Jump to content


canton fonum 701 i onkyo integra 8250


bratsaja

Recommended Posts

   Ne znam da li je kasno za pisanje na ovu temu ali evo mog iskustva sa Canton 701DC kutijama koje su verujem slicne ako ne i iste 702. Imam ih oko 4 godine i imao sam bas ista iskustva sa losom zvucnom slikom i tankim bas opsegom na malim snagama. Bas sam pokusavao da ih nateram da rade sa Onkyo 8870 i jako je lose to radilo po meni. Tek kada ode na neku ozbiljniju snagu onda kao radi dobro ali opet nije to to. Cak sam mislio da ih se otarasim jer su zvucale blago je reci lose na par pojacala. E onda pre mesec dana izvadim davno zaboravljeni Hitachi HA-5700 (2x50W Mosfet) i kada sam ga prikacio na njih to je bilo providjenje. Mnogo je to sve lepse sviralo ali se osecalo kako Ha5700 odlazi u clipping to jest gubi snagu da ih gura vec posle treceg podeoka. Tu sam skapirao da ove kutije bas bas traze struju. E onda sam na oglasima naleteo na Hitachi HA-6 (2x100W). Resih da rizikujem i da probam tu kombinaciju jer se lepo cuje da Ha5700 lepo svira na njima ali je slabasan. Kada je stigao HA-6 i kada sam ga prikacio... Evo i dalje ne mogu da se otmem utisku koliko je to dobra kombinacija za njih. TO ne da radi nego prosto odlicno zvuci. Ne gasim muziku uopste i ne mogu da se nacudim kako dobar tandem :) Inace cela kombinacija je:

 

Hitachi HA-6

Canton Fonum 701DC

NAD C565BEE

 

Cak su kablovi wireworld 1.25 koje cu naravno menjati i pojacati jer su isuvise tanki za ovo ali i sa njima radi odlicno.

Imas jos jedan takav Hitachi na Kupujem prodajem ali je malo onako neugledan jer mu je gornja strana (polklopac) malo ulubljen i kriv ali mislim da nije strasno sto se i vidi na slikama. Ne znam samo kakav je ispod haube i koliko je ocuvan ali ovaj primerak koji sam ja uzeo (silver) je odlicno ocuvan. Jeste a sam ga platio citavih 100e :) Ovaj crni se ceni 70e i veruj mi da ako je u izvornom stanju uzmi ga i progledaces :)

 

Ako zelis slobodno mozes doci kod mene da cujes kako to zvuci.

 

P.S. Onkyo 8870 i ovi Cantoni ne zvuce nikako tako da nemoj ni da probas. Veruj mi na rec, razocarao bi se.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najzad se skupila neka parica i doslo je pojacalo na red.Ovih dana cu poslusati Hitachi HA-6 sa ovim zvucnicima,ali nesto mi je zapala za oko i Yamaha DSP A1 koja je dosta skuplja i ozbiljnija.Kakvo je vase misljenje,da li se yamaha moze upariti sa canton zvucnicima i da li se isplati platiti ovu yamahu 270e?Nisam bas zaljubljenik u visekanalne sisteme ali me kod ove yamahe privlaci visak snage,opticki ulaz,daljinski,a i uredjaj je noviji.Treba mi neki savet,da li uloziti toliko para ili mozda kupiti nesto drugo? U svakom slucaju onkyo ide na oglas,a dobrodosla je svaka preporuka za pojacalo za ove zvucnike.

Edited by bratsaja
Link to comment
Share on other sites

Yamaha DSP-A1 se na KP oglasima prodaje za 320 evra (licno po mom misljenju vecina stvari koje taj covek prodaje su iznad cene, neke MNOGO), dok Yamaha DSP-A2 u mint stanju kosta 250 evra.

http://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-DSP-A-2-26467057-oglas.htm?filter_id=509850

Imas jos jedan komad po istoj ceni, takodje u mint stanju ali prodavac nema ocena tako da bih u tom slucaju preporucio samo licno preuzimanje u slucaju kupovine:

http://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-DSP-A2-26481010-oglas.htm?filter_id=509850

Uredjaji su novije generacije, kao sto si i sam rekao snage imaju na pretek, a to bas ovim zvucnicima i treba. Nisam upoznat sa time koji DAC ovi uredjaji imaju u sebi ali sam siguran da nije nista prosecno jer je ovo bilo nesto nabolje sto je Yamaha na tom polju mogla da ponudi u to vreme tako da sam siguran da su sve komponente zaista kvalitetne.

Za tu seriju Hitachi pojacala sam cuo samo reci hvale ali obrati paznju na to koje su godiste uredjaji i u kakvom su stanju. Licno nisam pristalica tog trenda da uredjaji stariji od 15-tak godina moraju pod noz (lemilicu) ali ponekad ima uredjaja novije generacije koji imaju problem sa kondenzatorima, hladnim lemovima itd.

Yamaha ni u kom slucaju nije jeftina ali je rec o zaista vrhunskom uredjaju koji ima mnogo toga da ponudi.

Link to comment
Share on other sites

Yamaha DSP A1 je kupljena.Svaka preporuka za prodavca Miroslava iz Smedereva.Covek je veoma predusretljiv,nije mu tesko da poveze gomilu uredjaja da bi se uporedio zvuk.Sada sledi slusanje,pozicioniranje pa cu podeliti utiske.Na prvo slusanje zvuk je bio bled ali kada smo zvucnike ususkali u cosak sve se promenilo.

Link to comment
Share on other sites

Ova je bila na kp kod Miroslava iz Smedereva.Jos jednom svaka preporuka za prodavca,covek stvarno ima ogromno trpilo.Zvucnici su prosvirali tek kad smo ih stavili u orman,dok su stajali na sredini sobe to je bilo mrljavo i mrsavo.Sada stoje u coskovima,pod 45stepeni prema centru sobe.Svira detaljno,cuju se svakakvi instrumenti,ali za moj ukus tu jos fali basa tako da je u planu i kupovina vufera.

Link to comment
Share on other sites

Nesto se desava sa forumom pa a velikim zakasnjenjem vidim novu poruku.

Znas kako,basa nikad dosta.Ne znam koji su zvucnici bili kod Miroslava,ali sem basa nisu imali nista drugo,to je bilo prikljuceno cisto radi poredjenja.Sviraju ovi cantoni odlicno,ali fali malo da zaigra tahikardija.Yamaha ima sve moguce izlaze,cak za 3 vufera,tako da je steta da ostane ovako.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nesto me buni kod ove yamahe,DSP A1,izlazi za zadnje zvucnike su iste snage kao i za prednje,110w (bar tako pise). Da li to automatski znaci da i za zadnje zvucnike moram da stavim gromade koje ce mi pojesti ovo malo sobe ili mogu da kupim neke manje,po mogucstvu da se kace na zid i koliko ce to negativno ili pozitivno uticati na zvuk prilikom slusanja muzike?Na daljinskom imam mogucnost smanjivanja nivoa zadnjih zvucnika.

Link to comment
Share on other sites

čudna je ovo priča , slušao sam ovu kombinaciju pre više godina i basovi su radili fenomenalno na cantonima,ako se nevaram ima 2 bas drivera na njima, tako da bih ja na tvom mestu proverio skretnice na tim kutijama a pogotovo šta si naveo za Onkyo 8870 koji sam imao oko 2 godine i koji ima fenomenalan zvuk i fenomenalan bas tako da je tvrdim čudna priča. na yamahu A1 da stavljaš woofer budalaština to je monstrum što se tilče snage isto ko Onkyo 100 w  ja ti savetujem da proveriš kutije odnosno bas drivere a ne da kupuješ woofer.

Link to comment
Share on other sites

Nije yamaha a1 vec je dsp a1. To je 7.1 uredjaj i ima poseban izlaz za vufer tj.za 3 vufera pa sam ha resio da upotpunim sistem zadnjim zvucnicima i vuferom pa imam par nejasnoca.Prvo bih dodao zadnje zvucnike pa kasnije vufer pa me zanima da li zadnji zvucnici moraju da budu skupi i veliki kao i prednji ili moze i neka manja varijanta(ne mora jeftinija ali mora manja).

Sto se tice basova,sada svira skoro pa odlicno.Povezao sam opticke kablive i sada koristim yamahin dac i stvarno lepo svira.Dire straits kao da su u sobi.Ali kad vec imam dobar risiver zasto da ne napravim i kucni bioskop.

Sto se tice bas drajvera na njima se ne vidi da je nesto radjeno a skretnice da budem iskren nisam gkedao a ne bih znao ni sta da gledam.

Link to comment
Share on other sites

znam ja koje je pojačalo u pitanju nepostoji yamaha a 1 kolko znam.  što se tiče zadnjih zvučnika nisu mnogo bitni ,neke manje uzmi solidne nadji male canton , mnogo je važniji centralni zvučnik koji treba da bude kvalitetniji,imao sam sistem 5.1 znam o čemu pričam 

Link to comment
Share on other sites

Polako,jedno po jedno.Prvo neke zadnje zvucnike,ocekujem budzet od ponedeljka pa tada moze i neka preporuka.Do koliko para nemam pojma,do onoliko koliko treba da to lepo svira.Nisam znao da je centdalni zvucnik toliko vazan,uvek sam ga smatrao za nesto nebitno ali prihvatam sugestiju pa kad dodje na red trazicemo nesto na kp.

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2015, 4:04:13, bratsaja said:

Nesto me buni kod ove yamahe,DSP A1,izlazi za zadnje zvucnike su iste snage kao i za prednje,110w (bar tako pise). Da li to automatski znaci da i za zadnje zvucnike moram da stavim gromade koje ce mi pojesti ovo malo sobe ili mogu da kupim neke manje,po mogucstvu da se kace na zid i koliko ce to negativno ili pozitivno uticati na zvuk prilikom slusanja muzike?Na daljinskom imam mogucnost smanjivanja nivoa zadnjih zvucnika.

Na svakom visekanalnom risiveru mozes podesavati jacinu odredjenih kanala, udaljenost od mesta slusaoca, kao i frekventni opseg koji ce emiitovati. Kod vecine je su to Large / Small podesavanja i kada stoji na Large na te kanale ide pun frekventni opseg, a kada stavis na Small onda risiver odsece donji opseg na uglavnom 100Hz (i to se moze menjati u podesavanjima) i to sluzi da mozes da povezes i slabije zvucnike kao satelite.

Sto se snage tice svi visekanalni risiveri dele snagu na broj aktivnih kanala.Dakle ako uredjaj sa dva aktivna kanala daje 2 x 100W nikako sa aktivnih 5 kanala ne moze dati 5 x 100W vec mnogo manje. Osim toga potrebno je obratiti paznju kako je dobijena odredjena snaga tj kakvim merenjima i po kom standardu. Kod risivera snaga se obicno meri @ 1KHz i meri se maksimalna izlazna snaga i ponekad samo na jednom kanalu (1CH driven) dok uglavnom kod stereo pojacala se meri pun frekventni opseg 20Hz-20KHz i ne meri se maksimalna vec kontinualna snaga. Kao primer evo Onyko TX-NR609 (koji je inace extra uredjaj) i kada pogledas snagu pise 2 x 160W ili 7 x 160W ali kada odes na zvanicni sajt tamo pise ovo "160 W/Ch at 6 Ω, 1 kHz, 1%, 1 Channel Driven, IEC". Dakle kada je aktivan samo jedan kanal na 6 ohm pri frekvenciji od 1000Hz i uz distorziju (THD) od 1% uredjaj moze maksimalno da isporuci 160W. Kada se pogleda kontinualna realna snaga pri punom frekventnom opsegu 20Hz-20KHz na 8 ohm sa THD od npr 0.001% sa aktivnih 5 kanala to u praksi iznosi 5 x 20 ili mozda 5 x 25W realnih vati. E sad neko ce reci zasto nisu naveli realnu snagu, a odgovor je ocigledan. Niko u 2015-oj ne zeli da kupuje uredjaj na kome pise da ima manje od 100W po kanalu. Cist marketing i ljudima se to svidja.

Sto se tice surround satelita imas ogromnu ponudu na KP ali cene su malo naduvene kao po obicaju. Evo jedan predlog;

http://www.kupujemprodajem.com/Canton-LE-102-26889075-oglas.htm?filter_id=52672453

 

Tek sad vidim da sam postavio pogresan link, mislio sam na Canton Karat 920 ali ne mogu sad naci link posto kucam sa fona. Obicno je najbolje kombinovati zvucnike iste serije zbog istog ili slicnog tonskog karaktera ali ovi Karat 920 pored toga sto su odlicni kao stereo mogu da posluze kao vrhunski surround. Za razliku od njih izbor centralnog zvucnika je malo komplikovaniji i skuplji poduhvat. Doduse ako je budzet veliki onda ni to nije komplikovano:)

Edited by Technicssss
Link to comment
Share on other sites

Budzet se nekako i nakupi,ali ako ona moja oklagija sazna koliko sta kosta....e onda sam u problemu.

U svakom slucaju sta god da budem kupovao nosim kod prodavca pojacalo i zvucnike da bih cuo kako to zvuci kad se povezu 4 zvucnika i nece mi biti tesko da nosim 100 kila uredjaja..Sa ova dva cantona yamaha svira odlicno ali nema onaj brum za filmove i zato sam resio da popunim sistem,polako jedno po jedno kako stize budzet.

Kako bi se uklopili ovi zvucnici?Prodavac je odlican  proveren.

https://www.kupujemprodajem.com/MBQuart-One-80w-bookshelf-zv-kutije-27830721-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

Zvucnici su jako dobri, MB Quart nema losih i prosecnih modela i sve sto su napravili svira veoma dobro u svojoj cenovnoj klasi. Uglavnom kao sto ti rekoh u prethodnom post-u najbolje je kombinovati modele iste serije, npr nesto ovakvo (http://www.kupujemprodajem.com/Canton-Fonum-251-27993803-oglas.htm?filter_id=54145350) zbog iste ili jako slicne boje zvuka mada ne verujem da bi ovaj MB Quart nesto odskakao u ulozi surround satelita u odnosu na ove druge Canton. Naravno najbolje je da probas ako si u mogucnosti.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Svim clanovima foruma zelim srecnu novu godinu i neka vam pocne lepo bar kao meni,kupovinom uredjaja (citaj arčenjem para da žena ne sazna).

Ponovio sam se kupovinom centralnog zvucnika

https://www.kupujemprodajem.com/Infinity-Reference-100-MK-II-28216415-oglas.htm,a

sutra bi posle probe trebao da dodam i zadnje satelite,canton fonum 251.Napred vec imam canton fonum 702 dc koje pokrece yamaha dsp a1 i ostaje mi samo jos da dodam vufer.Za to mi treba savet,nisam bas  pri kesu pa bih voleo da prodjem sa manje vise 70e, zanima me sta bi dobro leglo u prostoriju od nepunih 20 kvadrata i da li je obavezno da vufer stoji pozadi ili moze i napred pored tv police?

 

Link to comment
Share on other sites

dobro je da si me poslušao za centralni zvučnik koji je posle frontova najbitniji.nadajmo se da ga vladimir nije budžio pošto ga znam lično nešto smo trgovali i nije ispao najpošteniji u pogledu ispravnosti uredjaja al nema veze.

woofer ti ne treba pošto imaš jake frontove sa jakim basovima tako da za eksplozije iz filma i slične efekte nema potrebe da se trošiš što ćeš se i sam uveriti pa ako misliš da nisam u pravu ti kupuj woofer.

Link to comment
Share on other sites

Stigli i cantoni za pozadi,sad je na redu kacenje na zid i provlacenje kablova.U medjuvremenu cekam da se pojavi neki vufer koji bi mi zapao za oko jer sam definitivno resio da ubacimi njega u sistem.Frontovi mnogo bolje rade kad se doda vufer koji ide skroz nisko i rastereti ih,a i efekti su neuporedivo bolji.

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2016 at 20:53, bratsaja said:

Stigli i cantoni za pozadi,sad je na redu kacenje na zid i provlacenje kablova.U medjuvremenu cekam da se pojavi neki vufer koji bi mi zapao za oko jer sam definitivno resio da ubacimi njega u sistem.Frontovi mnogo bolje rade kad se doda vufer koji ide skroz nisko i rastereti ih,a i efekti su neuporedivo bolji.

Slazem se ali moras da budes svestan jedne stvari, a to je da vrhunski frontovi traze vrhunski subwoofer. Po specifikaciji Canton Fonum 702 DC se spustaju do 20Hz i s obzirom na dimenzije kabineta licno sumnjam da bi neki pristupacniji subwoofer mogao da ih dopuni kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Stigao je i vufer,teufel cf550/6sw,sa drajverom od 10''.Slazem se da je za muziku nepotreban sa ovim frontovima,ali za film ipak treba nesto da drmusa fotelju.Na pojacalu imam opciju da u 5.1 rezimu niske frekvencije idu samo na vufer i da se tako rasterete frontovi.

Od vufera do pojacala mi treba desetak metara kabla koji bih hteo sam da napravim ali obzirom na duzinu nisam bas voljan da kupujem neki skup kabl,a opet bas zbog duzine treba da bude kvalitetan.Sta bi bila najbolja opcija?Mozda ispadnem glup u drustvu ali moram da pitam,da li moze da se koristi 50-omski rg58 koji ide na antenu od radio stanice?

p.s. ovo je aktivni vufer ali nema opciju da se sam ugasi kada nije u upotrebi.Da li mu smeta da bude stalno upaljen jer mi je ponekad problem da dodjem do prekidaca koji sa nalazi na zadnjoj strani?Daljinski koji bi resio problem nisam dobio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...