Jump to content


Povezivanje zvučnika


Recommended Posts

dobio sam panasonic sb pm21 zvučnike...zvučnici su deo ove linije...

https://www.uputstvo.rs/panasonic/sc-pm21/упутство-за-употребу?p=4

 

pošto nisam baš familijaran sa ovim tipom zvučnika zbunile su me 4 žice koje idu iz njega...plava i bela, i crvena i crna idu zajedno...kako to povezati na neko normalno pojačalo, spojiti plavu i belu, kao i crvenu i crnu, i povezati te 4 žice na 2 zvučnička terminala? impedansa zvučnika je 6 oma...

 

meni sve to zvuči kao bi wiring, ali nisam siguran kako je to kod tih jeftinih zvučnika rešeno...

Link to comment
Share on other sites

Главни уређај има два двострука тј. два стерео излазна појачавача за сваки тип звучника а скретница је електронска и по мени осим кутије и звучника нема ништа више тј. нема скретнице у истим.

Одврни бас звучник и погледај како је повезано!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, giZ_Mo said:

Главни уређај има два двострука тј. два стерео излазна појачавача за сваки тип звучника а скретница је електронска и по мени осим кутије и звучника нема ништа више тј. нема скретнице у истим.

Одврни бас звучник и погледај како је повезано!

nema tu šrafova nigde, sve je zalepljeno i zaheftano, otvaranje moguće samo da se sve rasturi na sastavne delove...

 

ako je ovako kako si napisao, mogu li prosto da spojim plavu i belu žicu, gurnem ih u bananicu, i povežem na levi kanal...isto tako crvenu i crnu na desni kanal? ili moram po principu bi wiringa?

 

verovatno će ići na jednu yamaha pianocraft mini liniju, a ona pozadi ima zvučničke konektore kao klasično pojačalo, i to samo za jedan par zvučnika..

s-l960 (1).jpg

s-l960.jpg

Link to comment
Share on other sites

Може али у коло или у линију са високим треба додати блок кондезатор да би изигравао скретницу, мада мислим да ће све укупно да се дерња к'о рањено магаре. Ипак ту треба турити крштену скретницу!

Колики  је пречник бас звучника од спољашних делова вешања тј. унутрашњост сребрног прстена?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, giZ_Mo said:

Може али у коло или у линију са високим треба додати блок кондезатор да би изигравао скретницу, мада мислим да ће све укупно да се дерња к'о рањено магаре. Ипак ту треба турити крштену скретницу!

Колики  је пречник бас звучника од спољашних делова вешања тј. унутрашњост сребрног прстена?

valjda je 3.5 inča...

koliko vidim na netu skretnica je unutar linije koja je išla uz njega, u pojačavačkom delu...hmmm...

ionako su predviđeni za vikendica sistem, samo je važno da baš ne sprži sve oko sebe, zvuk kako mu bog da...ne znam ni kako bi se tu turilo bilo šta kad nema nijedan šraf...

 

Link to comment
Share on other sites

'оћеш да продаш те кутије, мени су потребни басови да завршим активне кутије?

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, giZ_Mo said:

'оћеш да продаш те кутије, мени су потребни басови да завршим активне кутије?

Imam nešto ovako (technics), ako ti odgovara, tvoji su.. image.png.efde58edfc254e2032aaa289efc9d712.png

Link to comment
Share on other sites

Imam nešto ovako (technics), ako ti odgovara, tvoji su.. image.png.efde58edfc254e2032aaa289efc9d712.png
Хвала, ал' мени су потребни само бас звчници

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ne skontah ovo?
Napisao sam za šarafe za [mention=49759]Parton[/mention] ako želi da demontira drajvere da uradi novo klasično ožičenje i ubaci kondove u njegove  kutije
Сори, помислих да је мени упућено.
Да, слажем се, завртњеви су испод прстена!

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...