Jump to content


dilema - linija ili stereo sistem


nemmen

Recommended Posts

Ne znam sad koga si pitao. Uglavnom, sve zavisi kakve zahteve imaš i koliko možeš da se protegneš s parama. Ako su ti bitni filmovi svako razmišlajo o nabavci posebnog blu rej ili nekog medija plejera. Nemam sikistva s gledanjm fimova preko USB na tv, ali to mi ne deluje baš nešto spec.

Link to comment
Share on other sites

taj dvd nema usb port pa posto su mi filmovi koje skidam primarni ostaje da ih gledam vecinom sa ext hdd-a za koji imam opciju da ubodem ili u av risiver (ali nisam siguran da cita te fajlove) ili u tv (u slucaju da se odlucim za stereo sistem). Moje pitanje je sta je bolje resenje za potrebe nekoga ko gleda filmove preko usb-a i slusa povremeno muziku u mp3, flac i wma formatu.

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim LG TV smart upgrader ovaj novi Å¡to je izasao SP820 kao media player ima internet browser i to pravi a ne neki predefinisani sa vec namenjenim sajtovima već koje sajtove hoćete da posetite kao i ovaj forum ili KP,možete da ispisujete stranice preko odliÄnog daljinskog koji se ponaÅ¡a kao miÅ¡.

 

Povezan je sa TV-om sa hdmi kablom a sa dac-om optiÄkim kablom,tako da je odliÄan i za sluÅ¡anje muzike i za gledanje filmova koje i ja skidam sa net-a,ima podrsku za 3D filmove ko ima takav TV a za internet može i bežiÄno (i wifi direct) ili direktno kablom da se poveže i za razliku od starijeg modela SP600 kojeg sam takodje imao,ovaj je neuporedivo brži i ima viÅ¡e opcija,imam preko 100 aplikacija koje sam skinuo na njemu od igrica do nekih korisnijih AccuWeather,Deezer i mnoge druge i stvarno je best buy kupovina koÅ¡tao je 12000 din kod nas nov.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, a nema vremena sad da proveravam da li plejer koji je naveo pavlaka ima flac fajlove, tako da ti to može biti dobro reÅ¡enje. 

Koristim neÅ¡to sliÄno, Isto LG, ali blu ray plejer (BP420), koji sam uzeo najviÅ¡e zbog toga Å¡to Äita FLAC. Nema opciju da kao ovaj pomenuti SP820 da ima svoj browser, ali meni to i ne treba. Osim filmova, korstim ga i kako internet radio i za youtube, kad preko njega gledam i sluÅ¡am svirke snimljene u HD formatu. Te tri stvari, uz FLAC, su mi najkorisnije. Ima joÅ¡ nekih aplikacija, tipa facebook, picasa i sliÄnih džidž-bidža, ali me one i ne interesuju.

Jedino bi trebalo još da ga spojim na neki DAC.

Sve u svemu, korisna spravica za te pare (14.000 din je bio nov)    

Link to comment
Share on other sites

AVR obicno sredjuje nekako i sliku, a koji, kako, kada i koliko je vec stvar rezije. 

 

Ne znam da li moze da se poveze HDD direktno na AVR, ne bi trebalo kod civilnih verzija vec treba nesto tipa pc izmedju.

 

Kako god, povezes DVD na AVR preko HDMI in, povezes D3 na AVR isto preko HDMI in (dtv/cable), a onda AVR na TV preko HDMI out i slika i ton su ti tu...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Molim za pomoć - kako povezati smart tv iz prvog posta sa avr-om i stb uređajem dobijenim uz box4 telekom paket? Povezao sam prema "arnage"-ovom uputstvu tv hdmi-jem (na avr u hdmi out) a avr ide opet, drugim, hdmi kablom do stb uređaja ALI NEMAM SLIKU...gde grešim - pls help!

 

stb detalji na linku

http://www.open.telekom.rs/iptv/Content.aspx?sid=360&id=483

 

avr hk 158 detalji

http://www.bgbstudio.com/proizvod/avr-158

Link to comment
Share on other sites

Moras u meniju da nadjes opciju kako da se ukljuci prolaz kroz avr sto se tice HDMI signala. Trebalo bi da na TV-u vidis meni ekran HK risivera, pre svega.I to ti sve pise u uputstvu za koriscenje koji si dobio uz risiver ali je opste poznato da Srbin cita ovo uputstvo tek kad mu nesto crkne... Pronadji u uputstvu gde se spominje HDMI link,citaj malo...

Link to comment
Share on other sites

Reseno - problem je bio do stb uredjaja tj prevideo sam da ga treba iskljuciti i ukljuciti posle povezivanja sa avr-om :)

..sad jos da podesim avr da na cantone cujem ravnomeran ton jer mi nekako glas iz filmova (tv program) znatno tisi nego pozadinski efekti i svi ostali zvuci uopste...predpostavljam da avr distribuira zvuk na 5 izlaza a ja koristim samo dva pa je tu problem..?

Link to comment
Share on other sites

Reseno - problem je bio do stb uredjaja tj prevideo sam da ga treba iskljuciti i ukljuciti posle povezivanja sa avr-om :)

..sad jos da podesim avr da na cantone cujem ravnomeran ton jer mi nekako glas iz filmova (tv program) znatno tisi nego pozadinski efekti i svi ostali zvuci uopste...predpostavljam da avr distribuira zvuk na 5 izlaza a ja koristim samo dva pa je tu problem..?

Mislim da treba da proveriÅ¡ najpre kako je podeÅ¡en risiver, verovatno je po default-u u nekom 5.1 modu pa treba da namestiÅ¡ 2.0 i u podeÅ¡enjima namestiÅ¡ parametre zvuÄnika (da iskljuÄiÅ¡ vufer ako ga nemaÅ¡ u sistemu, podesiÅ¡ da su sateliti full range i sl). A ako ti ta podeÅ¡enja ne pomognu sa zvukom, možeÅ¡ probati i da se malo poigraÅ¡ sa zvuÄnim modovima (ono - cinema, party i sl kerefeke) pa namestiÅ¡ onako kako ti deluje da najbolje zvuÄi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...