ovakvim prodavcem bez iÄ reputacije xtreman rizik

E upravo zbog tog rizika je bolje da ga moralno vežeš sa 24 feedbecka, mada obzirom da ima samo 13 do sad on može da startuje pod novim profilom i zabole ga za tvojih 24. Vredi žrtvovati 13 i poÄeti od nule za tisuću i kusur dolarÄića, ne? :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ma ne bre, plaćanje van eBaya je druga stvar.

Ako ti sada od njega kupiš 24 komada i on ti pošalje invojs, a ti se u meÄ‘uvremenu rešiš za još 3 recimo. Šta onda? On će ti poslati novi invojs sa modifikovanom koliÄinom i šipingom. Svaki od ovih dopunskih tri će biti šipnut za 5$, a ne samo druga dva. To se zove combined shipping. Prethodni invojs ne važi, nego važi ovaj novi.

E upravo zbog tog rizika je bolje da ga moralno vežeš sa 24 feedbecka, mada obzirom da ima samo 13 do sad on može da startuje pod novim profilom i zabole ga tvojih 24. Vredi žrtvovati 13 i poÄeti od nule za tisuću i kusur dolarćića, ne? :cool:

Ok, za kombinovani shipping si u pravu, ali ni to ne može kako se kome ćefne, već ide uz amin eBaya i ako prodavac to odobrava (mnogi ne, kupio 1 ili 100 shipping je zakucan). Ne šalje prodavac invoice, već mašina automatski generiše dati invoice sa datom cifrom i pošalje meni kao kupcu, a normalno, izvesti i prodavca.

A što se tiÄe broja feedbackova i "moralne obaveze", za to mi, što bi neko rekao, šište 00, pošto sam zaštićen kao beli medved od strane eBaya za sve isporuke do $100. A i rekli smo da mu verujemo:)

Mene samo brine da neki od ovih 2x ne zaluta u putu, pošto koliko vidim u pitanju je airmail, a kod njega nema ni tracking-a, ni osiguranja, pa ako ne stigne (a dešava se), ćao zdravo, jedino ako hoće prodavac na tvoj obraz da pošalje novi ili uradi refund.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...