Jump to content


Vienna vs Sonus


ks2

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Deca" tj poÄetnici su dosta nauÄili od mene a i drugih -novih Älanova foruma.!

Po nekim Älanovima pojaÄala imaju +/- 0,5 db odstupanja  frekvencijske krive tako da se nebi razlikovali nimalo,tj svi bi isto svirali,mala razlika bi bila samo u harmonicima tj da li je primenjena lampa ili tranzistor u izvedbi.

Sve su to forumaÅ¡i mogli nauÄiti iz mojih postova!

Kod izbora je najvažnije je odabrati kutiju ,jel ako ista svira određenu vrstu muzike teško će se izborom ostalih komponenti popraviti situacija....

:)  :wave2

P.S.Za mene se može reći da sam "nesvrstani" ko nekadašnja YU-a.,

Neću konkretno nikome smetati iznoÅ¡enjem,kada je konkretno o odreÄ‘enom modelu reÄ..

Već sam dosta izneo ...pisanjem uopšteno o hifi komponentama itd..

Link to comment
Share on other sites

Glupost je neuništiva.

 

6967506477_b51cece730.jpg

 

Ko su ljudi koji prave najveću štetu?

Nema niÅ¡ta gore od onih koji pogreÅ¡no nauÄeni teže druge da poduÄavaju.
Kada Äovek ne zna, Äak i ako ostane nenauÄen, to je manja Å¡teta nego da ga neko pogreÅ¡no "obrazovan" poduÄava pogreÅ¡no. Onda pogreÅ¡no nauÄenog treba "oduÄiti", da bi stigao na nivo nenauÄenog, pa ga tek onda pravilno poduÄiti. Dakle, manja je Å¡teta kada neko ne zna, nego kada je to Å¡to je usvojio pogreÅ¡no.

Kada priÄamo konkretno o ovom forumu, trenutno imamo nekoliko pogreÅ¡eno nauÄenih sa entuzijazmom koji teže druge da poduÄavaju, i pri tome sipaju gluposti u neverovatnim koliÄinama. Å tetu je teÅ¡ko predstaviti u bilo kojoj mernoj jedinici (možda --> Giga tona TNT-a ?). Verovatno 2 stalno zaposlena sa punim radnim vremenom ne bi mogli sve to ispraviti in real time.

 

:wave2     :wave2     :wave2

 

Link to comment
Share on other sites

Glupost je neuništiva.

 

6967506477_b51cece730.jpg

 

Ko su ljudi koji prave najveću štetu?

Nema niÅ¡ta gore od onih koji pogreÅ¡no nauÄeni teže druge da poduÄavaju.

Kada Äovek ne zna, Äak i ako ostane nenauÄen, to je manja Å¡teta nego da ga neko pogreÅ¡no "obrazovan" poduÄava pogreÅ¡no. Onda pogreÅ¡no nauÄenog treba "oduÄiti", da bi stigao na nivo nenauÄenog, pa ga tek onda pravilno poduÄiti. Dakle, manja je Å¡teta kada neko ne zna, nego kada je to Å¡to je usvojio pogreÅ¡no.

Kada priÄamo konkretno o ovom forumu, trenutno imamo nekoliko pogreÅ¡eno nauÄenih sa entuzijazmom koji teže druge da poduÄavaju, i pri tome sipaju gluposti u neverovatnim koliÄinama. Å tetu je teÅ¡ko predstaviti u bilo kojoj mernoj jedinici (možda --> Giga tona TNT-a ?). Verovatno 2 stalno zaposlena sa punim radnim vremenom ne bi mogli sve to ispraviti in real time.

 

:wave2     :wave2     :wave2

 

Boki tebe te nema  -  ali kad te ima  -  onda te ima . Respect za postove 

 

Sto se tice Vienne vs Sonusa ne znam sta bih rekao . Nisam ni za jedne ni za druge a kad bih bas morao da se odlucim pod pritiskom neke vise kosimcke sile  sigurno bih se pre odlucio za Vienne. Italijanima nesto ne verujem osim u dizajn. Stari modeli Sonusa su za totalni respect kao napr . . Electra Amator 1, minima amator  i ostale njihove proslavljene kutije iz tog doba  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Boco, oladi brate...

Zar ne vidis da neki ljudi jednostavno imaju potrebu da se sprdaju..?? Ne verujem da bas ovaj (plemeniti...hmm.. nadajmo se) hobi moze okupljati dibek likove takvih epohalnih proporcija, kakve sugerisu njihovi "postovi". Meni je recimo Sale jako pozitivan lik.

A, ko je Sale ?

Link to comment
Share on other sites

Sonus Faber NIJE kanta ali da je preplacen to jeste, pojedini modeli narocito skupi i za 40%. Zabari zestoko naplacuju sminku i to je najveci problem. Drugo nazivati nesto 'kantom' a ne argumentovati je neozbiljan komentar. Ja nikad ne bi uzeo ni jedan wienna zvucnik zato sto nisu po mom ukusu, to su zvucnici prvenstveno za klasiku pa tek onda za ostalo. Ali reci za wienna zvucnike da su 'kanta' je na nivou neiskusnog pocetnika kao i ovo za sonus faber.

Evo jos jedan glas za Sonus je kanta.

A wienna je Vienna.

Link to comment
Share on other sites

"Deca" tj poÄetnici su dosta nauÄili od mene a i drugih -novih Älanova foruma.!

Po nekim Älanovima pojaÄala imaju +/- 0,5 db odstupanja  frekvencijske krive tako da se nebi razlikovali nimalo,tj svi bi isto svirali,mala razlika bi bila samo u harmonicima tj da li je primenjena lampa ili tranzistor u izvedbi.

Sve su to forumaÅ¡i mogli nauÄiti iz mojih postova!

Kod izbora je najvažnije je odabrati kutiju ,jel ako ista svira određenu vrstu muzike teško će se izborom ostalih komponenti popraviti situacija....

:)  :wave2

P.S.Za mene se može reći da sam "nesvrstani" ko nekadašnja YU-a.,

Neću konkretno nikome smetati iznoÅ¡enjem,kada je konkretno o odreÄ‘enom modelu reÄ..

Već sam dosta izneo ...pisanjem uopšteno o hifi komponentama itd..

Tesko da bih te primio u nesvrstane.... ti si 110% svrstan.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto si ti cuo Yamahu?

Tebi je besmisleno cak i nesto konkretno odgovoriti. Posto nista nisi uspeo iz tih postova da skapiras glupo je stobom gubiti vreme a kamoli ulaziti u neku raspravu, nista opet neces ukapirati, imas pozdrav..

Link to comment
Share on other sites

Tebi je besmisleno cak i nesto konkretno odgovoriti. Posto nista nisi uspeo iz tih postova da skapiras glupo je stobom gubiti vreme a kamoli ulaziti u neku raspravu, nista opet neces ukapirati, imas pozdrav..

To nije ni bilo pitanje tako da odgovor nisam ni ocekivao, posebno ne nesto kvalitetnije.

Link to comment
Share on other sites

Evo malo da prekinem ovo vase ugodno caskanje. Vienna je zavrsila kod mene na kraju, izabrao sam je u poredjenju sa MA RX 6 zvucnicima, ali ne zato sto su ovi drugi nesto losiji od njih, vec zbog karaktera zvuka koji Viena daje. A mozda sam se i malo umorio od engleskog zvuka, pa mi promena sad bas prija :)

Link to comment
Share on other sites

Evo malo da prekinem ovo vase ugodno caskanje. Vienna je zavrsila kod mene na kraju, izabrao sam je u poredjenju sa MA RX 6 zvucnicima, ali ne zato sto su ovi drugi nesto losiji od njih, vec zbog karaktera zvuka koji Viena daje. A mozda sam se i malo umorio od engleskog zvuka, pa mi promena sad bas prija :)

U zdravlje da te sluzi,bitno da se tebi svidjaju a za sve ostalo te zabole ćоše.

Link to comment
Share on other sites

Dobar izbor ,  i ja bi pre uzeo Vienne nego Sonuse . Koji je model Vienne u pitanju i da li si kupio nove , mozda se pisalo pa da ne preturam ponovo

Ovaj iz naslova posta -  Mozart Signature. Samo sto je covek koji ga je pokrenuo imao tu dilemu izmedju Sonusa i Vienne, a ne ja. Ja sam birao izmedju Vienne i Monitor Audio rx6, i izabrao Viennu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...