Jump to content


Ubuntu - VPN? (help?!)


stein

Recommended Posts

Pretpostavljam da će ovo biti ocenjeno kao way-off-topic, ali sam iscrpio sve prethodne alternative. Ako neko misli da ima rešenje a da je to za mimo liste neka mi odgovor ponudi na stein_at_sksyu.net

E 'vako: poÅ¡to sam za to da sve bude legalno i poÅ¡teno, okuÅ¡ao sam se i instalirao novi Ubuntu (7.04 Faisty Fawn) i plan je bio da tu petljam sa lossless (FLAC) muzikom... Osim toga, treba mi da mogu da idem i na internet i tu sam i zapeo (trenutaÄno joÅ¡ uvek to radim preko XP-a).

Konekcija koju imam je tipa VPN, tj. imam LAN karticu koja je vezana na AP koji preko wireless antene na AP provajdera.

Ubuntu vidi LAN karticu (zapravo sve radi normalno, Äak i Å¡tampaÄ i sve periferije), ali ne nalazim naÄin da kreiram VPN konekciju. Pitao sam kod provajdera ali su mi ponudili jednu soluciju koja znaÄi deinstalaciju Ubuntu-a i prelazak na Suse Å¡to mi se ne radi. Eto... Anyone?

Link to comment
Share on other sites

Ovo bi trebalo da radi, sad sam probao na mpm Ubutnu-u i deluje OK, ali naravno nemam tvoj provajder da testiam:

- Instaliras paket "network-manager-pptp"

- Jednom kad je insrtaliran : desni klik na "Network Connections" ikonicu u tray-u (dva monitorcica... ikonica za mrezu), imaces tu opciju "VPN Connections", pa onda "Configure VPN". Onda kliknes na "Add" i prodjes kroz Wizard...

Trebalo bi da radi, u svakom slucaju mozes da probas pre nego se bacis na cackanje konfiguracionih fajlova rucno.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...