Jump to content


DVD Player i Yamaha RX-V457/357


Aleksa_NM

Recommended Posts

Pre godinu dana Tehnomarket Evropa je imao i za vise od 20% bolje cene. U poslednje vreme stvarno nisam pratio situaciju (nije me zanimalo previse ni zbog toga sto sam trenutno zadovoljan svojim sistemom, a ni zbog toga sto cu u slucaju pazara da "konsultujem" e-bay :listen), al' cini mi se da je apsurd da kod ovlascenog dilera 4audio-a, tj. u BGB Studio-u, mogu da se dobiju nesto bolje cene.

BTW, dosta likova koji daju male oglase u Halooglasima imaju fine cene, a u stvari su u pitanju firmice, koje ne mogu da privuku musterije velikim reklamama...

Link to comment
Share on other sites

Da, ali to je takodje bilo u trenutku kada je stizala nova serija risivera i tada je 4Audio takodje spustio cene poprilicno.

FYI Tehnomarket Evropa je veliki lanac koji ima veoma veliki promet.

Pored toga TME je sve to uvezao preko Bugarske sto je dosta uticalo na citavu pricu.

Toliko

Link to comment
Share on other sites

Moram samo oko jedne stvari da te ispravim, a to je da pre godinu dana Yamaha RX-V450, 550 i 650, RX-V1500, NAD 350, NAD 372 bas i nisu bili stare serije... Cene za 650-tku (i dole pomenuti NAD) se jos uvek secam - 390 evra.

Dusa me boli sto tada nisam imao 480 evrica, kolika je bila cena NAD-a 372... :listen

Link to comment
Share on other sites

Imam jos dva pitanja!

1.U slucaju da uzmem Yamahu 357 i par zvucnika,i centralni da li privremerno kao zadnje mogu da stavim zvucnike iz starog 5.1 sistema?

2.Da li mogu DVD sa Y,Cb,Cr izlazom povezem na TV sa Y,Pb,Pr ulazom? (Posto jos nisam nasao Denonov DVD)!

Pozdrav i puno hvala svima na odgovorima resili ste mi mnoge dileme?

Link to comment
Share on other sites

Jos dva pitanja,pa da pocnem sledece nedelje sa preslusavanjem!!!

1.

a.)Da li prednji i zadnji zvucnici moraju da budu iz iste serije (posto za par meseci planiram da uzmem neki kvalitetniji par ne bih da me sad ovo sto kupim na neki nacin dalje ogranici)

b.)Da li prednji par i centralni moraju da budu iz iste serije?

2.Koje bih zvucnike morao da kupim da bih izbegao kupovinu subvufera?

Pozdrav i hvala!!!

Link to comment
Share on other sites

1. a) ne moraju, al' bi bilo lepo

:listen vrlo pozeljno

Nije fora u efikasnosti, vec u boji zvuka.

2. Sto veci floorstander-i, al' obrati paznju na to da ultra niske frekvencije kojih ima puno u filmovima padaju ispod rezonantne frekvencije bass reflex-a, tako da se bass driver-i mnogo muche i ne prija im to bash puno... Ipak oni nisu predvidjeni za to, vec za muziku... Bass driver-i koji se koriste u sub-ovima su drugacije konstrukcije.

Licno imam frontove sa po 2 bass-a od 8" u bass reflex kutiji od 90l netto i oni sviraju jako duboko...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Posle nekih dva meseca zavrsiio sam svoju potragu kada su u pitanju 5.1 zvucnici, na moju zalost negativno jer jako volim filmove,naime odustao sam od ovakvog sistema. Evo ukratko par razloga:

1.Kada su u pitanju koncerti u DVD izdanju zadnji zvucnici mi mnogo vise smetaju nego sto koriste!

2.Sto se tice filmova zadnji zvucnici imaju svrhu samo ako se gleda neki SF film sa dosta specijalnih efekata ili neki film sa dosta akcionih scena,a SF filmova nikada nije bilo mnogo,dok se kvalitetne akcije danas mogu izbrojati na prste, tako da se par ovih filmova godisnje moze porledati u bioskopu!

Dalje kada su u pitanju drame,komedije itd. centralni "nosi" i do 80% zvuka celokupnog filma.

Inace svaku prednost koju ostvaruje centralni lako moze da nadoknadi dobar par stereo zvucnika,tako da sad mogu samo da se slozim sa tvrdnjom da je bolje gledati film na dobrom stereu nego na losem 5.1!

Jos nesto,nemam ja nista protiv 5.1 sistema ali je sto se mene tice malo neisplativ,naime muzika moze da se slusa i kada se radi nesto drugo dok sa filmovima to nije slucaj,dalje da bi to zvucalo kako treba treba izdvoji malo vise para, i iz onog iskustva koje ja imam sa ovakvim sitemima definitivno treba kupovati 5.1 zvucnike odvojeno tj. ako je moguce zaobici 5.1 komplete zvucnika!

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

90% slusam muziku, a 10% gledam filmove. Od tih 90% slusanja muzike, recimo 30% otpada na DVD koncerte, dok preostalih 60% ide na stereo muziku, tako da sam negde izmedju sto se tice isplativosti.

To se odnosi na centar, posto imam utisak da ne bih primetio kad bih zamenio zadnje satelite od 200+ evrica za neke ZNJ male satelite od 50...

Frontove NIKAD ne bih menjao za manje, jedino bi mi lepo legao neki mocan sub, pa da napravim crossover na nekih 40Hz, cisto da ne mucim frontove - tu je negde rezonantna frekvencija bass-reflex -a, pa su ispod toga membrana i vesanje na ogromnim mukama. Tako sam i primetio da mi je jedan od 4 bass driver-a rascentriran, pa sam ga promenio. Verovatno fabricka greska, posto ih nisam bas toliko ganjao, a i da jesam, ne bi samo jedan stradao.

p.s. Veliki problem: 95% vremena sam u NSu, a sistem u VSu... :listen

Link to comment
Share on other sites

[quote="Delija"

p.s. Veliki problem]

..I nije problem, cak suprotno, jer ti nemogucnost cesceg prisupa sistemu, omogucuje da se slusanja muzike istinski uzelis, i da ti sistem uvek bude odusevljenje; a sa druge strane da ti je uvek pred ocima, stalno bi te grizao neki crv u zelji da nesto cackas, menjas, kopkas- i jednosatavno bi ti polako dosadjivao od stalnog gledanja :listen

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...