Jump to content


LencoClean-Imate li nešto protiv?


Bujodrag

Recommended Posts

Planiram da nabavim inkriminisani LencoClean.Koristi ga Froggy i, koliko sam shvatio, zbrujić, laky ga je, takodje, nabavio, ali, nije dalje komentarisao.

Mene, u ovoj temi, zanimaju mišljenja onih koji su odustali od LencoClean-a.Dakle, ako ste se, u nekom trenutku, premišljali (ili koristili), pa, na kraju odustali, kažite mi zašto ste doneli takvu odluku.Hvala

Link to comment
Share on other sites

Kada sam ja to koristio, bila je cev sa Äetkicom na vrhu, kroz koju je flisala teÄnost. Nije bilo kontratega, pa je sprava malo usporavala tanjir, zbog prevelikog otpora.

Dok se sluÅ¡alo na vlažno, bilo je OK, ali je posle upotrebe, na suvo, pucketanje bilo jaÄe nego ranije. Jednom sam ostavio kap teÄnosti na ploÄi, kada se osuÅ¡ila, ostale su bele ivice. Da li je sama teÄnost sadržavala neke soli, ili se od nje praÅ¡ina zapeÄe, tek, batalio sam. Å to i tebi preporuÄujem.

Link to comment
Share on other sites

Planiram da nabavim inkriminisani LencoClean.Koristi ga Froggy i, koliko sam shvatio, zbrujić, laky ga je, takodje, nabavio, ali, nije dalje komentarisao.

Mene, u ovoj temi, zanimaju mišljenja onih koji su odustali od LencoClean-a.Dakle, ako ste se, u nekom trenutku, premišljali (ili koristili), pa, na kraju odustali, kažite mi zašto ste doneli takvu odluku.Hvala

Link to comment
Share on other sites

Nisam bio precizan.Zanima me baÅ¡ mokra reprodukcija, onako kako je Froggy koristi.Znam za "jednom mokro, uvek mokro", i pokuÅ¡avam da predvidim sve moguće peripetije oko stavljanja ploÄe, brisanja, suÅ¡enja itd.Ne znam da li će me, i kad, to smoriti.

Dobar deo mojih ploÄa niju u mint stanju i treba mi neki metod za uklanjanje surface noise-a.Imam dve ploÄe za koje verujem da su sluÅ¡ane "na mokro"(?). Izgledaju kao da su "zamagljene" i sa obe se Äuje, ne pucketanje, već neko Å¡uÅ¡kanje, sitno struganje.Interesantno, kod jedne je to Å¡uÅ¡kanje vrlo tiho a sam zvuk vrlo jasan i Äist.Druga ima i poneku ogrebotinu.

Da li je neko (Froggy?) uporedjivao mint ploÄu sluÅ¡anu suvo pa onda mokro.Na netu spominju razliku (Äujnu?) u zvuku jer se igla kreće kroz vodu.Meni se Äini da će voda olakÅ¡avati kretanje igle?

Druga stvar koja me brine je nabavljivost Lenco aparature u budućnosti, kad se stara istroÅ¡i.Treba se opskrbiti za "uvek mokro".Ponadao sam se da bi moglo da se pokaže da ultrazvuÄna kadica može da oÄisti mokro reprodukovene ploÄe, ali, za sad, to ne mogu saznati.

@beatgoeson

Ovo sa usporavanjem je nov momenat.Je li to bio belt gramofon?

Hm, da li bi Thorens 160 mk2 to izgurao?

@zbrujić

Moja greška.

Link to comment
Share on other sites

Hm, ne znam,jesi li siguran,ne izgleda mi da je safirna igla u pitanju, ona ostavi beli prsten na mestu gde je zaorala, i to se i vidi i Äuje.Ove ploÄe su zamagljene celom povrÅ¡inom.Zvuk ove koju sam spomenuo je odliÄan, bez ikakve distiorzije, krÄanja i sl,( bez ogrebotina!) samo se u pozadini, (odvojeno) Äuje tiho Å¡uÅ¡kanje.Odnosno, safirna igla bi oÅ¡tetila zvuk i joÅ¡ dodala i Å¡uÅ¡tanje(?)

Link to comment
Share on other sites

Možda je plastika drugaÄija. Imam dosta singlova koje je izdao Diskos iz Aleksandrovca, svi imaju specifiÄan matiran izgled, ali, ako su dobro oÄuvani, odliÄno zvuÄe.

Možda su i zaorane, ali manje. A ako su zaista sluÅ¡ane na mokro - tu se moglo istaložiti ko zna Å¡ta. Ja sam sa upotrebom LencoClean-a prestao Äim sam primetio prve negativne efekte. Ne znam kako se to manifestuje posle dužeg korišćenja.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...