Jump to content


Moje prve slusalice


sale12

Recommended Posts

Pozdrav svima. Naime, vec dugi niz godina cuvam svoje prve slusalice. Ne znam koja je marka u pitanju jer sam pogubio delove na kojima su bile oznake. Problem je taj sto na obe slusalice imaju potenciometri i po tri neka konektora na kojima bih trebao da zalemim kablove. Imam jedan trozilni kabl sa crvenim, crnim, i belim kablom, koji ide od 3,5mm dzeka do unutrasnjosti slusalica to je na desnoj, a do leve ide jedan dvozilni sa crnim i belim kablom. Takodje u desnoj je i neka kockica za stereo-mono. Evo slika pa ako neko zna kako da zalemim zice unapred sam zahvalan.

 

post-29673-0-90841500-1373628784_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zvucnike sam smestio na plasticne ploce debljine 1-2mm. Obelezio i izbusio dosta rupa burgijom fi-2-3mm. Odlucio sam se za plastiku jer su orginalne ploce bile takodje plasticne.  A te plasticne ploce sam nabavio kupovinom dva omota za CD, obelezio, malo skalperom prosekao a zatim je pucalo kao staklo bas tamo gde sam skalperom prosao.       

 

post-29673-0-59288700-1378153506_thumb.j

post-29673-0-18012500-1378153520_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Zvucnicke jedinice su za plasticne ploce bili zalepljeni, sto nisam uradio za sada. Izbusio sam sitne rupe i pricvrstio ih sa tankom lakovanom zicom, a sve sa namerom da ih lakse otvorim jer nije jos uvek sve gotovo. Sundjeri su u bas losem stanju pa cu za njih jos videti, ili kupovina novih ili sredjivanje starih samo ne znam jos kako.

 

post-29673-0-17867400-1378157902_thumb.j

post-29673-0-95593400-1378157921_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Zvuk je za mene iznenadjujuce dobar i prijatan za dugo slusanje. Ima dosta dubokog basa i prijatnih srednjih, malo samo fali onih najvisih frekvencija ali cu to mozda dobiti nekim boljim ozicenjem koje imam u planu. Udobne su za dugo nosenje, sundjeri su veliki pa preklapaju celu usnu skoljku. Jedini je problem sa tezinom, nisam imao probleme tipa ukocen vrat ili bol u glavi, ali jesu malo teske kada se duze koriste. Kako napredujem i sve privodim kraju mozda naletim na neku ideju pa im smanjim tezinu zamenom pojedinih delova.  :wave2 P.S. Jos uvek ne znam o kom modelu slusalica se radi niti imam bilo kakvu oznaku. Kupio sam ih polovne 2000g od drugara. Po izgledu verovatno su iz 80-tih godina ili tu negde.  :listen

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima. Naime, vec dugi niz godina cuvam svoje prve slusalice. Ne znam koja je marka u pitanju jer sam pogubio delove na kojima su bile oznake. Problem je taj sto na obe slusalice imaju potenciometri i po tri neka konektora na kojima bih trebao da zalemim kablove. Imam jedan trozilni kabl sa crvenim, crnim, i belim kablom, koji ide od 3,5mm dzeka do unutrasnjosti slusalica to je na desnoj, a do leve ide jedan dvozilni sa crnim i belim kablom. Takodje u desnoj je i neka kockica za stereo-mono. Evo slika pa ako neko zna kako da zalemim zice unapred sam zahvalan.

Ako na potenciometru imas oznake 1,2,3 ili sl. pretpostavljam da je 1 masa, 2 izlaz i 3 ulaz.... znaci crvena na 3, onda sa 2 na plus od zvucnika i 1 je masa, tako isto i drugu stranu sa bijelom....probaj nece eksplodirati....a sto se tice mono stereo prekidaca i crvena i bijela trebaju prolaziti kroz njega....ako na slici dobro vidim ima dva konektora....onda crvena na jedan konektor i sa istog dalje, tako i bijelu....on jednostavno spoji unutra te dvije kada je u mono poziciji....ma tesko mi sve opisati ovako, a na mobitelu nemam photoshop...
Link to comment
Share on other sites

Ako na potenciometru imas oznake 1,2,3 ili sl. pretpostavljam da je 1 masa, 2 izlaz i 3 ulaz.... znaci crvena na 3, onda sa 2 na plus od zvucnika i 1 je masa, tako isto i drugu stranu sa bijelom....probaj nece eksplodirati....a sto se tice mono stereo prekidaca i crvena i bijela trebaju prolaziti kroz njega....ako na slici dobro vidim ima dva konektora....onda crvena na jedan konektor i sa istog dalje, tako i bijelu....on jednostavno spoji unutra te dvije kada je u mono poziciji....ma tesko mi sve opisati ovako, a na mobitelu nemam photoshop...

Malo mi komplikovano da te razumem ovako, pokusavao sam sve zivo i uvek sam dobijao mono. Zato sam direktno zalemio na zvucnike kabal sa starih slusalica. U svakom slucaju hvala. Probacu bar da namestim mono stereo prekidac. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala na ovoj shemi. :bounce Probacu ovih dana, javljam rezultate. :wave2

Izrezi nekakvu tanju crnu tkaninu, pa ju zalijepi na tu prozirnu plastiku....zalijepis rubove tkanine....ljepse ce izgledati, a obzirom koliko su te slusalice glasne i kako rade neces izgubiti na kvaliteti....sve slusalice koje imam su dampirane izvana tankom spuzvicom.
Link to comment
Share on other sites

Izrezi nekakvu tanju crnu tkaninu, pa ju zalijepi na tu prozirnu plastiku....zalijepis rubove tkanine....ljepse ce izgledati, a obzirom koliko su te slusalice glasne i kako rade neces izgubiti na kvaliteti....sve slusalice koje imam su dampirane izvana tankom spuzvicom.

 Imam platna koje sam koristio za mrezice za zvucnike. Probacu sa njim, sigurno je da ce lepse izgledati. :listen  :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...