Jump to content


Yamaha NS BP 110 poboljsanje skretnice


Audio Doktor

Recommended Posts

40 minutes ago, gvlada said:

Ово на фору лг мини линија боља од хифи система. :)

nema fore , nema ni mini linije ,. Imaju samo tehnicka merenja , ja samo pokazujem Frequency Response , ali ima tu jos mnogo toga , ali ne zelim da komplikujem previse, off axis i on axis merenja  . Mene licno interesuje i waterfall , tj vibriranje kutije posle signala i faza al to ostaljam za sebe dok neko ne zatrazi   

Link to comment
Share on other sites

Nisu mi baš najjasniji ovi grafici.

Nekako mi isuvuše linearni za normalnu prostoriju, da ne kažem ljudsku default_wink.png

Mislim, skoro kvadrat u podu, a nema redom izlistanih - uočljivih harmonika, čudno !?!

Imamo li neki grafik vrem. reverberance u opsegu koji se ovde koriste za tu prostoriju, može i tim mikrofonom.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites



Nisu mi baš najjasniji ovi grafici.

Nekako mi isuvuše linearni za normalnu prostoriju, da ne kažem ljudsku default_wink.png

Mislim, skoro kvadrat u podu, a nema redom izlistanih - uočljivih harmonika, čudno !?!

Imamo li neki grafik vrem. reverberance u opsegu koji se ovde koriste za tu prostoriju, može i tim mikrofonom. Dovoljno u opsegu 200Hz do 2kHz.

Hvala.




Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, zormanic said:

Nisu mi baš najjasniji ovi grafici.

Nekako mi isuvuše linearni za normalnu prostoriju, da ne kažem ljudsku default_wink.png

Mislim, skoro kvadrat u podu, a nema redom izlistanih - uočljivih harmonika, čudno !?!

Imamo li neki grafik vrem. reverberance u opsegu koji se ovde koriste za tu prostoriju, može i tim mikrofonom.

Hvala.
 

pa pise 10Cm , i nije prostorija , da je sa jednog metra ili 2 metra snimano , cuda bi bila . Ali hteo sam da izolujem sobu sto je vise moguce , jer ne merim sobu  , merim zvucnik .
Zato sto cu ih modifikovati , Yamahe vec jesam donekle . Ostale jos nisam .
Jednom sam stavio parce samolepljive pene , neki foam materijal , sa leve strane visokotonca levog zvucnika i dobio drugi zvuk , tako da svasta se moze uraditi , i radim ova merenja da znam sta sam uradio .Jer usima ne verujem , brda su me puta prevarila .
Recimo kao producent kad radis , posle 20-30 minuta , ti vise nista ne cujes , sluh ti se navikao na to sto si uradio , i gotovo , moras ostaviti napraviti pauzu , pa se vratiti .
al i generalno , znaci usima ne verujem . Ali prihvatam da ako mi se nesto svidja onda mi se svidja , nezavisno kakva su merenja .
Ali treba i zvucnike slusati neko vreme , pa onda dati sud . Ja se secam 2.1 sistema logitech , besan zvuk imali , nisam razumeo zasto , kasnije sam shvatio , jajasti zvucnici , al to tek brda godina posle .

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, Audio Doktor said:

Ja se secam 2.1 sistema logitech , besan zvuk imali , nisam razumeo zasto , kasnije sam shvatio , jajasti zvucnici , al to tek brda godina posle

Šta podrazumevaš pod ovim "besan zvuk" imali. I kakve veze ima što su jajasti?

Link to comment
Share on other sites

@lars Kakve veze ima sto sto su jajasti , a kakve veze ima sto je koncertna dvorana jajasta . Jel znas zasto se koncertne dvorane prave ovako ? Uzmi elektroacustiku , ili ti akustiku , zasto gitara nije kockasta , zasto je Bungee okrugao?
Zasto je Genelec 8020 DPM  jajast, sta to oni znaju .
Zvuk ide od zvucnika , udara u ravan zid , vraca se nazad susrece se sa sledecim talasom iz zvucnika i dolazi do peakova i nullova. A sta ako taj zid nije ravan , e pa bato moj onda do ovoga ne dolazi nego imas rasprstenu energiju .
Zasto je Behringer 2031A kopija Mackia 8 ili Geneleca 1032 , pa zato sto je to najlakse , napravis kutiju cao zdravo , ali to nije dobro za zvuk jer unutar te kutije se desava isto sto i van kutije .Apsolutno isto , to su Skalarni talasi , ili ti stojeci talasi , pusti bas od 60hz setaj po sobi cuces ih , kako setas cujes glasnije , tise , glasnije tise .
 Bang and olufsen poznati providni zvucnici 2.1 sistem jajasti , ne moram traziti sliku samo kucaj naceh ih . Jer se unutar zvucnika u kutiji desava isto sto i u sobi , ako ti je soba jajasta ,fantasticna je ako ti je kutija jajasta fantasticna je ili ti Besna je . Takodje i spolja ta kutija rezonuje , gde god je cosak , racunaj da tu imas jos jedan visokotonac , kao na ovim mojim yamahama , jer se tu zvuk lomi , gde se lomi , kao i voda nastaju novi talasi , ako je kutija jajasta , taj se fenomen ublazava , i iznutra i spolja .
Ovo je posle tackastog izvora zvuka  druga lekcija Akustika 101.
 

Arch2O-10-extraordinary-concert-hall-designs-28.jpg

Link to comment
Share on other sites

2.1 jajasti logitech je daleko od svega navedenog. Ako je tebi njihov zvuk besan=fantastičan ok. Tako voliš.

Ovo ostalo što si napisao kada bi se primenjivalo imalo bi za posledicu da su svi zvučnici, sobe, klaviri, orgulje, pojačala, televizori jajasti...Nisu. Ako smatraš B&O kao pojam vrhunskog zvuka onda opet dobro. 

Samo jednu stvar dr. nemoj da izgubiš iz vida, same zvučne jedinice , nećeš verovati, imaju uticaj na zvuk zvučnika, jajastog, dinjastog, lubeničastog...Inače ova koncertna sala nije jajasta. Ravna je na dnu ako se ne varam. A ovaj isto daleko od jajastog :listen

12160877_800.jpg

Link to comment
Share on other sites

@djape48 Nisi citao , ja sam u Sidu , kome u sidu ja da prodam producentske uskuge kad ni moj Zet koji ima bend nece , kaze ne treba mi , mi snimamo demo i to nam radi pera bubnjar i saljemo ako prodje idemo u BG na snimanje u studio , nema , drugo ne volim narodnjake a ne volim ni rock moras voleti i znati muziku koju radis , da volim narodnjake   i da sam u BG imao bi  milione  
A ako racunamo online rad zaradio sam nekih 15000e , ali tek onda kada je Pay Pal usao u Srbiju pa par godina posle jer nisam odmah shvatio . Nema tome puno , koliko mozda 8 godina ne znam  , oko 2000e godinsnje . 
Al net placa 5$ od tih 5 platforma ti uzima 20% , Pay pal ti uzima 2% , i banka ti uzima takse i slicno , to zavisi od kolicine novca koju skidas , a kad imas 2000e naplaceno 3500e godisnje to je nekih 150e mesecno  u vise tura naravno  po oko 50-70e , i na tu kolicinu mnogo mi uzmu , dok ti svi uzmu svoje dobijes ja sam izracunao malo vise  od pola naplacenog  .

Onda se ukljucila i nasa Vlada i htela svoji porez  , i to ne na ono sto si zaradio tj dobio na ruke nego na ono sto si naplatio od klijenta , i to retroaktivno , inace zakon ne moze da radi retroaktivno , ali u ovom slucaju kad su u pitanju porezi , neko zastarevanje je 10-5g ... pa su trazili da svi plate porez , ja sam taman usao ispod , granica je bila 250e cini mi se , ja sam tu oko 150e , pa me nisu vijali .
Sve tu stima , nema nista da ne stima , nadji mi producenta elektronske muzike  koji radi online iz Srbije da je zaradio vise ?
 Nema . 
 
Tako da ne zalim , ime moje ostaje , poznat sam ovde u okolini Sida  pa i do BGa i NS cak  i u Hrvatskoj Vukovar itd , i oni su mi dolazili , kao i BG , i sada kad sam zavrsio Pravni Fakultet i branim Master Rad u Maju , na temu Politicka i Gradjanksa prava sa Ustavno Pravnog Gledista ... lepo idem u stranku , i da iskoristim to sto me ljudi znaju .Da naplatim . 
Videcemo kako ce se taj deo odigrati . Jer kao sto rekose u onom filmu domacem , ili bezis iz Srbije ili vezbas otimanje , ja nisam otimao , posteno sam radio i dobio sam nista . E sad cu malo drugacije 
Zavrsim master rad i odo ja u Stranku . Al ne da budem sendvicar , nego imam titulu ima znanje , imam veze , pa cemo videti , 
Moja karijera kao producenta je gotova , ne radim vise ni online , to je gotovo , al znanje je ostalo , i ja vam ga delim , i kazem ko nece , ne mora , nikog ja ne teram moze da cita moze da ne cita .Moze da me vredja moze sta god hoce .

Link to comment
Share on other sites

@lars Idi u Crkvu mozda ti je tako lakse da shvatis , vec sam pisao to ponavljam se , idi na jutarnju litju ili kako se vec kaze , ili podnevnu , obrati paznju na svetlo , na polozaj svestenika , na oblik zidova , vrlo dobro se zagledaj .
Jer su oni cak i prozor namestili da bude reflektor , da sunce u doba odrzavanja sluzbe sija kao reflektor na mesto gde je svestenik , obrati paznju gde mu je hor , odakle peva , kakav je oblik tog odakle pevaju . Obrati paznju na sve , poslusaj , ne njihove molitve nego zvuk.
Oni su Akustiku izmislili , note je Crkva izmislila , muziku modernu crkva i bavili su se Akustikom vec 2000g , i jako su vesti u tome iako se prave grbavi , i nikad ne pricaju o tome , neko bre tu nesto mora da zna , jer to nista nije slucajno .
Mada sam ja u svojim istrazivanjima Akustike nasao cak da su Drevni Egipcani i ne samo oni imali Anehogene  komore , to su komore gde te stave i tako su napravljene da nazovimo ga doktorom , moze da cuje tvoj krvotok , kosti , i sve ostalo , i uljucujuci druge metode ustanovi lecenje .
Dakle nije Crkva bas izmislila Akustiku , al da ne idemo previse u proslost , ajmo rec tako , nek bude Crkva . Jer i budisti rade to isto , svi to rade .
Zato ja u mojim emisijama bas taj zvuk i koristim 

 

Link to comment
Share on other sites

@lars Nema na cemu uvek sam tu da podelim znanje , ja sam se zaprepasti kad sam video i cuo , tj shvatio , bio sam i ja hiljadu puta u crkvi nisam obracao paznju , ne znam valjda kad si dete pa ne vidis , i odjednom sam progledao. Nadam se da ces i ti videti i cuti isto . Jer to je nista drugo nego manipulacija , taj svestenik to jest pop kod koga sam isao , pa zvuci kao one zene sto su popusile tonu cigara , kakav pevac ne mozes ga slusati kako prica , al kad sam u crkvu otisao i cuo pa to je nesto skroz drugo .
E to je moc Akustike , Akustika ce od obicnog drajvera , i visokotonca napraviti vrhuncki zvucnik , a to nije kockasti zvucnik koji je napravljen tako da ubija vibracije , nego suprotno da vibrira ali mora biti napravljen za specificnu muziku , jer se tada pravi kao instrument , kao gitara , i ne moze gitara da ide svuda , ima raznih instrumenata ... zato su ovakvi zvucnici radjeni po narudzbi , jako su skupi , radi ih neki francuz ja mislim al potrazite nacete i to . Da ne trazim ja sad nemam snimljeno to .
koriste jedan drajver , nema skretnice , a zvucnik je tanak kao gitara bukvalno , rukama ga mozes slomiti , i onda stavljaju  pojacanja naspecificna mesta , rucno , uz slusanje , i tako ga naprave , ovaj sto sam ja video bio je napravljen za muziku sa bubnjevima , gde su primarni bubnjevi raznih vrsta uz neku violinu ili sta vec , cucete kad nadjete , ja ako nadjem postovacu .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...