Jump to content


Sennheiser RS 130 wireless ?


Lines

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ja ih imam.PoÅ¡to mi je wireles bio prioritet uzeo sam njih. Na drugu stranu njihov zvuÄni kvalitet. Postoji jedan drugi problem a to je - RF. Dakle, komuniciraju sa bazom radio vezom, koja je priliÄno osetljiva na fiziÄke prepreke, zidove, armatauru. Ja sam izgleda imao sreće, jer na tri mesta u stanu na kojima sluÅ¡am muziku nema smetnji. Svako pomeranje i hodanje po stanu sa njima može da bude priliÄno frustrirajuće zbog povremenih smetnji. Kada se ne hoda sve je ok. To je jedna strana medalje.

PoÅ¡to mi je iz mojih porodiÄnih razloga bio prioritet kupovina bežiÄnih sluÅ¡alica - ima tu i dobrih strana.Komocija je popriliÄna - kad se skrasiÅ¡ na mestu na kome inaÄe ne bi mogao da sluÅ¡aÅ¡ muziku i to u vreme kad se u tvom stanu odigravaju neke druge stvari (moj glavni sistem je u dnevnoj sobi, a u stanu ne živim samo ja.)Drugo, sluÅ¡alice su priliÄno udobne, ja ponekad satima sedim sa njima na uÅ¡ima. Treće, baterije se prazne nakon viÅ¡e od 20 sati sluÅ¡anja.

Nisam imao prilike da na duže staze koristim neke mnogo kvalitetnije sluÅ¡alice, ali mislim da je ovde pitanje da li ove bežiÄne sluÅ¡alicevrede . Moj odgovor je da vrede.

Link to comment
Share on other sites

Ja ih imam.PoÅ¡to mi je wireles bio prioritet uzeo sam njih. Na drugu stranu njihov zvuÄni kvalitet. Postoji jedan drugi problem a to je - RF. Dakle, komuniciraju sa bazom radio vezom, koja je priliÄno osetljiva na fiziÄke prepreke, zidove, armatauru. Ja sam izgleda imao sreće, jer na tri mesta u stanu na kojima sluÅ¡am muziku nema smetnji. Svako pomeranje i hodanje po stanu sa njima može da bude priliÄno frustrirajuće zbog povremenih smetnji. Kada se ne hoda sve je ok. To je jedna strana medalje.

PoÅ¡to mi je iz mojih porodiÄnih razloga bio prioritet kupovina bežiÄnih sluÅ¡alica - ima tu i dobrih strana.Komocija je popriliÄna - kad se skrasiÅ¡ na mestu na kome inaÄe ne bi mogao da sluÅ¡aÅ¡ muziku i to u vreme kad se u tvom stanu odigravaju neke druge stvari (moj glavni sistem je u dnevnoj sobi, a u stanu ne živim samo ja.)Drugo, sluÅ¡alice su priliÄno udobne, ja ponekad satima sedim sa njima na uÅ¡ima. Treće, baterije se prazne nakon viÅ¡e od 20 sati sluÅ¡anja.

Nisam imao prilike da na duže staze koristim neke mnogo kvalitetnije sluÅ¡alice, ali mislim da je ovde pitanje da li ove bežiÄne sluÅ¡alicevrede . Moj odgovor je da vrede.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam u "Gluvoj sobi" ili negde ovde vec pisao o manjem modelu - RS115. Pre njih sam posedovao Philips bezicne (RF) slusalice koje su bile osetno inferiornije po kvalitetu zvuka. Povrsina u kojoj ih slusam je oko 65 kvm, sa gomilom betona u zidovima i nikakvih smetnji nema. Neki opsti testovi su pokazali da ove RF slusalice imaju domet do 100 m, kada nema prepreka. Baterije malo trose, sundjeri se mogu prati i veoma su prakticne za upotrebu. Ne umaraju pri duzem nosenju.

RS130 je veci model pa je logicnije da je i bolji. Sto se tice kvaliteta zvuka, RS115 su odlicne za gledanje filmova uvece (za to su i kupljene) i, zacudo, imaju sposobnost prenosa emocije i detalja iz muzike (Philips nisu imale), dosta bolje nego sto bi sugerisala njihova cena. Nije to High End, ali je sasvim solidan bazicni HiFi. U tom smislu, posebno, RS130 bi trebalo da su jos bolje. U slucaju da zelite da ozbiljno slusate muziku preko slusalica, izaberite neki od zicnih modela. Ako, pak, zelite da slusate filmove i eventualno muziku, izaberite RS130, sa tendencijom da u buducnosti nabavite i jedan zicni model.

Sve ovo sam pisao imajuci u vidu poredjenja sa kvalitetnim klasicnim modelima. Posedujem Sony MDR780, Sennheiser HD580 Precision i AKG K701, a trenutno testiram i Sennheiser HD800.

Link to comment
Share on other sites

Jeste da skrecem sa teme , zanima me koje pojacalo koristis za slusalice i da li je opravdana cena u pogledu zvuka izmedju hd 580 , k701 i hd800 ?

Posedujem Sony MDR780, Sennheiser HD580 Precision i AKG K701, a trenutno testiram i Sennheiser HD800.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...