Jump to content


Supalj antenski kabal (ili nesto slicno/vece)...


rrapaic

Recommended Posts

Pozdrav,

 

zna li neko gde ima da se kupi supalj (sacasto jezgro) antenski kabal, il nesto slicno?

Zapravo mi treba cev od izolatora sa vise supljina, ne mogu da se setim niceg drugog osim pomenutog antenskog kabla..?

 

Gledao sam po net-u kojekakve cevi, profile, buzire, svasta-nesto i nigde naci bilo sta upotrebljivo.

Hvala unapred na odgovorima!

 

Pozz

 

P.S. Ne rekoh za sta mi treba: za DIY kabl naravno, a sta drugo. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Nema novo jer se ne proizvodi vise. Pokazao se kao nepouzdan, sprovede vodu do TV aparata i "ubije" ga. Jedino da skines sa nekog starog antenskog sistema.

Ako su ti zice izolovane da probas UTP CAT 6 . On ima kroz sredinu razdelnik u obliku krsta ( koji i razdelljuje parice i uvrce ih blago) ali nije cvrst u cevastom provodnike pa bi neka licna mogla i da se provuce.

cable_premium-6-utp-cable_oi1.jpg

cat6_utp_data_communication_cable_pass_F

Link to comment
Share on other sites

Uh...

 

A nisam znao da CAT6 tako izgleda iznutra.

 

"Ako su ti zice izolovane..." - hehe, citas mi misli; zamisao je da ne budu izolovane. Sta hocu da napravim? Treba mi sace od 6 ili vise supljina, kroz koje bih provukao gole ili lakirane PUNE (solid) zice ne preteranog preseka. Znam da vazduh oksidira bakar, ali i da je (vazduh) vrlo dobar dielektrik ;).

Otkud mi ovo? Pa, trenutno mi na sistemu kao interkonekt stoji DIY kabl, upravo od pomenutog saca kroz koje su provucene dve GOLE (bez izolacije) zice od CAT5 kabla. Krajevi zica su zalemljeni na RCA konektore. Presek zica je dovoljno mali da se moze reci da su na vazduhu (zanemariv kontakt sa izolatorom/sacem). Zvuk? Pa, vrlo dobra prostornost, pretpostavljam zbog brzine/tacnosti prenosa signala. Imam par kupovnih kablova koji (za nijansu) imaju snazniji donji registar, ali to  moze da prodje kod MP3 muzike sa jeftinog DVD-a ;). Za moj Denon sistem (receiver + CD) pomenuti DIY je sasvim solidan.

 

A sta hocu da napravim za zvucnjak kabl? Pa, nekad je na Chord sajtu bio citav jedan edukativan set text-ova o njihovim kablovima, recimo o Carnival modelu, sa sve crtezima. Tadasnji Carnival je bio napravljen od 6 koncentricno rasporedjenih punih zica u "plivajucem oklopu" (sta ovo tacno znaci?). Pretpostavljam da se cela prica vrti oko toga da se smanji kontakt provodnika sa dielektrikom (kao nuznim zlom). Kao sto znamo, zice sa teflon izolacijom sve prilicno poskupljuju; preostao je (po meni) kao alternativa - vazduh :).

 

Hvala na odgovoru, tragam dalje...

 

Pozz

 

P.S. Sta bi sa moderacijom, tema mi je na pogresnom forumu..? Ne pozurujem, nego je tamo (Samogradnja) ipak ciljna grupa clanova od kojih trazim pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Ne citam misli ali pretpostavio sam sta si hteo.

Pravio sam kabl sa tim antenskim sacem i vrlo sam zadovoljan, ali kako sam na svajserskom forumu prosao "ko bos po trnju" kad sam prikazao Transparent clone, odlucio sam da vise ne pretstavljam svoje skalamerije.

Inace kabl od antenskog saca je se pokazao odlicno. U rangu brendiranih od kilo Evra.

Moze na PP   razmena iskustava

PS

Sacasti ima 5 rupica a centralna bakarna zica se veoma tesko cupa.

Link to comment
Share on other sites

Znaci vredi se baktati sa ovom idejom za kabl? :) Hvala za info!

 

Secam se tog cupanja sredisnje zice, i za pola metra duzine je muka. Ma moram da nadjem nesto bolje/vece. A razmisljam i o izvlacenju/namotavanju zica na centralni nosac, ali onda mora sve da se ucvrscuje namotavanjem dodatnog omotaca preko zica. To motanje cu verovatno kad-tad probati, ima ona ideja sa izbusenim CD-om, rupice oko centra itd. (to ko se setio svaka mu cast).

 

Ali zasad tragam i dalje za sacastim izolatorom.

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...