Jump to content


Marantz,KEF,Dali,JBL,B&W,Denon,PS3,HP - moj sistem


53ch

Recommended Posts

36 minuta ranije, Zeljko Dj said:

Kakvi su utisci za pm8005 ?

 

Utisci su super,u usporedbi sa sr5008 recieverom koji sam do sada koristio prvo je primjetno puno više snage bez obzira na specifikacije oba uređaja,drugo kod Kefa iq90 do sada je sve radilo super samo je bass bio malo neuvjerljiv šta se sa ovim pojačalom popravilo,bass je čvršči i uvjerljiviji,tu i tamo sam znao palit sub kod slušanja muzike,a sada nema potrebe.

Kod Dalija ikon 6mk2 visokotonci se čuju puno bolje nego sa recieverom,detaljnije,snažnije,uglavnom oba para zvučnika su se preporodila sa ovim pojačalom,spojen je na reciever kao power amp isto radi odlično.

Iako nikad ne koristim ton kontrole ovo pojačalo osim bassa i visokih ima i kontrolu srednjih,zanimljiva opcija za nekoga tko koristi.

Jučer sam ga koristio 8 sati bez gašenja i danas ga slušam skoro cijeli dan,grije se minimalno,skoro da je hladan,znači hlađenje je odrađeno super.

Zvučnici su za sada spojeni jednim kablom,kratak sam sa bananama,čekam da stignu,tako da mogu probat bi-wire vjerujem da će još bolje radit.

Sve u svemu ja sam zadovoljan radom pojačala i zvukom,kvalitetno je odrađeno,kvalitetni djelovi su unutra, toroidalni transformator,schottky diode,trostruko obloženo dno protiv vibracija, navodno je i phono input odličan,nažalost trenutno nemam gramofon za to probat,rađen je u japanu.

 

 

IMAG0500-1200x2133.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

По пречнику је око 300 а ако му је висина колики му је и пречник онда око 600ВА или чак и који више.

Све је јасно и немој да се секираш, добро је то.

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, stoN_Cold said:

По пречнику је око 300 а ако му је висина колики му је и пречник онда око 600ВА или чак и који више.

Све је јасно и немој да се секираш, добро је то.

 

Ma ne sekiram se,radi super to je najbitnije,a i prošao je kontrolu prije upotrebe  :D

received_1690072864570418.jpeg

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, stoN_Cold said:

Код мене је тај ниво контроле већ познат, кутије, кесе, торбе.......  :wub:

Mačke su super,Oz je prva liga,jedini problem s njim dok je bio mlađi je bio da je volio grist kablove,dva hdmi kabla je rješio i black rhodium zvučničke kablove je grizao konstantno,nasreću ta faza je prošla :D

Nisam mu zamjerio,jer kako kažu tko ne voli životinje ne voli ni ljude :)

2016-01-19 21.24.22.jpg

2016-01-19 21.24.57.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pošto šema za pm8005 još uvek ne može da se skine, na osnovu slika bih rekao da je to možda identično pojačalo kao i pm ki perl lite, odnosno pm8004. No, slike su jedno a šeme nešto sasvim drugo. Na slikama deluju identično, na šemama se vide sve sličnosti i razlike. Ono što se sigurno razlikuje su izlazni tranzistori. Marantz pm ki perl lite i pm8004 koriste 2sa1186/2sc2837, 100w tranzistori na 150v, dok pm8005 koristi 2sa1303/2sc3284, 125w tranzistori na 150v. Pa tako na papiru sva tri modela daju 70w čini mi se, ali pm8005 ima jače izlazne tranzistore. Što se tiče pomenutog minimalnog grejanja, nije ni čudo sto se jedva greje. Dva tranzistora po kanalu 250w a radna tačka na radnoj pravi proračunata da daje pojačalo 70w po kanalu + odličan hladnjak i ladan kao špricer a može da potera Boga Oca uz 625 vatni trafo. Mislim da su mu elektroliti 17 000 mikroF pa eto rezerve kolko oćeš. Što se tiče phono sekcije, takodje na osnovu slika bih rekao da je reč o istim phono sekcijama kao i kod pm8004 i pm ki perl lite. Nimalo za potcenjivanje ovaj deo koji je šteta ne iskoristiti. Vuče mislim dobar deo cene pojačala.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Zeljko Dj said:

Pošto šema za pm8005 još uvek ne može da se skine, na osnovu slika bih rekao da je to možda identično pojačalo kao i pm ki perl lite, odnosno pm8004. No, slike su jedno a šeme nešto sasvim drugo. Na slikama deluju identično, na šemama se vide sve sličnosti i razlike. Ono što se sigurno razlikuje su izlazni tranzistori. Marantz pm ki perl lite i pm8004 koriste 2sa1186/2sc2837, 100w tranzistori na 150v, dok pm8005 koristi 2sa1303/2sc3284, 125w tranzistori na 150v. Pa tako na papiru sva tri modela daju 70w čini mi se, ali pm8005 ima jače izlazne tranzistore. Što se tiče pomenutog minimalnog grejanja, nije ni čudo sto se jedva greje. Dva tranzistora po kanalu 250w a radna tačka na radnoj pravi proračunata da daje pojačalo 70w po kanalu + odličan hladnjak i ladan kao špricer a može da potera Boga Oca uz 625 vatni trafo. Mislim da su mu elektroliti 17 000 mikroF pa eto rezerve kolko oćeš. Što se tiče phono sekcije, takodje na osnovu slika bih rekao da je reč o istim phono sekcijama kao i kod pm8004 i pm ki perl lite. Nimalo za potcenjivanje ovaj deo koji je šteta ne iskoristiti. Vuče mislim dobar deo cene pojačala.

Svaka čast,iz teksta je vidljivo da se razumjete u to šta pišete,ja sam laik za elektroniku odnosno znam samo ono šta mi je potrebno,iako je bitnije ono što se nalazi u uređaju od samih specifikacija koje su dosta puta i netačne,tako da sam prije kupovine dosta čitao o samom pojačalu pa sam našao i par mjerenja koja su se pokazala vrlo dobrim,poslušao sam ga prije kupovine,iako i to nije mjerodavno pošto u dućanu nisu bili isti zvučnici,a i prostorija je drugačija.

 Zadovoljan sam kako zvuči ono šta sam uspio poslušat u ova tri dana šta je kod mene,zvuk se popeo na višu razinu,otvoreniji i detaljniji je sa više bassa,za sada čekam da stignu banane za kablove da probam i bi wire,a nakon toga bi se malo pozabavio strujnim kablovima koji su tvornički,promijenio bi ih na sva tri uređaja,znači na spomenutom pojačalu,marantz sr5008 recieveru i marantz ud5007 blu ray playeru,smatram da bi time dodatno poboljšao zvuk.

Šta se tiče gramofona to mi je tiha patnja već duže vrijeme,nadam se da ću udomit jednog i time zaokružit sistem,ali kako stvari stoje ove godine nikako,s time da ću sigurno probat posudit koji gramofon barem na par sati da poslušam kako zvuči.

Link to comment
Share on other sites

Pojačalo se lagano usvirava,svakim danom sve bolje svira,u međuvremenu sam postao vlasnik gramofona,radi se o Dap Audio T-3000,kolega je DJ koristio je par navedenih gramofona par godina u kućnom studiju,jednog je prodao,a drugi je završio kod mene,zamjena.

Uglavnom gramofon je u dobrom stanju,ima samo jedno oštećenje na lijevom rubu (vidi se na slici) i poklopac je malo oštećen,u biti nešto je bilo gore ljepljeno pa skidano,možda je moguće to ispolirat,nema igle ali sam naručio novu zvučnicu Audio Technica A91,nadam se da će biti dobra za početak,do utorka bi trebala biti isporučena.

Zadnji gramofon sam posjedovao prije 15tak godina,tako da nisam baš upoznat sa svime,ako netko zna nešto o navedenom gramu ili ga je koristio,slušao, slobodno komentar,svaki savjet je dobrodošao.

 

2016-01-22 23.37.23.png

IMAG0728-1600x897.jpg

IMAG0724-1600x897.jpg

IMAG0726-1600x897.jpg

IMAG0727-1600x897.jpg

IMAG0731-1600x897.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zvučnica montirana,sve podešeno,gramofon radi super pogotovo ako se uzme u obzir da je zvučnica entry level (audio-technica at91),za sada ostaje gore,kada se istroši onda ću probat nešto kvalitetnije.

Loše je jedino šta sam dok nisam imao gramofon većinu ploča poklonio,a dobro šta sad frendovi koji su bez gramofona poklanjaju ploče meni,kolekcija se polako popunjava...:D

 

IS542991-01-01-BIG.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
1 sat ranije, uzvarb said:

Jesi probao da koristis risiver sa preamp izlazima na pojacalo. Interesuje me onako iz radoznalosti. Imam sr7009, al me iskreno mrzi vaditi ga iz kutije i testirati. Da definisem pitanje, da li je na njemu preamp sekcija dobra. 

Jesam,spojen je na pojačalo,radi super,s time da ja koristim sr5008,a vaš 7009 je najjači model,on bi trebao zvučat puno bolje,kod mene nebi izdržao 5min u kutiji :D

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam hteo da ga maltretiram jer je namenjen daljoj prodaji. A realno me zanima kako su uradjeni predpojacivacki stepeni u tim serijama. Logicno bi bilo da su na njima dali sve od sebe da bi kacenje na eksterni amp imalo smisla.

Sr7009 zvuci odlicno i sa njegovim izlazima...mada sam probao u vrlo kratkom vremenakom periodu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...