Jump to content


Zvuk Set top box-eva


bvucic

Recommended Posts

Ovih dana po digitalizaciji TV-a došla su mi u posed dva resivera DTV sa dvbt2. Oba imaju USB ulaze i oba mogu reprudukovati wave, flac, mp3, itd. Povezao sam ih na sistem(rotel ra-01 i wharfedale 10.1).

Sve u svemu interesuju me VaÅ¡a iskustva sa ovim spravama jer sam ja nekako zateÄeno iznenaÄ‘en i u neverici koliko dobrog zvuka iz ovih zezalica, jer stvarno ima i dobar stage, dobre detalje, dobru-pravu boju zvuka, bas koji je definisan iznenaÄ‘ujuće, srednji prirodni, sve u svemu po meni pravo Äudo.

Na moje veliko iznenaÄ‘enje i radost, zvuk je fantastiÄan pogotovo kad se uzme u obzir cena ovih ureÄ‘aja i to da interkonekt 3m. Malo ću se igrati kad naÄ‘em vremena pa da stavim kimber pbj i tad da posluÅ¡am.

Pa ljudi dajte i Vaše mišljenje i iskustva sa ovimspravama

Poz

Link to comment
Share on other sites

Hvala, VaÅ¡e iskustvo/odgovor je potvrda u nekim razgovorima vezanim za ovaj naÄin povezivanja. PoÅ¡to je moje iskustvo iz proÅ¡losti, bilo je dobro Äuti savremena iskustva.

Link to comment
Share on other sites

Jel neko primetio sta sve ima ugradjen ovaj Set top box:

 

http://www.gigatronshop.com/set_top_box/tesla_box_601_digitalni_risiver-51783#specifikacija

 

Primeticete, a mene iznenadilo, ugradjen interni audio dac, interni video dac, audio pojacalo  i dosta mogucnosti za povezivanja.

 

Kakav zvuk sa ove sprave moze da se dobije uz neke solidne zvucnike ne preterano ambiciozne?

Link to comment
Share on other sites

Verovatno solidan zvuk,mada sve zavisi od naseg rts-a i drugih televizija u kom kvalitetu dobijamo zvuk ;-)

Pustite muziku preko flešice trebalo bi da svi uređaji puštaju flac i to 16bit veće 24 i 32 neće

Probao sam na sluÅ¡alicama Sennheiser HD595 zvuk extra neverovatno ali Äuje se i brujanje zvog sviÄerskog napajanja

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...