Jump to content


hiss - potreban savet


Noise Aga

Recommended Posts

dobro jutro.

 

dakle, imam technics slq303 i stavio sam (navodno) novu iglu , skinuo sa technics t24, a stavio na u25, koja je već bila na headshellu.

igle su identiÄne, pa verujem da problem nije u tome...

 

kontra Äinele i visoki vokali, kao i ostali izrazito visoki tonovi daju neki noise/hiss/distorzija zvuk. ostalo zvuÄi dobro.

 

da li neko zna u Äemu je problem?

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

drugim reÄima, k....

 

ako joÅ¡ neko smatra da je to tako onda kupujem ortofon, u suprotnom, Äupamo max.

inaÄe, gramofon je testiran sa nekom shurkom, a i sa at nekom, sve radi kako treba.

drugar me savetovao da probam da pozicioniram glavu drugacije, tipa malo napred, malo nazad.

ima li to nekog smisla, ili da to batalim u startu?

 

hvala na odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

Da li se dotiÄna distorzija javlja pri poÄetku LP ja? Ili joÅ¡ bolje- maksi singla?
Ako da: igla ti je bezveze.
Ako ne: onda ÄaÄkaj podeÅ¡avanje.
NepodeÅ¡ena igla će davati solidan rezultat ali neÅ¡to viÅ¡e distorzije pri kraju ploÄe. Na poÄetku ploÄe se razlika skoro i ne primeti sa eliptiÄnom iglom, kakvu ti imaÅ¡.

Link to comment
Share on other sites

hm...

 

pa na kutijici pise dajmond stilus... i anomalija se javlja svuda.

inace, povecanjem na 2,2 grama sam dobio dobar rezultat, a igla jeste *****. zvuk je sada super, ima malo vise visokih, ali je sasvim podnosljivo, pogotovo kada ukljucim loudness  :D

svirace dok ne uzmem ortofon.

 

hvala svima.

Link to comment
Share on other sites

Da, joÅ¡ neÅ¡to. UkljuÄivanjem loudness-a ukljuÄujeÅ¡ ekvilajzer u pojaÄalu koji ti daje trip da je zvuk glasniji pri istoj snazi. MeÄ‘utim, maskira neke zvuÄne pojave koje ti signaliziraju da igla ne radi kako treba ili da je ploÄa oÅ¡tećena (visokotonska distorzija i krÄanje). Uživaj u sluÅ¡anju, ali imaj ovo na umu ;)

Link to comment
Share on other sites

hvala na brizi Maks, svestan sam akcije koju obavlja loudnes. to sam pomenuo u kontekstu da mi loudness izniveliše izražene visoke koje daje igla.

skoro, pa sam se Å¡alio...

inaÄe, volim zvuk, Å¡to bi se reklo, na nuli.

posle par dana, već nedelja, sluÅ¡anja, zakljuÄio sam da je igla katastrofa i da je kvalitet zvuka ne zadovoljavajući,Äak i za moj skromni sistem.

plata bi trebala biti ovih dana, pa ću uzeti taj ortofon 5E i naravno saopštiti šta sam postigao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...