Jump to content


DVD Player+zvucnici 5.1 ?


dobar_los_zao

Recommended Posts

Evo skrpio sam neku kintu da kupim dvd player i zvucnike 5.1,pa bih zeleo vas savet u vezi iste kombinacije.Da se razumemo ,za sistem player+risiver +zvucnici nemam para,a i home theather sisteme ne bih uzimao, tako da ja imam dve kombinacije pa mi recite koja je bolja.Prvenstveno po pitanju kvaliteta zvuka,znaci DVD filmovi,audio i mp3 diskovi.

1)Dvd player Pioneer DV470

Zvucnici XWave Maestro 2 5.1 + FM(aktivni)

2)Dvd player Pioneer 575

Zvucnici Altec Lansing 5100(pasivni) ili

Microlab H500 5.1

Moj blagi favorit je druga kombinacija.

Kod zvuka mi nije toliko bitna snaga,koliko sam kvalitet reprodukcije.Ako neko ima bolji predlog,samo napred,ali da bude u rangu do 350 evra!!!

Link to comment
Share on other sites

Obavezno probaj nesto iz Creative Labs ponude. Jeftino a bije ... :listen Osim toga novi, svemirskog izgleda, JBL su odlicni. Ono najbolje sto sam ja cuo (a cesto sam primoran da preslusavam te sisteme jer me sin stalno muva da kupimo nesto novo - otprilike svakih mesec dana bi menjao sve) jesu Philips 5.1 zvucnici - mali kockastog oblika sa "skresanim" ivicama. Ti su mi se najvise dopali.

Medjutim, koliko je meni poznato ti ne mozes da zakacis DVD direktno na pojacalo ovih 5.1 sistema (obicno se nalazi u Sub-u). Potreban ti je processor pre toga. Creative pravi takve processore koji se ugradjuju u comp ili se zakace externo.

Znaci konfiguracija koja moze da radi jeste: Pioneer DV 575 - processor za kucni bioskop - 5.1 aktivni sistem (sa pojacalima ugradjenim u sub).

Uzgred, zasto onda imati uopste DVD player, kad comp moze da ti odradi ceo posao ?

Pozdrav

Dejan

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...