Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stein

Pass F5 A class Amp PCB by Impuls (GB)

Recommended Posts

Kolega Impuls je pripremio nacrt vodova, razmestio elemente i upario tranzistore. Filmovi su naruÄeni, trebalo bi da bude u narednim danima. Za sada ima 8 komada ploÄica na spisku. PloÄice idu sa jednostranim vodovima, ukljuÄenim strujnim krugom za zaÅ¡titu, lot stop zaÅ¡titom i Å¡tampom sa rasporedom elemenata. PCB-i su 0.43dm2 ako se niÅ¡ta nije menjalo, a to je oko 1.9€ po ploÄici plus neka mala svota kada se podele troÅ¡kovi izrade filmova. Kao i uvek do sada, profesionalna Å¡tampa, vitroplast itd...

Ako je neko kojim sluÄajem uspeo da omaÅ¡i, informacije su tu: viewtopic.php?p=177260#p177260 a bazirano na temi http://www.diyaudio.com/forums/showthread.php?s=&threadid=121228&perpage=25&pagenumber=1' rel="external nofollow">

Još nekoliko komada...

stein - 8 kom.

WEISS - 2 kom.

Boban - 4 kom (al me stavte po znakom pitanja za koji dan...)

ps: Oće li da se radi neki PCB za PSU... Bilo bi i to interesantno.

Hvala.

@Boban: Ja nemam nameru da se petljam sa ploÄicom za napajanje zato Å¡to koristim one kockaste "generic" grecove 35A/400V a za recimo brze diode je dovoljna i mala ploÄica, plus bi onda (moje skromno miÅ¡ljenje) dobro trebalo razmisliti o kondenzatorima. Tu je reÄ o svim mogućim kombinacijama koje ukupno sastave bar 100mF dakle i 22.000, 25.000, 33.000... Oni od 33mF koje sam stavio u prvenca su 42mm preÄnika, a oni od 25mF koje sam strpao za Aleph5 su 76mm... mislim da bih uvek samo imao neki problem... Ali nisam protiv ako neko misli da treba...

@CarAca: Kako to misliš još jedan par? Pa ni od onih prvih ne videsmo ništa ;)

@svi: spisak raste (18kom za sada) pa ćemo da vidimo dokle će... Hvala na interesovanju ;)

okaci lepo slike a ne ka diy forumu.

turi lejaut sliku da vide ljudi dal im ta varijanta sa rasporedom tranzistora/trimera odgovara.

turi lejaut sliku da vide ljudi dal im ta varijanta sa rasporedom tranzistora/trimera odgovara.

2 komada za mene da bude jednostavnije, da ja ne bi mislio da ti znash na sta ja mislim kada sam ti rekao da valjda znash na sta mislim kada mislim na paket ;)

Uzdravlje....

Daj upiÅ¡i i mene za 2 komada ploÄica.

P.S. Da li je neko uporeÄ‘ivao ovaj F5 sa Hiragom od 25W koja se isto napaja sa +-24V. Ovo pitam jer imam takvu Haragu i Å¡ta bih dobio zamenom ploÄica sa F5, napajanje bih ostavio postojeće - 500W torus i 12x22.000uF + 2x1uF.

Pozdrav

Zeka

Daj upiÅ¡i i mene za 2 komada ploÄica.

P.S. Da li je neko uporeÄ‘ivao ovaj F5 sa Hiragom od 25W koja se isto napaja sa +-24V. Ovo pitam jer imam takvu Haragu i Å¡ta bih dobio zamenom ploÄica sa F5, napajanje bih ostavio postojeće - 500W torus i 12x22.000uF + 2x1uF.

Pozdrav

Zeka

Hvala Zen Mod, da li je za hlađenje dovoljno po kanalu hladnjak visine 17cm, dužine 2x20cm sa rebrima od 4cm i "mesom" od oko 1cm (to su u stvari bokovi kutije).

Hvala Zen Mod, da li je za hlađenje dovoljno po kanalu hladnjak visine 17cm, dužine 2x20cm sa rebrima od 4cm i "mesom" od oko 1cm (to su u stvari bokovi kutije).

za 55W disipacije , koliko ima F5 - bio bi dovoljan i taj jedan

- no - tebe nista ne sprecava da kranknes mirnu struju cak i do 100W po kanalu .

koliko sad imas disipacije na Hiragi ?

- pogledaj edit u prethodnom postu

• Forum Statistics

• Total Topics
      26,503
    • Total Posts
      349,328