Jump to content


CD Image VS Lossless by EAC


palamudin

Recommended Posts

Zvuk nisam uporegjivao a nemam ni namere jer obican image ne moze biti bolji od ispravno ripovanog CD preko EAC.Najvise problema moze biti ukoliko je master star nekoliko godina a napravis obican image na hardisk posebno ako je rezanac.Kad pocne oksidacija na celom cd onda cuje se pucketanje na ona mesta gde je cd poceo da oksidira pa preko obicnog image imaces pucketanja i na dobijenog wav dok ukoliko ripujes istog mastera preko EAC pucketanja nema jer sve ce biti ispravljeno preko error corection koji radi izvrsno na EAC.

Link to comment
Share on other sites

Zvuk nisam uporegjivao a nemam ni namere jer obican image ne moze biti bolji od ispravno ripovanog CD preko EAC.Najvise problema moze biti ukoliko je master star nekoliko godina a napravis obican image na hardisk posebno ako je rezanac.Kad pocne oksidacija na celom cd onda cuje se pucketanje na ona mesta gde je cd poceo da oksidira pa preko obicnog image imaces pucketanja i na dobijenog wav dok ukoliko ripujes istog mastera preko EAC pucketanja nema jer sve ce biti ispravljeno preko error corection koji radi izvrsno na EAC.
Link to comment
Share on other sites

ja ne bih.. kako bi bilo, kad bi bilo... ima li neko iskustva....

Ja sam lichno imao UZHIVO na moje ushi POKOPAVANJE flaca orig diskom. Naravno pitanje je kako je taj disk ripovan i sve ostalo (jer je flac sa neta, ali ima log) ... ali chak i da nisu upustva terana do detalja ne bi trebalo da bude tolika razlika.

Ako nikom do sada nije palo na pamed da uradi image CD-a umesto da ripuje u flac sa "nekim" settingsima.... ja cjem to da uradim sledecje nedelje pa vas smaram sa rezultatima. Iskreno sam se nadao da cje biti vishe odgovora na pitanje... i to onih iskustvenih mesto filozofskih al ajde....

:hdphones

Link to comment
Share on other sites

...Ja sam lichno imao UZHIVO na moje ushi POKOPAVANJE flaca orig diskom. Naravno pitanje je kako je taj disk ripovan i sve ostalo (jer je flac sa neta, ali ima log) ... ali chak i da nisu upustva terana do detalja ne bi trebalo da bude tolika razlika...
Link to comment
Share on other sites

Samo da razjasnimo... ti mislish da eac kopija ne mozhe da bude loshija od POTPUNE kopije diska ... ? nejasno mi je to malko... ajde pojasni... i naravno da se podrazumeva da je disk u savrshenom stanju, ne korodiran, fekaliran i ostala vremenska blacjenja dragocenog nosacha zvuka.

Disk image ( bit2bit kopija diska ) Vs EAC .... trebalo bi da prvo bude superiorno u svakom sluchaju jer korekcija greshaka ne radi u DATA modu.. tada se trazhi perfect copy po CRC-u ... sto nije sluchaj kod EAC-a ili ja to ne razumem pravilno..

Link to comment
Share on other sites

hvala na pojashnjenju u vezi CD image-a i EAC-a

Kablazha izmedju komponenti je kvalitetna. Cd je pusten sa istog rachunara sa kog je pushten i flac. Moj pc koji sam ja nesthelovao za player, foobar i 9 procesa (znam da mozhe i manje ali ovo je dovoljno)

Ostalo je josh da uzmem taj CD i da uradim rip, samostalno pa da probam josh jednom. Mada me kopka da vidim da li ima cujne razlike izmedju EAC kopije i Image-a ... jer je ova druga timesaving varijanta a trenutno imam na izvolte nekih 500-ak diskova koje bih mogao ripovati (ako to ne traje 3 sata po disku) :ruganje

:hdphones

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...