Jump to content


Hi-Files 16 u prodaji od petka


Ljuba

Recommended Posts

Šesnaesti broj magazina Hi-Files biće u prodaji od petka, 02. marta.

Smatramo da edukativni tekstovi imaju posebnu težinu, te smo ovom prilikom ispratili i modernizaciju DVD formata, u vidu HD-DVD i Blu-ray naslednika. Uređaji koje smo ovog puta odabrali za testiranje, kao i uvek, predstavljaju prave audiofilske sprave. Izdvojili bismo Electrocompaniet preamp/power kombinaciju, Cyrus CD plejer, popularni KEF iQ3...

Povećali smo i prostor namenjen tabelarnom prikazu karakteristika pojedinih uređaja. Tu po prvi put imamo priliku da pružimo informacije o dva domaća proizvođača, Dayens i Korato, a dodali smo i cene za Operu i Unison Research.

post-45-128510493127_thumb.jpg

post-45-128510493127_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Crnicrnjo, bas nemas srece :roll:

Casopis ces najlakse naci na kioscima Stampe, a bas ih na Bulevaru K. Aleksandra ima poprilican broj. Video svojim ocima. :xmas:D:D

Npr. onaj kiosk preko puta Univerzitetske biblioteke Svetozar Markovic. Stavili su celu naslovnu da se vidi.

Dalje, imas i na kioscima Future Plus, npr. kiosk na vrhu Sindjeliceve

Link to comment
Share on other sites

Ljubo,

veoma je dobro i pohvalno to sto ste poceli da testirate uredjaje domacih proizvodjaca. To ce malo zaokruziti sliku ponude u Srbiji, verovatno promeniti ugao gledanja na postojecu paletu i uticati na izbor komponenti kod formiranja sistema. :listen Ruku na srce, nisu svi ljubitelji dobrog zvuka i slike u Srbiji clanovi foruma. :listen

Moja primedba na testove koje ste prikazali u Hi-Filesu je ta, da nedostaju podaci o ostatku sistema na kojem je testirana predmetna komponenta. :o

Npr. kod Dayensovog pojacala , Menuetto nije navedeno nista od ostatka opreme.Bilo bi veoma interesantno saznati sta je to tako uticalo da se Menuetto odlicno snalazi kod strednjih i visokih frekvencija, a da su mu basovi slaba tacka. Mozda bi se odabirom drugog izvora zvuka ili kutija slika promenila.

Mislim da bi trebalo ubuduce navesti sto vise podataka pa ce tako cela slika biti kompletnija.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

U pravu si, i ovoga puta pobedio nas je kompromis.

Uz svaki tekst autori isporucuju spisak koriscene opreme, ali za njega nikako nema mesta na kraju. Npr. pogledaj test za Electrocompaniet, jos smo morali da ga skracujemo.

Mislim da treba da na naslovnoj strani testova ili tu negde da uguramo specifikacije kao test sistem 1, test sistem 2 itd.

Bice sprovedeno u delo.

Link to comment
Share on other sites

Da,

trebalo bi na strani gde najavljujete testove da lepo navedete sve sto je korisceno.

Ili da ubacite jos jedan kvadrat gde pisete plus, minus i specifikacije.

Ili da ubacite u sam tekst :" Ovoga puta na testu imamo upravo najpovoljnije xy pojacalo, model sa oznakom xyz uz izvor zvuka ab, kutije cd..."

Mislim da biste mogli toliko da suzite tekst, na ustrb recimo prostora izmedju naslova pasusa i pocetka pasusa.Mozda takvog razmaka ne bi trebalo ni da bude, vec da se samo osmisli neka linija koja bi potencirala naslov...itd.. :listen

Uz najbolju nameru, pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,mogu samo reci da ste nastavili kao i sto umete da budete jedinstveni u Srbiji sa ovim casopisom.Znaci sve naj naj.

Imam samo jedo malo pitanje ili ako sam dobro upucen mozda cak i primedba.

Na jednom od postova sam procitao post,od vas G.Ljubo da ste dobili ponudu za CD koji bi isao uz ja mislim ovaj broj casopisa.Sta se desilo povodom tog pitanja.Mislim za svaku pohvalu je to sto ste povecali broj strana i zelim vam da svaki sledeci bude povecan barem za jos toliko.Ali ni CD ne bi nikako bio na odmet da se ubaci :-? .

Puno pozdrava i zelim vam sve uspesnije testiranje i moja zelja je ako biste to uspeli da testirate jedan specifican sistem.Da budem skroman u pitanju je Grifin :roll: ,Pa recimo barem CANTATU od njih uz neko od njihovih monopojacala.Skromno zar ne.

Puno pozdrava.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav DTHC,

hvala na lepim komentarima. IDeja sa CDom je i dalje aktuelna, nadam se da ce se realizovati u narednih nekoliko brojeva.

Sto se tice testova, pravimo ih u saradnji sa distrubuterima, tako da ako imamo zvanicnog uvoznika za navedene firme, bice realizovano.

Sve najbolje

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...