Jump to content


canton fonum 701 i onkyo integra 8250


bratsaja

Recommended Posts

Pozdrav svima.Evo i ja se pridruzih forumu iako jos nemam nista sem tranzistora u kolima.Citao sam ovaj forum i zakljucio da se canton zvucnici nude kao best buy u rangu do 200 evra te sam se odlucio za ove fonum 701 i kupio ih.Hteo bih da ozvucim malu prostoriju,20 kvadrat.Od muzike slusam uglavnom neki mirniji rok,ponekad pop,ali volim i malo elektronike i jakog basa.Da,to he najgora sorta,sto slusa sve.

Nisam poznavalac tehnike,ali jako nisam imao par stotina evra za neko bolje pojacalo,ponudjeno mi je ovo.I sad cuveno pitanje,kako ce to zvucati?Pojacalo jos nije placeno tako da podleze korekciji.

I jos jedno laicko pitanjce:da li postoji neki uredjaj pomocu kojeg bih mogao da na ovo pojacalo strimujem muziku sa tableta,znaci eifi ili bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobro si to ozvuÄio, ti zvuÄnici su 140W (200W muziÄke). Onkyo je dobar partner za Cantone. Ako je ispravno itd. i ne traže ti mnogo para za njega, onda možeÅ¡ da kreneÅ¡ u gruvanje sa tom kombinacijom.

Å to se strimovanja tiÄe, razni ureÄ‘aji mogu da ti posluže za to, ali s obzirom na Äinjenicu da ćeÅ¡ za pojaÄalo dati 70-80 evra, pretpostavljam da ne tražimo neki skup ureÄ‘aj za strimovanje. Ipak, makar ćeÅ¡ toliko izdvojiti i za strimer, a u tom rangu cene Äini mi se možeÅ¡ uzeti neki media player poput Western digital Live, koji onda može da ti služi i za gledanje filmova i strimovanje video sadržaja. Skuplje od toga bi bio Logitech sqeezebox, ali on samo muziku strimuje. Ostalo je sve skuplje. Sve ovo pod pretpostavkom da tražiÅ¡ bežiÄni streaming, a napisao si wifi ili bluetooth. Za fiziÄku vezu ima i drugih reÅ¡enja.

Uživaj. ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sistem je kompletiran pre mesec dana,zvcnici su canton fonum 702dc,kupljeni na kupujemprodajem,pojacalo onkyo integra a8250 i bio sam zaista zadovoljan zvukom dok mi juce covek nije posadio crva sumnje i rekao mi da fali bas.Sad i ja to sve vise primecujem.Lupa to,ali nije bas da leci tahikardiju. Zvucnike sam povezao kablovima neotech ZK3MIX KS-11275 NEOTECH,i zaista vrede svaki dinar.Zvuk je primetno cistiji,ali fali basa,nekako nema toplinu,kao da visoki previse piste,a niski ih ne prate.

Da li da dodam vufer?

Mozda ovo pohacalo ne moze da pokrene ove zvucnike,ili me je mozda prodavac zvucnika malcice prevario,mada se ne vidi da je nesto popravljano,motano,otvarano?

Link to comment
Share on other sites

Na svim drajverima pise canton,sa zadnje strane je nalepnica canton,nema tragova lepka,srafovi su neoguljeni.Sva vesanja bas drajvera (4komada) imaju istu oznaku.

Mozda je problem u izvoru,wdtv je spojen preko 4polnog av kabla,koji sigurno fabricki ne dolazi u nekom kvalitetu,a i pitanje je kakav je dac,ali pojacalo nema opticki ulaz i tu nema pomoci.Radio ko radio,i nije neki izvor.Danas cu naci neki kvalitetan cd pa cu probati kako svira.Radio ko radio,tu i nema nekog kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

Na svim drajverima pise canton,sa zadnje strane je nalepnica canton,nema tragova lepka,srafovi su neoguljeni.Sva vesanja bas drajvera (4komada) imaju istu oznaku.

Mozda je problem u izvoru,wdtv je spojen preko 4polnog av kabla,koji sigurno fabricki ne dolazi u nekom kvalitetu,a i pitanje je kakav je dac,ali pojacalo nema opticki ulaz i tu nema pomoci.Radio ko radio,i nije neki izvor.Danas cu naci neki kvalitetan cd pa cu probati kako svira.Radio ko radio,tu i nema nekog kvaliteta.

sad mi je jasno , probao si radio koji inaÄe emituje mp3 format to nema veze sa zvukom kad spojiÅ¡ cd player znaćeÅ¡ kakav je zvuk a to Äe biti extra siguran sam

Link to comment
Share on other sites

Svakako ima razlike kad pustim cd,zvuk je dosta bogatiji,ali se bas pojavi tek kad pojacam ohoho,dok slusam manje vise normalno to skripi kao tranzistor,fali dubina i toplina.Da li moze velicina prostorije(u pitanju he jala soba,20ak kvadrata,slusa se na udaljenosti oko 3 metra od zvucnika) bas toliko da utice na kvalitet?

Link to comment
Share on other sites

Jedno glupavo pitanje, ali da nije sluÄajno na nekom od zvuÄniÄkih kablova zamenjena crna i crvena (na pojaÄalu ili zvuÄniku)? To hoće da ubije bas naÄisto. Drugo, kog su preseka kablovi i koliko dugi? (2.5, 4... mm2). DeÅ¡avalo mi se da bas skoro nestane na tanjim kablovima, npr. 1.5 mm2, iako je sa identiÄnim od 2.5 i 4 gruvao.

 

Edit: OK, sada vidim da koristiš Neotech od 2.75 mm2, onda ostadje samo pitanje koje su dužine.

 

Ne pada mi niÅ¡ta viÅ¡e na pamet jer sam sluÅ¡ao mnogo manje Cantone od tih koji pune sobu od 20m2​ sasvim solidnim basom. Koliko razumem to su Canton Fonum 702 DC sa dve bas jedinice od 190 mm i odzivom basa od 20 HZ. To bi u 20 m2 trebalo da proizvede i previÅ¡e basa.

Link to comment
Share on other sites

Da,to su ti zvucnici.Prvo sam se uhvatio za crveno i crno,ali nije to.Kablovi su duzine 2.5 m,nije ni to.Ostaje jos 1 slaba tacka,interkonekt,to cu koliko sutra da zamenim.Danas cu pobati da postavim zvucnike u coskove,da bih dijagonalom dobio vecu udaljenost,i naravno da ih odmaknem od zida.Primetio sam i da je parket u sobi kriv,pa zvucnici bas i ne leze idealno,tako da cu popodne negde da maznem 2 komada mermera.

I ja sam ocekivao da bude viska basa sa ovim zvucnicima,ali je to nekako bledo,vise brunda nego sto lupa,a onda visoki previse strce i sve ukupno to ne zvuci lepo,nema toplinu.

Link to comment
Share on other sites

Sistem je kompletiran pre mesec dana,zvcnici su canton fonum 702dc,kupljeni na kupujemprodajem,pojacalo onkyo integra a8250 i bio sam zaista zadovoljan zvukom dok mi juce covek nije posadio crva sumnje i rekao mi da fali bas.Sad i ja to sve vise primecujem.Lupa to,ali nije bas da leci tahikardiju. Zvucnike sam povezao kablovima neotech ZK3MIX KS-11275 NEOTECH,i zaista vrede svaki dinar.Zvuk je primetno cistiji,ali fali basa,nekako nema toplinu,kao da visoki previse piste,a niski ih ne prate.

Da li da dodam vufer?

Mozda ovo pohacalo ne moze da pokrene ove zvucnike,ili me je mozda prodavac zvucnika malcice prevario,mada se ne vidi da je nesto popravljano,motano,otvarano?

Sta tacno znaci da fali bass? Kakav bass fali? Onaj brundavi da pomera sve po kuci i stvara pritisak u usima ili fali onaj cist, precizan, utegnut bass? Osim toga 70W po kanalu za 2 x 190 mm drajvere ume da bude malo, sve zavisi od njihove osetljivosti. Ja sam imao slicne simptome sa MB Quart zvucnicima i problem je bio manjak snage pojacala. Jednostavno za slusanje ispod 20% bass se cuje ali u prvi plan izlaze srednji i visoki dok na nekih 35% snage bass pocinje da zvuci kako treba i donekle popuni zvucnu sliku. Jednostavno pojacalo ima odlican zvuk ali ne moze da ih pokrene kako treba. Siguran sam da je to slucaj i kod tebe. Osim toga Nemacki proizvodjaci zvucnika uglavnom koriste odstupanje od cak -16dB kod mnogih serija u specifikaciji tako da je donji prag tih zvucnika u praksi oko 40-tak Hz sto je opet super. Dali si probao da koristis Loudness npr kada slusas tise? Kakav je onda bass?

Link to comment
Share on other sites

...Å¡to je i dalje manje od preporuÄene snage pojaÄala http://www.livingstereo.eu/lautsprecher/standlautsprecher/canton-fonum-702/. Ako cifre neÅ¡to znaÄe...

Cifre ne znace nista narocito kada su u pitanju najnovije generacije gde je izgleda sramota napisati manje od 100W po kanalu, narocito na risiverima. Praksa je nesto drugo. Ovde je u pitanju nesto punoletno ali opet pretpostavka je da Onkyo A-8250 nema dovoljno struje da onako kako treba pokrene pomenute kutije bez tonskih kontrola i Loudness-a na manjim snagama. Zato sam i pitao kakav je slucaj kada ukljuci Loudness, dali se nesto i koliko menja. Moje iskustvo sa Nemackim kutijama je da generalno traze jako mnogo struje pa pokazu sta znaju, narocito oni sa po dva bass drajvera. Mada u principu to se odnosi i na sve druge proizvodjace.

Link to comment
Share on other sites

Sta tacno znaci da fali bass? Kakav bass fali? Onaj brundavi da pomera sve po kuci i stvara pritisak u usima ili fali onaj cist, precizan, utegnut bass? Osim toga 70W po kanalu za 2 x 190 mm drajvere ume da bude malo, sve zavisi od njihove osetljivosti. Ja sam imao slicne simptome sa MB Quart zvucnicima i problem je bio manjak snage pojacala. Jednostavno za slusanje ispod 20% bass se cuje ali u prvi plan izlaze srednji i visoki dok na nekih 35% snage bass pocinje da zvuci kako treba i donekle popuni zvucnu sliku. Jednostavno pojacalo ima odlican zvuk ali ne moze da ih pokrene kako treba. Siguran sam da je to slucaj i kod tebe. Osim toga Nemacki proizvodjaci zvucnika uglavnom koriste odstupanje od cak -16dB kod mnogih serija u specifikaciji tako da je donji prag tih zvucnika u praksi oko 40-tak Hz sto je opet super. Dali si probao da koristis Loudness npr kada slusas tise? Kakav je onda bass?

Odlicno si to opisao,tacno to se desava,Kada upalim loud bude donekle bolje,ali se onda deformise pri glasnijem slusanju.Kada "odvrnem"basovi su cisti i precizni,ali uglavnom slusam normalnom jacinom i to ne zvuci kako treba.Da li moram da menjam pojacalo ili postoji neko drugo resenje?

Link to comment
Share on other sites

Na kp mi je zapalo za oko onkyo 8850,cak je vlasnik voljan da uzme moje pojacalo u zamenu,pa me zanima sta bih dobio prelaskom na ovo pojacalo,da li ono ima dovoljno snage?

Zapao mi je za oko i jedan risiver,pioneer vsx 1015,pa ne znam da li bi se i sa njim desavao nedostatak basova,obzirom na noviju tehnologiju i deklarisanu snagu od 100w po kanalu?

Link to comment
Share on other sites

Na kp mi je zapalo za oko onkyo 8850,cak je vlasnik voljan da uzme moje pojacalo u zamenu,pa me zanima sta bih dobio prelaskom na ovo pojacalo,da li ono ima dovoljno snage?

Zapao mi je za oko i jedan risiver,pioneer vsx 1015,pa ne znam da li bi se i sa njim desavao nedostatak basova,obzirom na noviju tehnologiju i deklarisanu snagu od 100w po kanalu?

ja imam onkyo 8870 ovaj Å¡to pominjeÅ¡ je ispod njega ali tvrdim ako uzmeÅ¡ da ćeÅ¡ imati snažno pojaÄalo sa dobrim masnim i definisanim basom , taj onkyo vredi najviÅ¡e 120 evra daj bože da ima daljinski. Pioneer je igraÄka ukoliko sluÅ¡aÅ¡ muziku , uostalom tvoje pare ti odluÄi

Link to comment
Share on other sites

Za muziku uvek je najbolji izbor stereo pojacalo mada ima vrhunskih risivera koji odlicno zvuce u stereo modu. Na snagu risivera ne obracaj paznju jer su i najjeftiniji modeli deklarisani sa najmanje 100W po kanalu, a koliko je to u praksi sasvim je druga stvar. Za Onkyo A-8850 se ne bih slozio da vredi najvise 120e ali opet svako ima svoje misljenje. Po meni vredi vise. Osim toga pisao sam skoro u jednoj temi da se uz zahtevnije Nemacke zvucnike (koji pritom imaju izrazenije visoke tonove) lepo uklapaju jaca Technics pojacala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...