Jump to content


Moj sistem


djeva

Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pero projekat 1/2kuce + M za W je jos uvek realan ali nesiguran dok ne dodje do realizacije.

Stein znas da te ja isto davim da sto pre zavrsis projekat, a ja cu mu naci mesto kod mene za megdan, pa neka pobedi bolji.

Gledaj da mesto bude nekako dobro zbetonirano, ako klekne tamo neka polica, biće belaja za Å¡ta god se naÄ‘e ispod. Ti znaÅ¡ kako je gadna priÄa gde je glavni lik bruh, a ovaj Å¡ta ga sad radim ima middle name "bruhmaker" :wave2

Za sada sve dobro napreduje, ali nam deda mraz doneo saonice na opravak pa smo malo zauzeti otkivcima... Dobro da nismo primili da mu potkivamo i sobove...

konji_velika_02.jpg

Link to comment
Share on other sites

I sve koÅ¡ta mnogo viÅ¡e, i biće joÅ¡ veće razoÄarenje kada donesem malog violinmakera... :)

:xmas @stein:cela ta zezancija od subote popodne(chez Manci),s moje strane ad hoc se nasao na nekom "wrong time/wrong place" :o ,je trebala da bude dokumentovana u nekoj temi za "gluvu sobu",barem smo se tako dogovorili,nazalost,fotke nisu uspele :) ,al je bilo,uz dosta zezanja+tuborga,dosta stekanja,digni sad ovo,spusti ono..tekstualno bih mogao jos malo da smognem snage za jedan raport,al sta vredi kad nema fotografija za Wadia,Meridian,California Audio Labs cd plejere,Mission 782,Wilson Benesch Orator,+neke male dvosistemske kutije,famozni drveni stapic koji je drzao Transparent Ultra(?) kablove :o ....bilo bi jednom izuzetno korisno,mislim za svakog i za DIY i za brendmanijake, poslusati neki F/babel/JLH itd DIY projekat u jednom ovakvom karuselu,pa sta bude-bude :wave2

vazno da je @djeva zadovoljan :heat:)

Link to comment
Share on other sites

Ispravka, Zvucnicki kabel je

Goertz - AG 2

Sistem mi se svidja, mada se meni vise svidja zvuk Diapasona nego Sonus Faber-a u kombinaciji sa Unisonom...

Ja konkretno imam Simply two, sa malim Karis-ima (Diapason) i vise mi se svidja svuk neko sa Sonus Faber Minima zvucnicima koje sam probao... (mada je to stvar ukusa)

konkretno, imam jednu preporuku vezanu za promenu kablova... Pozto vidim da imas Karanov naponski kabl, jesi razmisljao o Karanovim zvucnickim kablovima?

Ja sam u svom sistemu imao isti ovaj Goertz i kada sam ga zamenio Karanom, to je za mene bilo otkrovenje!!! Bas je puno izrazajniji i meksi i zvucnici su mi bukvalno PROSVIRALI...

Think about it... Ili pozajmi negde da probas...

Link to comment
Share on other sites

Prvi put kada sam slusao Diaphasone mnogo su mi se dopali , medjutim posle duzeg slusanja su postali malo teski za moje uvo(subjektivno licno misljenje), naravno da ih cenim mnogo i mislim da su izvrsne kutije i bilo bi neverovatno da nisu svirale bolje od najslabijeg Sonusa-Minime. Karanov zvucnicki je bio kod mene i poredio sam ga sa MI2 od koje je imao veci i puniji zvuk, malo je mi je bio prenaglasen na granici izmedju srednje-visokog podrucja. Ag2 je zato mnogo bolji kabel od MI2 sakojim ste vi poredili Karana ako ja dobro znam. Pozdrav iz Subotice i hvala na sugestijama.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jos od zadnjih dana prosle godine kod mene u gostima su P5 i NS10 zgotovljeni od strane Steina.Mislim da da sam sabrao svoje utiske te bih o njima zeleo da napisem par reci.Ja sam zadnjih dve decenije imao sam cevna pojacala (Pointe,Copland,Unison) pa sam malo zazirao od zvuka tranzistorskih pojacala, strepnja je bila neosnovana! Zvuk koji su produkovali moji Sonusi sa gostujucim kompletom je za mene bio iznenadjujuci,veoma prijatan za slusanje imao sam osecaj da se moze slusati do vecnosti i da me nece opterecivati sto ne bih moga reci da je karakteristika tranzistoraca do nekih cenovnih klasa do 1500EUR ,cast izuzecima. Pozornica koja je za mene jako bitan elemenat je velika ,veoma precizna. Zvucno ne bih mogao reci da mi bili koji opseg iskace, cela zvucna slika je veoma linearna.Visoki tonovi su veoma lepi, zaobljeni. Sve usvemu jedan odlican uredjaj!Oko poredjenja ne bih mogao pisati pre svega jer sam pristrasan, a i P5 i NS10 nisam uzeo radi poredjenja nego me je zanimalo koliko moze u kucnoj izvedbi da se uradi te i kako sviraju Passovi uredjaji(sheme) posto mi fantaziju mesecima proganje Xono.

PS. Bas se zahuktah u pisanje to mi se nije desavalo zadnje vreme,valjda me je P5 i NS10 pove u pisanije.

Link to comment
Share on other sites

hvala za komentar o F5, lepo je cuti misljenje o uredjaju uradjenom u domacoj radinosti.

imam gramofonsko pitanje: koja je ovo verzija mocarta, tacnije od kada, posto su sve koje sam video izgledale drugacije? takodje me zanima visina stuba rucke, da li poklopac stabija moze normalno da se spusti ili si morao nekim trikovima da ga podizes da bi mogao da se spusti a da rucica normalno svira.

takodje s obzirom da je stabi 1 ako sam dobro video (da ne idem sad unazad) da li koristis bilo kakvo napajanje za njega?

Link to comment
Share on other sites

To je predzadnja verzija Mocarta, ako ja dobro znam. Znam da ima jedna novija verzija, to sa sigurnoscu znam jer mi je to rekao gospodin Jelicic proslog meseca kada sam bio kod njega. Poklopac od Stabi1 Mk2 se zatvara bez poroblema, visina rucke do tockica za podesavanje visine rucke je oko 65mm. Do sada sam koristio napajanje Tibora Sindrica"Pointe".

Link to comment
Share on other sites

@djeva/stein:jel taj F5 bio isti taj sto smo slusali tad sa staticima,ili je vec menjano nasto na njemu?

SuÅ¡tinski isti, u meÄ‘uvremenu je sagraÄ‘en i ukljuÄen NS10 Threshold + Shiny PSU a sa F5 je skinut potenciometar i zamenjen XLR konektorima. InaÄe, na samom pojaÄalu nije bilo izmena elektroniÄke ili konstrukcione prirode. Kada se vrati nazad do mene (prvim danima lepog vremena) biće posla oko sreÄ‘ivanja neke kutije za pojaÄalo i predpojaÄalo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...