Jump to content


Moj sistem


djeva

Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Subotica.

Znaci lokalpatriota,sto se phono sekcije tice-pozdravljam, ni ja nista nebih imao protiv Karan-ove,on mi je komsija,sad mi je ispravio jednu krivu drinu bas za phono deo.Zaboravih i prefix MC sekciju za ugradnju u sondek ako ikad odem na novi naim ili preamp bez phono dela taj mi je izbor najverovatniji.Ako te uhvati zelja promenom tt-a,uz jedan pp zavrsavas posao jako brzo,baza je ista kao sto sam i ja imao,a cini mi se i itok(sa tegom iz dva dela ako dobro vidim na slici).Ko ti je uradio podesavanje Sondeka,sam ili ? Ovi u one-hifi su nabavili set up jig http://www.ebay.co.u...=item45fe83ca62 .Bez pravog podesavanja i "Bounce"-a nista od zvuka.

Zvucnici mi deluju opasno dobro,volim male zvucnike,uglavnom su bolji od velikih za moj muzicki ukus.Ako su pobedili Sonuse to je za respect ,taj Sonus minima amator sam slusao dosta i radi odlicno uz dobar amp.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Imao sam taj MC76,naimova najstarija MC plocica u nac 32 je otkrila mnogo novih detalja u odnosu na nju u direktnom poredjenju sa ortofon glavom.Racunaj s tim da Troika zasluzuje i daleko bolji tretman vremenom,na pr. Linto.Na kp se dugo bajatio i stari linnk phono stage koji je za linn proizvodio naim,cena je bila oko 100E,to je ustvari ta MC 323 plocica iz naim predpojacala napravljena da radi samostalno i bez naim predpojacala i napajanja.Linn je to od naima tazio za korisnike koji ne koriste naim uredjaje,a da budu sigurni da su karakteristike phono stepena uskladjene sa njihovim glavama.Naravno zbog starosti trebao bi se uraditi i refresh,uostalom kao i kod mc76.Naim 323 MC plocica sa oznakom K je specijano dizajnirana za Linn MC glave sa karakteristikama koje ima i Troika.Ako budes pozeleo da cujes razliku izmedju tvoje i naim phono sekcije mogu poneti preamp pa da to izvedemo vec nekako preko tape izlaza-sad bi vec jako voleo da cujem sistem.

Btw. sta ces sa Asakom,voleo bih to cuti kod sebe.Imas svakako poziv da svratis kad si u NS da cujes "malog od palube",Aksisa.

Ovo su karakteristike pomenutog Linnk phono stage-a.

THE LINNK

Moving coil cartridge pre-amp

Designed and made in England

by NAIM AUDIO LTD

for

LINN PRODUCTS LTD

1 9 8 1

Gain 57dB at 1kHz

Nominal input 100yV at 1kHz

Nominal output 70mV

Output is RIAA equalised to suit auxiliary inputs

Overload Margin 40dB

Z in 390 ohm // 7n5F

Link to comment
Share on other sites

Taj ortofon je pravljen za stare glave tipa mc10 (koju sam i ja imao-mk2)ili mc20,al ne super vec onaj stari koji je tisi sa tim je bio potaman sto se tice glasnoce.To je svakako ozbiljnije nego trafoi.

Napajanje za te naim plocice je po meni komplikacija,taj posao kod mene za preamp radi hicap koji je preskupa varijanta za tako nesto,ali i bilo koji DiY napajanja bi izasao skuplje nego ceo taj LINNK phono preamp koji ima svoje napajanje,jedino sto nije lako za pronaci,po meni je najbolje mesto pfm forum ,nekom vec verovatno cuci u ormanu.Inace prodavao se zacudjujuce dugo na KP,nazalost mnogo je onih koji ne prave razliku izmedju nad i projekt gadgeta i toga.Naravno postoji i naimov stageline koji nije preskup,u osnovi verujem da je to slican dizajn.

Koliko znam Bata je koristio nac 42 preamp sa nekim drugim lampaskim snagasem,nije ni to ne moguca varijanta,u svim tim starim preampima od nac12 do72 se nalaze te iste plocice,za tu glavu kako rekoh treba naci K (karma)verziju,mada naravno radi sve i sa standarnom S,ja imam tu poslednju verziju 323/5 u svom preampu.Ja licno ne volim da taj slabasni signal seta previse kroz kutije,konektore i kablove pa volim da je direktno u prempu,jos je najidealnije kad se to odmah odradi u gramofonu.U ovim fono sekcijama za ugradnju u sondeka (linn urika ili naim prefix) taj tihi signal iz MC-a putuje samo 5-10cm,mislim da je to najbolja varijanta.

Link to comment
Share on other sites

@sondek:nisam siguran da je ubacivanje u jedan SET sistem gde je do sada radila i cevna phono premplifikacija+SUT u vidu jednog kompletnog Naim phono-a dobra ideja..flat earth vs round earth... :rolleyes: ..neko resenje sa Sowter/Lundahl-om mora da postoji....vrlo cesto se primenjuje to resenje i kod ozbiljnih preampova gde treba resiti MC deo,samo je ugradjeno vec u samu spravu(pretpojacalo)..+ima neko nepisano pravilo(?) tranzistorska amplifikacija,treba ici na aktivnu amplifikaciju MC stage,ako je cevna amplifikacija u pitanju=SUT....

ocito da je i u slucaju kod @djeva u pitanje klasican ringlspil s-cim-sa-koliko-teretiti-jednu-mc-zvucnicu..neke preamplifikacije koje izuzetno dobro rade u Naim sistemu (ili srodnim sistemima ) znaju totalno da podbace u suprotnima..

Link to comment
Share on other sites

MM MC phono pojacivac

GCPH ..?..moguce..vidi da zajmis od Tibora "onu njegovu crnu kutiju sto koristi" a ima baterijsko napajanje :D,lici na nesto 'vako:

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/34287-mark-levinson/page__p__1237876__hl__mark+levinson__fromsearch__1#entry1237876

ili trazi eventualno Electrocompaniet MC 2..MC pre,podesavanje opterecenja prema svojoj zelji/zvucnici...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

jbga,sve vise sto gledam,to sve ukazuje na neko 100 Ohmsko terecenje..

http://www.stereophile.com/phonocartridges/987linn

lako je moguce da tom MCA-76 treba jedan refresh kondova...

@djeva:ili da poslusas Mellorn Stream jbga :1038: podesen je ionako na 100 Ohma,kad je valjalo za DL103R,il kad valja za Shelter 501,mozda bude OK i za Troika :D ..zero feedback,opcija podesavanja terecenja po slobodnom izboru :ruganje

post-9700-0-84326300-1324998617_thumb.jp

post-9700-0-09684800-1324998636_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...