Jump to content


Kako povezati Bi wire sa parom zvucnika


bisko

Recommended Posts

Pozdrav dobri ljudi, kupio sam HK risiver, mislim da je 4230, (nisam kuci pa ne mogu biti siguran ) i Infinity  sm (Ni to neznak koji broj), Citao sam negde da je moj risiver bi wire, a zvucnici mi imaju samo jedan ulaz tj. plus i minus. kako to vezati. Izvucem par kablova iz risivera pa ih spojim na zvucniku ili kako? Inace nisam zadovoljan zvukom(bas nema dubinu) pa sam skontao da mozda nije to da mi par izlaza na risiveru zvrje prazni

Link to comment
Share on other sites

Pa cemu onda taj bi wire? Neznam onda sta nije u redu, ali bas nema nikakvu dubinu a nije da je probio, svi mi kazu da su to jako kvalitetni zvucnici i vrh pojacalo, a moj 2.1 genious ima dublji bas. Kako to?

Bi wire ti nista nebi promjenio zvucno...to je vise prica za mase. Imao sam dosta kutija u rangu 3,4,5000 eu i nisu imali bi-wire, ali slabiji modeli jesu....teorija i praksa ponekad neidu zajedno :-).....provjeri da nisi okrenuo negdje + i - naopako....
Link to comment
Share on other sites

Netacno. Evo ako zelite, mozete da se uverite kod mene. Menja. I to mnogo!

Zato sam i napisao da teorija i praksa "ponekad" neidu zajedno! U nekim situacijama bi wire moze popraviti, a u nekima pokvariti, ali u svakom slucaju ovam covjeku i da mu kutije imaju bi wire spajanje nebi mu pomoglo, jer je problem neki drugi...
Link to comment
Share on other sites

Tvoj risiver nema bi wire, nego ima izlaz za 2 para zvucnika kao i ogromna vecina pojacala i risivera, jedino sto moze da bude razlog nemanja basa je da je u podesavanjima namesteno da je ukljucen izlaz za vufer pa da softverski procesor sece basove na izlazima, obrati paznju koji izlazi su ukljuceni, potreban ti je samo A ili samo B izlaz. Potenciometar na kutijama je za visokotonce, mozes ga smanjiti ako se deru previse ali nema veze sa basovima. E sad rade li uopste basovi kad ukljucis pojacalo, pomeraju li se membrane, moze da se desi i da su crkli sami drajveri ako uopste nema basa.

javi sta si uradio.

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Nisi postavio sliku osiguraca.

 

Tvoj risiver nema bi wire, nego ima izlaz za 2 para zvucnika kao i ogromna vecina pojacala i risivera, jedino sto moze da bude razlog nemanja basa je da je u podesavanjima namesteno da je ukljucen izlaz za vufer pa da softverski procesor sece basove na izlazima, obrati paznju koji izlazi su ukljuceni, potreban ti je samo A ili samo B izlaz. Potenciometar na kutijama je za visokotonce, mozes ga smanjiti ako se deru previse ali nema veze sa basovima. E sad rade li uopste basovi kad ukljucis pojacalo, pomeraju li se membrane, moze da se desi i da su crkli sami drajveri ako uopste nema basa.

javi sta si uradio.

pozdrav

Rade, ali nema one dubine. Da, samo iz A sam povezao. e to za podesavanja sa vuferom neznam, cu vidim kad stignem kuci mada ja nisam nista tu cackao

Link to comment
Share on other sites

nemam sliku osiguraca, nego je abaxial rekao da mozda sa nekim osiguracima nazad nesto nije u redu

 

Oprosti Bisko, izlupetao sam se najstrasnije :plakanje za osigurac za sta sam vec rekao sorry, navukla me Kaiser-ova fotka pocepanih vesanja i IdlerTire-ova konstatacija "po njegovom opisu kao da rade u kontra fazi..." pa sam povezao da se zbog neispravnog osiguraca i neadekvatne struje koja dolazi do zvucnika desava da membrana basa stoji u nepravilnom polozaju tj. gura ili uvlaci vesanje na basu uz neprijatno probijanje zvuka na istom - grozan zvuk pucanja ili uzastopnog pucketanja pri ukljucenju i iskljucenju pojacala a i u toku njihovog rada. Dakle tvoj problem nema veze sa tim sigurno, ali obavezno probaj te zvucnike ako mozes kod nekoga na drugom pojacalu, kako bi eliminisao eventualno risiver kao problem, pa vidi kako se ispoljava dotadasnji problem sa basom, mozda jednostavno nerade ili kontakti na samim basovima unutar zvucnika nisu spojeni ako je neko prethodno otvarao te zvucnike.

 

Budi uporan i proveri sve vise puta, mozda je neka sitnica.  :wave2 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...