Jump to content


Beats Solo 2 vs. Sony MDR-1A


DejanM

Recommended Posts

Obe ove sluske imaju istu cenu (oko 200 eura). Medjutim prilicno se razlikuju po zvuku ...

 

Prvo da kazem da imam prdrasude prema firmi Beats i njenom osnivacu (Dr. Dre). Zna se ko pravi sluske: Stax, Sennheiser, AKG, ... tim redom. A zna se i gde je mesto reperima ... iako oni zapravo nemaju verovatno nista sa ovim proizvodom osim sto su ga finansirali. Ali bez obzira ... Sada je Beats doduse postao deo koncerna Apple a ovo je najnovija inkarnacija sluski namenjenih pre svega mladjoj publici.

 

Prvo sto primetite kada ih stavite na usi jeste bas. On je brz, precizan, cist, jasno definisan, i veoma glasan. Medjutim za razliku od nekih sluski koje sam slusao u skorije vreme (npr. Senn Momentum koje imaju slican zvuk kao i ove Beats ali mi se uopste nisu svidele)  taj bas ne narusava balans zvucne slike. Ali je glavni drive faktor cele muzicke prezentacije i vi osecate i cujete taj ritam ne u pozadini vec u istoj ravni sa svim ostalim instrumentima. Zvucna slika je fokusirana, precizna, ne toliko prostorna. Cela prezentacija je ziva, brza, ritmicna. Visoki otkrivaju puno detalja bez ostrine - bez izoblicenja koja bi mogla da smetaju na duze slusanje. Srednje bih mozda najbolje mogao da opisem pridevom: cisti.

 

Sony MDR-1A deluju u poredjenju sa ovim Beats pomalo stidljivo. Bas je povuceniji a cela zvucna slika prostornija i ne tako fokusirana kao kod Beats. Slusati Sony znaci biti u opustenom modu. Slusati Beats znaci biti u adrenalin modusu.

 

Nisam siguran koje su bolje sluske. Verujem da ce se puno starijih slusalaca opredeliti za Sony. I da ce se mladji opredeljivati za Beats (kao recimo moja cerka). Ja licno ostajem pri tom da su Sony bolje iako Beats nude vise detalja i ritmicniju prezentaciju. Opustenija i prostornija zvucna slika Sony MDR-1A je ipak ono sto kod mene igra znacajnu ulogu. Ali mi je lako da zamislim da ce se neko drugi opredeliti za ove Beats.

 

I da ... nemam vise predrasuda prema firmi Beats. Ovo su sluske koje zavredjuju da budu poslusane ukoliko ste u potrazi za modernim sluskama u ovoj klasi cena.

Link to comment
Share on other sites

Meni su te Senn Momentum bile malo previse "napucane". Dinamika po svaku cenu mi je delovala zamarajuce.Nisu mi se dopale. Ove Beats su iz iste skole zvuka ali mi se cini da su nesto izbalansiranije.

Zapao mi za oko onaj jeftiniji Momentum, odnosno njegova trenutna akcijska cena. Mozda ga i probam. Ono sto citam iz tvog opisa mi se ne dopada.

Link to comment
Share on other sites

 

Jedna informacija za ljubitelje Apple racunara. Trenutno traje Apple akcija za djake i studente. Djaci i studenti mogu da kupe Apple racunare sa popustom a ove Beats Solo 2 pri kupovini Maca se onda dobiju za dzabice.

Jel ovo važi samo u zemljama Älanicama EU ili važi i u zemljama koje oÄekuju otvaranje antologijskih poglavlja ?

Link to comment
Share on other sites

Apple nema nikakve veze sa EU tako da ne verujem da ima takvih ogranicenja. Znam da u AUstriji i Americi ovaj program od sredine avgusta ove godine funkcionise. Moras medjutim da proveris na Apple stranici da li je program primenljiv i na studente i djake u Srbiji - to ne znam. Inace, dozvoljeno je i roditeljima da koriste ovaj program ako kupuju Macove i ostale Apple proizvode za svoju decu djake. Nikakva provera niti dokumenti nisu bili neophodni prilikom kupovine i sve se odigralo brzo i preko interneta. Racunar je stigao na moju adresu nakon nedelju dana. I sluske kao poklon takodje ... Popusti se krecu negde oko 10 - 15 %.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...