Jump to content


Sa Microlaba na...


gnu

Recommended Posts

Evo samo jos ovo:

Vidi ovako! Ni jedan iole ozbiljan proizvodjac zvucnika nece ugraditi u svoje dvosistemske kutije bass/mid drajver veci od 8'', a po gotovo ne

firma sa takvim renomeom kao sto je kompanija Spendor, a pogotovo ne u svoju "S" seriju zvucnika. Razumes? :bounce

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Ako si sam sebe ubedio u nešto što ne stoji, šta mi tu da radimo? :bounce

Nije Spendor tu niÅ¡ta "izmiÅ¡ljao" Å¡to već nije radjeno. Dvosistemci sa 8" mid-basom su sasvim mogući, i to ne samo da rade, nego i da vrlo dobro rade. TaÄno je da će manje da "dobace" prema viÅ¡im frekvencijama, ali se zato koristi visokotonac neÅ¡to veće kalote, kao Å¡to je taj u S8e, Äija je kalota 27 mm, umesto uobiÄajnih 20 i 25 mm. I Dynaudio medju svojim projektima ima jedan sa 20W75 Esotec mid-basom i D260 Esotec visokim, u visokoj podnoj kutiji, i to kompresionoj.

Å ta bi tek rekao na dvosistemac sa Audax 24 cm mid-basom (10") i velikom ribbon visokotonskom jedinicom? Slika:

post-3344-128510859854_thumb.jpg

post-3344-128510859854_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima, upravo sam postao svestan vanrednih troÅ¡kova, koji su mi iskrsli, tako da se upliv u hi - fi vode, makar i one najpliće, odgaÄ‘a za neko vreme :bounce . PokuÅ¡aću joÅ¡ malo da budem zadovoljan sa ovim Å¡to imam. InaÄe, sluÅ¡am svaÅ¡ta, a ponajviÅ¡e jazz. Izvinite ako sam vas iscimao, ostajem hi - fi simpatizer, javiću se ponekim postom :bounce.

Link to comment
Share on other sites

Ostao sam duzan odgovora za Mission M32i. Dakle merenje je izvrsio Zoltan Mikovic, konstruktor pojacala zvucnika, a zadnjih 10 godina i Elektrostatickih panela. Jedan prijatelj mu je odneo zvucnjake na modifikaciju i Zolika se ziv napatio da izvuce nesto iz tih midbasova. Kako on kaze nije mogao da ih nadje ispod 100Hz, odnosno pad je bio jako velik, a odziv krajnje nelinearan sto je fabrika resavala pojacavanjem to malo jada od basa preko skretnice i rezonancom kutije koja je napravljena da mumla na 50-60Hz. Posle nove skretnice, ozicenja i usviravanja od nekih dve nedelje ovi zvucnici prosto odusevljavaju poboljsanjem koje se dogodilo.

Link to comment
Share on other sites

iznenadjen sam bio hvalospevima o mission-u, za mene su to oduvek bili jadni, osrednje usminkani, prevarantski zvucnici za one koji misle da je reklama i ime sve sto je potrebno da bi zvucnik dobro svirao ! Bez uvrede bilo kome !

Link to comment
Share on other sites

Mid-bas jedinica je Audax PR240M0. Mrzi me da piÅ¡em T/S parametre iz kataloga. Napisana je efikasnost jedinice od 95 dB, ali na osnovu T/S parametara izraÄuna se da je oko 93 dB. ZnaÄi, kutije nisu preko 92-93 dB, ali realnih, ne onih "papirnatih" koje neki proizvodjaÄi kutija nažvrljaju u specifikacijama, lažući i po +5 dB. Kada vidim za neki mali KEF, Mission i sl. dvosistemac da je napisano 91 dB, izvrnem se od smeha.

Link to comment
Share on other sites

Nema sta da se vredjamo, nismo mi pravili te zvucnike ;o)))). Za te pare su odlicni, kada uradim modifikaciju videcemo koliko skretnica utice na zvuk. Inace kao sto sam rekao ti midbasovi se koriste u samogradnji u nekim projektima gde su se pokazali odlicni. Evo linka :http://www.lautsprechershop.de/english/index_hifi.htm
Link to comment
Share on other sites

@BokiTokiVoki:

Boki enciklopedio nasa forumska! :bounce Daj mi reci molim te..ako znas nesto nesto o mission M74 kutijama,

odnossno o njihovim drajverima i kakav bi se eventualno mogao uraditi zahvat na skretnici radi eventualne modifikacije

i poboljsanja?

pozz :bounce

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...