Jump to content


KRITIKA ADMINISTRATORA I REDAKCIJE


crni

Recommended Posts

Dakle ljudi, od svih glupavih tema na forumu, naravno, vi ste zakljuÄali Kritiku sajta. A ti Rajko, zaÅ¡to obrisa Borjana? Å ta vam je to deÄko rekao, da li vam je psovao majku, da li je vreÄ‘ao po nacionalnoj osnovi, da li vam je uvredio gazdu? Ne verujem da je ovo poslednje, ta on je Äovek koji stoiÄki podnosi svaku kritiku. Å ta je onda? Repovi komunizma i staljinizma (ovaj potez vam je bio u maniru ljudi u crnim, kožnim mantilima)? Možda Rajkova sujeta ili strah da se ne izgubi ovaj mali poslić? Hm,da. Od svega pomalo.

No dobro momci.Odoh ja u audiofil.net. Prijatno vam bilo i uživajte u vašoj Korato Bastilji.

Link to comment
Share on other sites

Dakle ljudi, od svih glupavih tema na forumu, naravno, vi ste zakljuÄali Kritiku sajta. A ti Rajko, zaÅ¡to obrisa Borjana? Å ta vam je to deÄko rekao, da li vam je psovao majku, da li je vreÄ‘ao po nacionalnoj osnovi, da li vam je uvredio gazdu? Ne verujem da je ovo poslednje, ta on je Äovek koji stoiÄki podnosi svaku kritiku. Å ta je onda? Repovi komunizma i staljinizma (ovaj potez vam je bio u maniru ljudi u crnim, kožnim mantilima)? Možda Rajkova sujeta ili strah da se ne izgubi ovaj mali poslić? Hm,da. Od svega pomalo.

No dobro momci.Odoh ja u audiofil.net. Prijatno vam bilo i uživajte u vašoj Korato Bastilji.

Link to comment
Share on other sites

Zelim da malo smirim strasti! Sa Rajkom sam se juce dopisivao i u principu smo ukapirali jedno drugog, kao i uvek. Slazem se da je doslo do propusta u mom izrazavanju, ali se ne slazem da sam ja jedini trebao da budem cenzurisan. Ja Rajko nisam rekao CB da je djubre ili sl. vec da bi samo brisao bale sa poda koliko bi se iznenadio zvukom mog sistema. Zaista, mislim da je to mnogo manje uvredljivo od nekih replika koje su upucene Deliji, meni i sl...

Glavni problem kod mene je to ne da sam sujetan ili subjektivan u ocenjivanju ljudi ili svoje opreme vec to sto ne podnosim kad me neko napada argumentovano. Doticni gospodin ne samo da je napao mene, vec je uspeo sve zive da okrpi na forumu, ali i da ih onesvesti svojim neznanjem koje nazalost prelazi u jako tezak oblik. Neko to moze da gleda sa simpatijama, ali sa 2. strane nekek stvari ne mogu tek tako da se precute! Ne znam bash Rajko da li je u duhu foruma da nekom kazes da je iskompleksiran, da nista ne radi, nema pojma i sl... Ako se gleda sa merila cenzure... ?

Svaki napad zasluzuje i odgovor, mozda manje poetski izrazajan ali itekako impulsivan.Sad samo zelim da na fini nacin pokusam da objasnim ono sto sam napisao CB.

Tvoje merilo kvaliteta je novac,a moje merilo kvaliteta je sluh. I ne samo to, vec uopste sklop celog muzickog sistema. Koliko samo ima uredjaja koji su sjajni pojedinacno ali "timski " ne predstavljaju bog zna kakav sklad. Ja sam svoj sistem gradio mesecima i godinama i on mozda nije referentan po zvuku, ali po skladnosti moze samo da predstavlja uzor mnogima. Za razliku od mene, ti svoj sistem nisi ni predstavio, tako da zaista mi ne pada na pamet da se oko toga ubedjujem, dok ne vidim tvoj sistem.

Glavni problem ljudi poput tebe CB je to sto nipodastava DIY. Ti koji pricash o brendovima iz 2006 god. sa prethodnim nipodastavanjem si zaista pokazao koje je merilo tvoga kvaliteta... zaista ne znam da li si ostao povredjen izjavom protiv nekih fabrickih kutija, ali zaista smatram da bi trebalo da se upoznas sta u svetu znace Vifa, Peerless, Scan, Visato i sl... Shvatio bio onda da njih koriste mnogo skupe fabricke kutije i da su to medju najboljim zvucnim jedinicama u svetu. Shvatio bi da cesto DIY verijanta je u prednosti jer mogu da se ispravljaju fabrickr greske, kojih cesto ima poprilicno po jednoj kutiji i da skoro svaki od tih drajvera moze da svira jos kvalitetnije.

Moje kako ti kazesh uradi sam kutije kostaju 2300 Eura,a fabricki bi kostale mnogo vishe... O cemu se radi, kad kazem da drejveri kostaju oko 1050 Eura, prosudi sam... Moje pojacalo nije sa buvljaka vec je njegova vrednost, posto je upgrade-van, cirka 3000 Eura itd... Ovo ne navodim da bih pokazao svoju novcanu mogucnost vec cisto da ti objasnim da je DIY zaista skupo zanimanje, ali da itekako pokazuje rezultate. Apsolutno smatram da je tvoj stav totalno pogresan, jer onda pocni od sebe i police koju zelish da napravish i kazi sebi da je do djubre! A, tesko je? Najlakse je da pljujesh po tudjem trudu i visegodisnjem radu koji daje rezultata ali prizovi se malo realnosti i makar poslusaj neki od tih uredjaja i nadam se da ce promeniti misljenje, poput mnogih. U svetu se inace rucni rad jos vishe ceni i mnogo je skuplji, tako da gresis itekakom i sa tog aspekta. Rezultat mog rada su upravo DIY uredjaji koje smo napravili,a ima ih podosta, tako da sa te strane smatram da nisam besposlen i da itetako svasta radim u zivotu.

I za kraj, ono sto sam rekao da mozesh da sanjas, mislio sam na to da retko imash prilike da cujesh skupe sisteme, doj ja to u Moskvi radim gotovo mesecno. Nista uvredljivo, samo konstatacija, pogotovo posle tvoje izjave o brendovima.

Ne znam, ozbiljno cu jos razlisliti da li cu ostati na forumu ili otici poput mnogih mojih kolega koji su pogresno shvaceni. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Borjane, CB,

Imam jedan predlog za obojicu. Umesto sto se prepucavate preko foruma predlazem da jedan drugom napisete po mail, i da se dogovorite sledece: slusanje omiljenih CDova prvo kod jednog a onda kod drugog. Pri tome treba postovati sledeca pravila:

- Konzumiranje alkohola: POZELJNO (ne i obavezno)

- Broj sesija: NEOGRANICEN

- Cilj: Zajednicki stav .... koji ako bude izgledao" nemamo pojma ali smo se super proveli" bice super.

Na taj nacin jednu neproduktivnu diskusiju mozete pretvoriti u interesantno poznanstvo.

A onda nama napisite ovde jedan post ....

A sto se tice napustanja foruma ... to je najlakse. Medjutim nema zbilja pravog razloga za tako nesto. Ove zesce i manje zesce diskusije su plod najcesce nesporazuma, loseg dana, nerazumevanja mada doduse ponekad i netolerancije. Da bi se ozbiljno pricalo o HiFi (kao recimo i o fudbalu) neophodno je posedovati odredjenu dozu tolerancije - jer postoji jako puno razlicitih stavova, koji su svi vredni paznje.

Pozdrav

Dejan

Link to comment
Share on other sites

Vidi Dejane, nemam ja nameru da se sa bilo kime raspravljam i sto se mene tice, niste morali da brisete bilo kakve uvrede na moj racun.

Ja sam samo branio Hi-Files zato sto sam nekada davno bio duboko zagrizen u Hi-Fi i citao hrvatski Trend i njihov dodatak Audio, dok kod nas Hi-Fi casopis nije ni postojao i bilo mi je mnogo krivo zbog toga.

Zato sa simpatijama i gledam na ovaj projekat i branio sam ga preko sajta.

Bilo bi lepo kada bi sve nase firme, kuce, institucije ulagale toliko entuzijazma u svoje projekte kao sto to rade ljudi iz HF-a.

U biznisu sam dosta dugo i znam da procenim ko sta radi. A neki zahtevi koje ljudi ovde postavljaju sajtu/casopisu su jednostavno TRENUTNO nerealni za ovo okruzenje - zemlju.

Zato sam i pod Hi-Fi opremom naveo Denon, Rotel, Nad & co. a ne Krell i Conrad Johnson.

Ne zaboravite da gro kupovine muzickih uredjaja u srbiji cine tehnomarket linijice od 10.000 dinara na 12 mesecnih rata u odnosu na koje su gore navedeni low budget hi-fi uredjaji ezoterija!

Stoga svako mora biti svestan jacine srpskog trzista a samim tim i ocigledno TRENUTNE ciljne grupe casopisa.

Nadam se da ce za godinu ili dve biti bolje i da ce ljudi iz casopisa imati na raspolaganju jedan lep osnovni referentni sistem.

I to je sve sto ja imam da kazem, cime prestaje svaka moja dalja diskusija na temu ciji je veci/duzi/skuplji!

Link to comment
Share on other sites

Zato sam i pod Hi-Fi opremom naveo Denon, Rotel, Nad & co. a ne Krell i Conrad Johnson.

Ne zaboravite da gro kupovine muzickih uredjaja u srbiji cine tehnomarket linijice od 10.000 dinara na 12 mesecnih rata u odnosu na koje su gore navedeni low budget hi-fi uredjaji ezoterija!

Ja bih jako voleo da imamo medju testovima i oglasivacima ezoteriju, ali jedini preduslov za to je da distributeri imaju registrivane firme :listen

Link to comment
Share on other sites

Evo, da ne ispadnem babaroga i da stalno kritikujem, jer zaista nisam takav, vecim delom posta CB se potpuno slazem!

Da me ne shvatite pogresno, ja Ljubin trud i entuzijazam itekako cenim i to sam mu i rekao. Zaista znam kroz sta sve covek mora da prodje, ali Cb nje shvatam tvoju konstataciju za ovdasnje firme. Moja firma osvaja SVET,a verujem da ni ti ne bi bio daleko od toga, ali zaista, bez ikakve zle namere. Potreban je rad,rad,rad i extra kvalitet. Pogledajte http://www.simprolit.com ili http://www.simprolit.co.yu ( nije reklama ) i videcete sta znaci petogodisnji rad i trud i da se zaista moze sve postici koliko god to deluje kod nas nemoguce. Sta vi mislite, da su nas finansirali, donirali? Pa mi kad smo trebali da dobijemo ogroman posao u UAE za fabriku i proizvodnju i da nam daju kredite, nase kredite ( a drzava bi imala ogromne koristi od tog ) je uzele Marija Raseta za svog zeta i kockarnicu i slicne budale, tj. sve su razdelili medju sobom. Ali to nas nije sprecilo da se predamo, iako i sami znate koliko ovde ima kvazimaterijala i gradjevinaca...

Sve ovo navodim da bih pokazao da se ipak moze, ali dodushe jako tesko i sporiji napredak u pocetku, dok se ne razbiju cuvene nase predrasude. Ali, sa 2. strane zaista smatram da je onda greska sto se i pravio casopis gde vi prvo molite da vam daju uredjaj na test,a onda molite da objavite taj test i jos se na taj nacin ponizavate. Tu se vama cesto i divim, ali sa druge strane nekad ne mogu da vas shvatim gde vi bukvalno morate da se zahvaljujete firmi sto vam je dala taj uredjaj na test i da ih nahvalite. Velika je greska sto vi zivite samo od reklama tih firmi umesto da napravite neku vrstu AD, jer ovako svaka firma ocekuje da se njen uredjaj nahvali u testu posto je platila reklamu. To je vrlo prosto primetiti! Zaista, bez uvrede, ali casopis trenutno izgleda kao mesavina vesti sa neta i kataloga nasih firmi-zastupnika... Ja ne kazem da treba nevidjeno nesto pljuvati, ali smatram da treba govoriti istinu pa napisati npr. za NAD C370 ( + mekoca srednjih tonova, ektstra snaga, npr. dobar trafo, - nedefinisan bas, ostriji visokotonci,dimanika ). Zaista smatram da je tako nesto moguce napisati,a da se niko ne vredja, vec jednostavno dajete svoje ocene koje su realne. Znaci, niko od vas ne trazi da merite i radite takve testove, jer je to preskupo i kod nas neisplatljivo. Kako se niko od vas nije setio pa testirao recimo firme kao sto su : NATAUDIO, KARAN, DAYENS,MCINTOSH,ATILLA i slicne audiofilske uredjaje? Sa druge strane, zasto ne testirate recimo preskupe monoblokove iz KOrata npr. na Electrama 946 ( 1. su me razocarale ) ili skuplje Dynaudio zvucnike sa Karan pojacalom i sl ?

Isto gde se ne slazem sa CB - majstore, koliko kostaju dobri Denon AVR ? nekoliko 1000 Eura !!! Pa, jel je to onda realnost, kao i Silver NAD,bolji Rotel monoblokovi, Sony ES i sl... ? Nema tu velike razlike! ako se ja ne varam, u casopisu su bash testirani preskupi Denon AVR uredjaji, pa nikom nista, iako ne znam ni jednu osobu koja to poseduje ili bi kupila! Isto se vrse recenzije zvucnika koji su firmirani i preskupi i vec pripadaju tom visokom cenovnom rangu, pa mi onda nije jasno na sta se odnose tvoje primedbe? Ja ne kritikujem cenovni rang testiranih uredjaja vec nacini na koje se vrsi recenzija uredjaja, gde je bitnije koje je boje daljinski i sl. stvari,a najmanje se vrsi audiotest koji se cesto vrsi na neodgovarajucim uredjajima. Zaista, da se ne vracam,ali smatram da je pomalo neozbiljno vrsiti spajanje nekih komponenti koje su vekovima udaljene svojim kvalitetom 1. od 2.

Znaci, da rezimiram, svaka cast firmi Korato za koje mogu uvek dati samo pozitivnu ocenu i sto se tice iskustva i ljubaznosti i entuzijazma. To je jedna od retkih firmi gde vas neko nece ubedjivati i daviti koliko je sta dobro, vec vas pustiti da slusate bilo koju kombinaciju. Ali sa druge strane, casopis treba osveziti, ubacite makar jedan jaci,kvalitetniji test po broju,gde ce na prvom mestu biti muzika! I, naravno, izbor testiranih uredjaja treba podhitno osveziti, makar uzimali i pozajmljivali uredjaje od obicnih ljudi, jer ako te firme nemaju zastupnika, ne vidim razlog da Ljubo ne mozesh npr. testirati moj MF X-RAY v3 u svom caopisu i sl.

Eto, toliko od mene!

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Momci nemojte se medjusobno vredjati jer za to nema potrebe.Svaka konstruktivna ideja je dobrodoÅ¡la.Moja malenkost je doÅ¡la sa Audiofil.neta.Bit će mi drago ako mogu na bilo koji naÄin pomoći vaÅ¡em uredniku i ostatku ekipe. Pojava HI FILES-a na ovim prostorima je odliÄan potez.Veseli to Å¡to ga rade mladi ljudi koji nisu niÄim opterećeni.Do prije godinu dana na Audiofil,netu su bile neovisne recenzije a sada je neÅ¡to sasvim drugo-vjerujte to mi se uopÄe ne sviÄ‘a ali Å¡ta je tu je.Morate biti strpljivi jer strpljivost je uvijek dobro nagraÄ‘ena. :listen:):)

Link to comment
Share on other sites

...

Ja bih jako voleo da imamo medju testovima i oglasivacima ezoteriju, ali jedini preduslov za to je da distributeri imaju registrivane firme :listen

Ne vidim zasto mora da se uredjaj dobije na test od distributera?

Ako je uredjaj aktuelan (tj. "u proizvodnji"), a imate ponudu da to testirate (bilo od koga!) - uradite to... U takvom slucaju ne objavite kontakt informacije i to je sve - verujem da bi citaoci bili zadovoljni :)

Link to comment
Share on other sites

Prvo da kazem Borjane, drago mi je da si tu.

Hvala na normalnom nacinu komunikacije i ovako cemo sigurno napraviti nesto dobro.

Evo moji komentara na tvoje poruke

Moja firma osvaja SVET,a verujem da ni ti ne bi bio daleko od toga, ali zaista, bez ikakve zle namere. Potreban je rad,rad,rad i extra kvalitet. Pogledajte http://www.simprolit.com ili http://www.simprolit.co.yu ( nije reklama ) i videcete sta znaci petogodisnji rad i trud i da se zaista moze sve postici koliko god to deluje kod nas nemoguce.

Trust me, od kako je casopisa radim i nedeljom.

U impresumu smo se zezali i napisali da radimo samo radnim danima od 9-17h :):)

Ali, sa 2. strane zaista smatram da je onda greska sto se i pravio casopis gde vi prvo molite da vam daju uredjaj na test,a onda molite da objavite taj test i jos se na taj nacin ponizavate. Tu se vama cesto i divim, ali sa druge strane nekad ne mogu da vas shvatim gde vi bukvalno morate da se zahvaljujete firmi sto vam je dala taj uredjaj na test i da ih nahvalite.

Stvarno ne znam odakle ti ovo. Cinjenica je da se za prvi broj prakticno niko nije oslobodio da nam da opremu da duze staze, tako da je bila standardna varijanta "uzmi u subotu - vrati u ponedeljak ujutru".

Sada je situacija znatno drugacija, jer su svi shvatili da dobijanje opreme na test znaci kvalitetniji test.

Ipak i dalje imamo povremene situacije, dodjite kod nas da slusate - sto priznajem u nekim situacijma nam odgovara, ali nekada i ne

Velika je greska sto vi zivite samo od reklama tih firmi umesto da napravite neku vrstu AD, jer ovako svaka firma ocekuje da se njen uredjaj nahvali u testu posto je platila reklamu. To je vrlo prosto primetiti!

Ne bih se slozio sa tobom, ali to je stvar tvoje licne percepcije.

Cinjenica jeste dasvaka firma koja plati reklamu, ima pravo na testove, ali ne postoji klauzula ili ocekivanje da se uredjaj nahvali.

Slazem se da testovi treba da budu opsirniji, detaljniji i kriticniji.

Ali o ovome drugom prilikom. Imam lepe vesti.... cuvam ih za kasnije.

Zaista, bez uvrede, ali casopis trenutno izgleda kao mesavina vesti sa neta i kataloga nasih firmi-zastupnika... Ja ne kazem da treba nevidjeno nesto pljuvati, ali smatram da treba govoriti istinu pa napisati ...

Pogledaj, jedna od poenti casopisa je informisanost.

Veliki broj ljudi ne zna ko su te firme i treba ih uputiti da prosto znaju ko sta prodaje.

Pazi, bio sam u Koratu, zazvoni telefon i posto su ostali bili u guzvi, hajde ja da se javim.

I covek pita kada vam dolazi KEF iQ.

I ja mu kazem zovite 4Audio.

Jednostavno nisu svi upuceni kao ljudi sa foruma. To moras da razumes.

Pazi kad su mi trazili da u tabelama pozadi u casopisu, pored imena uredjaja, stavim i ime distributerea.

Pa ja sam mislio da to svi znaju, ali ocigledno nije tako.

npr. za NAD C370 ( + mekoca srednjih tonova, ektstra snaga, npr. dobar trafo, - nedefinisan bas, ostriji visokotonci,dimanika ). Zaista smatram da je tako nesto moguce napisati,a da se niko ne vredja, vec jednostavno dajete svoje ocene koje su realne.

Slazem se, ali o tome u sledecoj poruci.

Znaci, niko od vas ne trazi da merite i radite takve testove, jer je to preskupo i kod nas neisplatljivo.

Jaoj bilo je i toga. Ali pricao sam sa ljudima i svi kazu da dans to vise nema smisla. Svi CD plejeri imaju ravnu karakteristiku, a za zvucnike ti treba soba kao prava hala. Bio sam u studiju Avala Filma i video sam sta je pravi studio. Ne ona mala gluva soba, nego prava stvar.

.

Kako se niko od vas nije setio pa testirao recimo firme kao sto su : NATAUDIO, KARAN, DAYENS,MCINTOSH,ATILLA i slicne audiofilske uredjaje?

NAT Audio priznajem nisam kontaktirao, jer nisam imao vremena prakticno od novembra.

Karana sam zvao, ali mi se javljala sekretarica. Kasnije sam cuo da je on poprilicni nezainteresovan za domace trziste.

Dayens sam zvao barem pet puta. Pricao sam sa Dejanom i nije bio zainteresovan.

Sretenovicu sam rekao na sajmu da bi smo mogli da se dogovorimo za neki test, ali izgleda da od toga nema nista.

Ne znam sta je Attila...

Sa druge strane, zasto ne testirate recimo preskupe monoblokove iz KOrata npr. na Electrama 946 ( 1. su me razocarale ) ili skuplje Dynaudio zvucnike sa Karan pojacalom i sl ?

Korato do sada nismo testirali verovatno upravo zbog brojnih negativnih komentara. Do sada mi je najjaci "Korato bastilja".

Taj me je i nasmejao i iznervirao :listen

Bice za pocetak neki manji Korato u sl. broju.

Ja ne kritikujem cenovni rang testiranih uredjaja vec nacini na koje se vrsi recenzija uredjaja, gde je bitnije koje je boje daljinski i sl. stvari,a najmanje se vrsi audiotest koji se cesto vrsi na neodgovarajucim uredjajima. Zaista, da se ne vracam,ali smatram da je pomalo neozbiljno vrsiti spajanje nekih komponenti koje su vekovima udaljene svojim kvalitetom 1. od 2.

OK, treba vise paznje posvecivati zvucnom testu, ali zasto vam toliko smeta pominjanje osvetljenja daljinaca. Pa mnoge zanimaju takve stvari.

HiFi jeste estetika, a danas svako razmislja o lepom enterijeru. Pogledaj samo koliko se svi palimo na dobre police.

Znaci, da rezimiram, svaka cast firmi Korato za koje mogu uvek dati samo pozitivnu ocenu i sto se tice iskustva i ljubaznosti i entuzijazma. To je jedna od retkih firmi gde vas neko nece ubedjivati i daviti koliko je sta dobro, vec vas pustiti da slusate bilo koju kombinaciju.

Istina. Bez obzira na negativne komentare, tamo nikada necete cuti losu rec o drugim uredjajima. Oni gledaju sebe i ta filozofija mi se sve vise svidja.

Ali sa druge strane, casopis treba osveziti, ubacite makar jedan jaci,kvalitetniji test po broju,gde ce na prvom mestu biti muzika!

Willi je dao neke odlicne ideje za osvezavanje. Primenjujemo ih vec u ovom broju. Necu nista da otkrivam, ali mislim da cemo neki prostor posvetiti velikim zaljubljenicima.

I, naravno, izbor testiranih uredjaja treba podhitno osveziti, makar uzimali i pozajmljivali uredjaje od obicnih ljudi, jer ako te firme nemaju zastupnika, ne vidim razlog da Ljubo ne mozesh npr. testirati moj MF X-RAY v3 u svom caopisu i sl.

Evo DARKOB mi je napisao test kombinacije Musical Fidelity X-150 / Musical Fidelity X-RAY V3 za ovaj broj.

Kakva podudarnost :):):):):):)

Eto, toliko od mene!

Pozdrav

Hvala na konstruktivnim kritikama

Sve najbolje

Ljuba

Link to comment
Share on other sites

E a sad ono najlepse!!!

Sa velikim zadovoljstvom objavljujem da je Hi-Files konacno uspeo da dodje do svoje redakcije.

To znaci da cemo imati stalan prostor na raspolaganju za testiranje opreme, kao i da cemo vremenom graditi i unapredjivati referentni sistem.

Cekamo police, stalci za zvucnike su vec tu, oprema je pristigla...

Imamo fax i ADSL, kao i slobodu da radimo neometano do kasno u noc :listen

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Ljubo!

Eto, kao sto vidish, nisam u fazonu da bezim ili ostanem nedorecen, jer onda bi mozda mnogi posumnjali u moje dobre namere i da zaista zelim i caospisu i sajtu nesto najbolje!

Ok, ovo za opremu verujem jer znam kakvi ljudi umeju da budu cak iako im avans ostavish. Drago mi je da su ukapirali da niste nekakva banda koja ce da im rasturi uredjaje :listen

Sto se reklama tice, ja razumem da se zivi od toga i cak ti verujem da ne postoji klazulula koja bi stajala u ugovoru ili sl. ali zar taj nacin vaseg ophodjenja prema njima nije neka vrsta te klauzule - konkretno mislim da vi morate lepo uvek o njima da napisete, posto im dajete prvo da procitaju vase recenzije? Posto oni pristanu na testiranje, ne vidim zasto ih posle pitate da li da objavite? Sem naravno, straha da vam posle nece dati uredjaje...

Ok, sto se informisanosti tice, slazem se, ali to biste mogli da plasirate eventualno u nekom dodatku, jer je ocigledno iz tvog primera da im ni taj katalog ne pomaze u snalazenju, posto nigde ne pise ciji je Kef, ciji Wharf, pa su ljudi totalno pogubljeni. Priznajem, i ja sam morao da komap da vidim ko radi JBL, ko KEF,ko Wharf, jer se sve totalno izmesalo, ali u casopisu tih informacija ni nema... Prvo su jedni radili distribuciju, pa drugi, pa treci, zaista je zbrka...

Drago mi je sto si pojsanio malo situaciju oko nasih DIY firmi. Ni meni nije jasno to za Dejana, ali to je njegov problem i mogu samo da zalim zbog toga. Isto to mislim i za druge...Inace, Atila radi lampaska pojacala, dugo se oglasava i preko neta i preko oglasa pa mislim da bi to zajedno sa NAT-om, ACT Audiom i sl. bilo interesantno poslusati posto zaista ni ja ne znam o cemu se radi...

Ja upravo vas bodrim da testirate malo ozbiljniji Korato sastav, jer niko ne spori da su te jedinice i uredjaji losi, ali ima spora oko odnosa kvalitet/cena i uopste zbrka oko razlicitih ukusa. Kad sam ja pricao za komb. KTA100 i Electra 946 rekao da sam razocaran, ali sam se ogradio da to jos jednom poslusam i da je to samo moje misljenje, dok je DejanM imao sasvim drugacija iskustva. Sto se Karan-a tice, ima tu nekoliko stvari, pre svega to sto su ih VOX Trade uzeli pod svoje ( da li ste znali da oni diluju i sa saunama i solarijumima ? ) i rade dobar posao, ali za inostranstvo, Posto optimalno taj uredjaj kad se napravi ( znam to dobro ), mislim na integralca 180i ne kosta vise od 2000 Eura ni u ludilu ( mada mu je ralna cena mozda i manja ) oni taj uredjaj prodaju u Engleskoj za citavih 2900 funti, akod nas za nekih 3200 Eura, pa se da videti koliku marzu uzimaju, posebno u inostranstvu. Znam da je g-din Karan razmisljao da na nase trziste izadje sa prihvatljivom cenom radi bolje prodaje ovde, ali Vox-u to nije odgovaralo, jer im ionako dobro ide sa Karanom u Engleskoj. Sa jedne strane razumljivo, sa druge ne...

Ok, slazem se da treba opisati daljince poput za NAD C370 i njihove cd plejere koji su zaista jedni od ruznijih koje sam video ili sa 2. strane hvaliti neke druge, ali brate Ljubo, ne da to zauzima 50-60 % testa kao sada!

Drago mi je za X-ray ali zar nije ta kritika prvo osvanula na audiofil net sajtu ? Vecina ljudi je procitala datu kritiku koja je jako pozitivna, ali za pocetak mislim da to uopste nije lose. Ja zaista nudim svu svoju podrsku i pomoc i zelim da vam za nekoliko meseci ustupim MF X-ray V3 koji ce biti upgrade-ovan ( napajanje, WBT terminali i sl. ) jer smatram da ce biti bitnijih pomaka u zvuku, iako je ionako sjajan. Isto tako nudim i neke DIY zvucnike ( npr, ove Vifa i Peerless ) na brutalan test bez ikakvih mojih pritisaka na vas, pa ako ste raspolozeni, kao i npr. za kablove, Marantz SR6300 AVR i druge uredjaje! Znaci, zelim da pomognem i bilo bi mi zaista jako drago! Nije mi poenta da reklamiram sebe, Gorana ili druge, vec cisto da ljudi pocnu da shvataju koliko je DIY napredovao i zasto zauzima vrlo bitno mesto u HI-Fi svetu.

drago mi je za prostor, cestitam od srca!!! JEDVA CEKAM DA VAS POSETIM !!!

pOZDRAV

Link to comment
Share on other sites

Napokon, normalan dialog...

Ljubo, iako nikoga licno ne poznajem sa foruma prilicno sam siguran da niko ne misli nista lose poput nipodastavjuce, zavidno... ni o casopisu, ni o sajtu. Jednostavno je svima u interesu da oni budu na sto vecem kvalitativnom nivou. Svi ti ljudi dobro znaju koliko je tesko zapoceti i pokrenuti bilo koji ljudski posao u Srbiji. Pod ljudski podrazumevam da je nesto sto se ne radi zato sto se mora a da je uz to i finansijski isplativo. Zato svaka cast i samo napred. Bez namere da izgleda kao soljenje pameti, bez obzira na kvalitet toga sto radis, vazna stvar u poslovnim odnosima je da povremeno izdozirano 'pokazes zube'. Veruj mi, mnogo ce te pre uzeti za ozbiljno i sigurno vise postovati.

Evo jedan konstruktivni predlog od mene. Casopis kao bilo koji drugu medij koji ima svoj pocetak i kraj, da bi 'drzao paznju' mora imati drmaturski zaplet koji ce u jednoj tacki da kulminirati. Posto je cinjenica da za ozbiljne testove potrebno mnogo vremena i para, mogao bi da ih za pocetak rangiras po obimnosti i detaljnosti. Teziste i fokus bi bio na jednom 'referentnom' koji bi bio kulminacija i vrh tog broja. Rangirani testovi po karakteru i studioznosti, mogli bi se fizicki odvojiti u male celine zvucnim i duhovitim nazivima, poput recimo (lupam): povrsni pregled i kataloski podaci 'pogled kroz kljucaonicu', malo detaljnije 'laki peting', jos detaljnije 'klizeci start'... pa do referentnog koji bi se zvao 'istresanje iz gaca' :listen Izgleda kao zezanje, ali veruj mi iz iskustva znam da je u marketiskom pristupu veoma pozeljna provokacija koja u sebi sadrzi dozu dvosmislenosti, humora i erotike... A kako je sprega audiofila i hi-fi opreme na nivou ljubavnih romansi, intriga i preljuba, sve to itekako ima smisla...

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Veruj mi cak i veliki svetski casopisi salju tekstove na autorizaciju.

To sam cuo iz prve ruke.

Ali pitanje je sta nastaje nakon toga.

Ako distributer ponudi konretne odgovore kako poboljsati test, kako nista ne ostavljati nedorecenim - to je sjajno.

Problem nastaje ako ti neko kaze nemoj ovo da pominjes.

E tu dolazimo do "na muci se poznaju junaci".

Ali ja te opet uverevam da nikakvu vrstu pritiska ne trpimo, narocito u poslednjim brojevima.

Uh, pogledao sam na sat.

Moram da bezim.

NAstavice se....

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas kod jednog distributera i na brzaka prelistao Audiofon.

Mislim da je poslednji broj u pitanju - februar 1999. godine, pre bombardovanje.

Posvecen je Audio sajmu iz decembra 1998. godine.

Ima nesto manje od 60 strana, stampu i fotografije ne bih komentarisao, ali testovi nisu ni u najmanju ruku ono sto vi predlazete.

Njima je opis zvuka jedan pasus od 5-6 recenica, najvise.

Jedino sto mogu da primetim to je da je Audiofon bio vise okrenut audiofiliji u smislu samogradnje i slicnih tekstova.

Jel ima neko stare brojeve Audio Video Trenda i Audiofona da malo preslistam na nekom forumaskom okupljanju?

Link to comment
Share on other sites

Imam 8 brojeva audiofona (2-10, 2/3 je dvobroj!). Ne znam da li je izlazio dalje, niti znam kada je broj 10 izaÅ¡ao (u brzini nisam naÅ¡ao datum na prednjoj strani, u tom je broju neki test 6 lampaÅ¡kih pojaÄala). Nije bio loÅ¡ Äasopis, ali potpuno je komparabilan sa Hifiles. Karakter zvuka je, mislim, za veći broj uredjaja bolje opisan u Hifiles-u. Izdvojio bih pored već pomenute samogradnje i sekciju recenzija CD/LP naslova koja se meni liÄno viÅ¡e svidjala u Audiofonu. Ako si zainteresovan, vrlo rado bih to doneo na neko forumaÅ¡ko okupljanje.

Uzgred, imam i 4-5 brojeva hrvatskog Äasopisa HiFi MEDIA, priliÄno stamenog, koji je, doduÅ¡e, skoro pretrpeo jednu krizu od preko 8 meseci neizlaženja. Imam i njegov poslednji broj.

Lep pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...