Jump to content


Panasonic plazma molim za savet


vule80

Recommended Posts

Kupio sam panasnikovu plazmu ,stoji na stalku , a ispod je dvd i risiver, iza nje ima zica ko u posti (kablovska,kablovski net,wireless ruter,kablovski modem,naponski kablovi,produzni,zvucnicki itd) .Isla mi je na zivce ta gomila zica i sve sam lepo sredio i postavio iza tv ,ali onda sam primetio senke po vertikali tv koje nisu bas preterano izrazene, ali ih vidim kad udjem recimo u meni za update sistema gde je podloga sive boje, pa me u stvari zanima dali neki od ovih kablova na kojima imam i one valjkaste ferode ili magnete ,ne znam kako se to zove,dali to moze da steti ekranu jer mi je pre ovoga na tom mestu bio obican televizor koji je konstantno bio namagnetisan od zivotinjskog trafoa u risiveru ,pa me brine da nesto od ovih stvari ne dodje glave i plazmi. Sve sto je bilo po podu sam sakrio iza ekrana plazme. E sad neki kazu da njoj treba bar 200 sati da se razradi ,ali mene pecka da mozda nije problem u njoj ili mozda do ovoga sto sam tako namestio te zice. Ako neko zna voleo bih da me posavetuje.

post-12056-0-32939400-1330192072_thumb.j

post-12056-0-32939400-1330192072_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

vule

ti mene bas od plazme ohladi.koliko vidim to je panasonic g30 42,koju sam i ja htio kupiti,ali sam u posljednji trenutak odlucio malo sacekati.

ranije u jednom postu kudis daljinski,onda od 4 hdmi ulaza samo jedan je fullhd,te sad ove pruge.

posto je jedan od razloga kupovine bio vise hdmi ulaza,kupio sam hdmi switch za sada.

da napomenem odlucio sam sacekati ranije,ne zbog tvojih postova,ali sam sada bas ohladio sto se tice kupovine.

Link to comment
Share on other sites

He he,verovao ili ne uzrok strafti koje sam ja video je bio los kabel od kablovske,uvodili su kablovsku u novom stanu,sve novo i nisam ni pomislio da to moze biti problem,tako da nema strafti vise,a sto se daljinskog tice i ostalog tice to stoji,daljinski je lep i kvalitetan ,lepo lezi u ruci, ali to nije sustina,bar ne meni..hdmi-4 je 1080p,hdmi- 3 je 1080i i tako na nize,u specifikaciji pise da pusta mkv bez problema,u proseku pola pusta a pola ne(unsoported file type),pa pise da pusta ac3 audio bez problema i ni to nije tacno,ac3 2.0 na 384kbps nece da pusti ali ac3 2.0 na 96kbps pusta,dts i ostalo radi kako treba,sve ovo sam isprobao sa usb stickom preko usb 3 porta,recimo internet je ok, ali nije ok da preko youtube ne moze da pusti hd rezoluciju,bar 720p..vec sam bira najgori kvalitet i ne postoji opcija stelovanja. U sustini sve su to gluposti,kupis media player sa jedno 2 tb hard disc/om i resio si sve probleme, ali ne volim kad nesto pise da moze a ne moze.

Sa druge strane ukljucis tv,pogledas sliku i sve ove gluposti padnu u vodu i zaboravis ih za sekund. Nemoj da odustajes ni od cega, idi u radnju i pogledaj sta drugi proizvodjaci nude za te novce ukljucujuci sliku u hd rezoluciji i smem da se kladim da ces ga uzeti ;-) . Posle ces malo da se smaras jedno 300 sati dok ga ne razradis da ne se ne pojavi takozvani image retention .A uprpeo sam se zbog tih strafti iz razloga sto mi je risiver ubijao obican tv pa sam pomislio da je nesto slicno.. Inace 100% mu ne smetaju nikakvi elektronski uredjaji,to sam saznao malo pre.Zanimljivo je sve to,ne bi bilo interesantno da sve bude lepo ko iz bajke i da sve ide ko podmazano,ovako kroz problemcice se vezes i bude ti jos lepse.. haha

Link to comment
Share on other sites

Sva tri su Neoplazme G14, sto je super. Ostalo je do opcija, 3D, sa ili bez, i neki dodaci. Ja licno uzivam u 24p, pa ne volim ni 100, ni 600, ni xxxx herca subfield-ova. Ono sto me brine kod U serije je 900 linija vertikalne rezolucije u poredjenju sa 1080 kod G. Sve mi se nekako cini da je samo reklamna "patka" u pitanju, posto je sve ostalo isto osim nedostastka MP.

Uz Panasonic je svakako potrebno imati eksterni Media Player za potpuni ugodjaj, tako da je U verovanto dobra kupovina, ali baci se malo na google za proveru.

Link to comment
Share on other sites

He he,verovao ili ne uzrok strafti koje sam ja video je bio los kabel od kablovske,uvodili su kablovsku u novom stanu,sve novo i nisam ni pomislio da to moze biti problem,tako da nema strafti vise,a sto se daljinskog tice i ostalog tice to stoji,daljinski je lep i kvalitetan ,lepo lezi u ruci, ali to nije sustina,bar ne meni..hdmi-4 je 1080p,hdmi- 3 je 1080i i tako na nize,u specifikaciji pise da pusta mkv bez problema,u proseku pola pusta a pola ne(unsoported file type),pa pise da pusta ac3 audio bez problema i ni to nije tacno,ac3 2.0 na 384kbps nece da pusti ali ac3 2.0 na 96kbps pusta,dts i ostalo radi kako treba,sve ovo sam isprobao sa usb stickom preko usb 3 porta,recimo internet je ok, ali nije ok da preko youtube ne moze da pusti hd rezoluciju,bar 720p..vec sam bira najgori kvalitet i ne postoji opcija stelovanja. U sustini sve su to gluposti,kupis media player sa jedno 2 tb hard disc/om i resio si sve probleme, ali ne volim kad nesto pise da moze a ne moze.

Sa druge strane ukljucis tv,pogledas sliku i sve ove gluposti padnu u vodu i zaboravis ih za sekund. Nemoj da odustajes ni od cega, idi u radnju i pogledaj sta drugi proizvodjaci nude za te novce ukljucujuci sliku u hd rezoluciji i smem da se kladim da ces ga uzeti ;-) . Posle ces malo da se smaras jedno 300 sati dok ga ne razradis da ne se ne pojavi takozvani image retention .A uprpeo sam se zbog tih strafti iz razloga sto mi je risiver ubijao obican tv pa sam pomislio da je nesto slicno.. Inace 100% mu ne smetaju nikakvi elektronski uredjaji,to sam saznao malo pre.Zanimljivo je sve to,ne bi bilo interesantno da sve bude lepo ko iz bajke i da sve ide ko podmazano,ovako kroz problemcice se vezes i bude ti jos lepse.. haha

Link to comment
Share on other sites

Da se ubacim u temu.

koju bi mi posavetovali?

TX-P42U30E 60000dinara

TX-P42G30E 84000dinara

TX-P42UT30E 80000dinara

kod Neptuna cene, možda ima i jeftinije. Da li je bolje kupiti jeftiniji TV i externi media player?

Link to comment
Share on other sites

U uputstvu za koriscenje koje sam dobio uz televizor , pa sam isprobao razliku izmedju hdmi/1 i hdmi/4 i potvrdio time ono sto pise,tv u info pokazuje da je izvor 1080p na 50 ili 60hz ali ne pokazuje tu sliku nego 576i .

I moram nesto da dodam, u svemu ovome jedino ta stvar sa hdmi-jem vidim kao nedostatak, na svim drugim forumima sam procitao da je poznato da panasonikov media player nije za ozbiljnije koriscenje,da sam to znao verovatno bi se razocarao i trazio neki drugi tv . Kada sam na ovom forumu pitao za savet za kupovinu tv rekao sam da mi je najbitniji kvalitet slike i to sam i dobio,nisam se pokajao ni jedne sekunde, kada sam pustio avatara u 1080p, zanemeo sam,slika je bolja nego sto sam ocekivao,a onda sam krenuo da cackam i da se igram i primetio ovo sa media playerom,kupicu i to i sve ce biti u redu.

Link to comment
Share on other sites

U i G serija nisu iste.G serija ima infinite black sto znaci bolju crnu,a samim tim i kontrasniju sliku.Crna boja na U i UT

panelima izgleda bledunjavo kada se uporedi sa G serijom.Takodje G serija ima bolji antirefleksni sloj,te manje smeta,ako se

gleda u osvetljenim prostorijama.TXH i napredne postavke takozvane ISFccc slike cine jos jednu bitnu razliku.

Da Li to vredi 24000 din. na tebi je da odlucis,ali ja nikada ne bih bio zadovoljan sa U serijom.Bez obzira koji TV kupis

gledaj da uzmes sto vecu dijagonalu,veruj mi neces se pokajati.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...