Jump to content


Michell Orbe


ninja

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

sa kojom ruckom je Orbe?..nisam slusao,samo imam jedan pozitivan komentar od vlasnika Gyro SE za njega kad smo radili slusni test sa malim Kuzmom kod mene,svojevremeno jos dok je bio Benz u upotrebi...challenge je bio jedan Supraphon LP Penderckog,sa verovatno stamparskom greskom u jednom delu gde postoje neka izoblicenja(?)..kombinacija Orbe/SME IV(V?) odradjuje taj posao najbolje,po njemu,prakticki bez ijedne greske,sledeci njegov favorit je bio Kuzma sa jedva primetnim znacima na par mesta sa nekim kratkim "ssss-shhh-em ....LP12/Ittok se nije proslavio isto(i to ona najnadrkanija varijanta kod Linn dealera sto se moze naci),njegov Gyro SE/TecnoArm je ziva katastrofa po njemu,problematicna sekvenca je mozda u trajanju od 40-50 sekundi na Lp-u...idi poslusaj,pa javi..ali cuo sam jedan vrlo interesantan komentar za SME IV/V skoro,mozda vazi i za 309 a to je da su dobri gutaci tih distorzija,dobar test za ovo je navodno(?):stisa se amplifikacija skroz,i spusti igla na plocu..obicno se cak i sa distance od 1-1,5m cuje cvrtkutanje/zujanje zvucnice kako "svira u brazdi"..navodno ti SME-gutaju to cujno zujanje,i to je dobar znak..no comment...ako je dobra cena,i nek je sa TecnoArm-om mozda vredi uzeti,lisiti se te rucke,i staviti neki od tih SME-a,dosta se favorizuju uz njih,podesavanje tih oprugica nogara da imaju klacenje samo gore-dole je malo pipav posao,ali se sa strpljenjem moze resiti....

sretno.. :xmas

Link to comment
Share on other sites

Orbe su uvijek goli a tako i ovaj. Znaci, rucicu bi sam trazio, ili bi Jelco premjestio ili bi da idem na Audiomods verziju Rege ... za pocetak. Mnogi uzimaju njegovu Techno ruku ali ja ne bi, radje Audiomods.

Edit: internet komentari su da Orbe ipak puno bolji od Gyro:a ... i neki djavo mora da znaci da se modeli Michell gramofona ne izbacuju svake godine na trziste.

Edit2: Nema sanse da odem na slusanje, moram to na slijepo ili nikako. Nalazi se u drugoj zemlji ....

Link to comment
Share on other sites

Orbe su uvijek goli a tako i ovaj. Znaci, rucicu bi sam trazio, ili bi Jelco premjestio ili bi da idem na Audiomods verziju Rege ... za pocetak. Mnogi uzimaju njegovu Techno ruku ali ja ne bi, radje Audiomods.

Edit: internet komentari su da Orbe ipak puno bolji od Gyro:a ... i neki djavo mora da znaci da se modeli Michell gramofona ne izbacuju svake godine na trziste.

Edit2: Nema sanse da odem na slusanje, moram to na slijepo ili nikako. Nalazi se u drugoj zemlji ....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Polako, samo strpljenja. Mozda sutra bude slika. :wave2

U svakom slucaju, posle kratkog razmisljanja i malo duzeg strahovanja, jedan kompletno novi Orbi je stigao iz Varsave. Uz paja959 pomoc i, po meni nova po njemu polovna ;-) , SME 309tka je stigla iz Budimpeste.

Kolko kod da prezime zvuci cudno ;-) , i Pedersen je poslao zvoj mod (samo za rucku) iz komsijske Danske a odjelo za Denona je stiglo sa istoka.

Uz 2 dana slatke muke i ucenja novih stvari, pravljenja i ispravljanja greski, konacno sve prosviralo.

Ovaj analogni virus me na pocetku lagano hvatao, ali kad je uhvatio onda nisam ni primjetio da sam u bunilu :facehearts ... valjda cu ga preziviti i preboljeti sa zadnjim lijekom, nekom boljom zvucnicom :xmas

Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam dans stigao poslusati par ploca, samo starije ... i moram da priznam da ona prva impresija sto sam ti poslao stoji samo sada na ^5 :eek ... ne bi mogao da se vratim na technicsa posle ovih par dana slusanja. Zvuk je sada drasticno bolji. Ne znam kako usviravanje je tu moglo da bude? Denon je isti. Zvucnici su sada jos vise izbaceni napred (da jelka moze da stane) ... a cini mise da nece vise nikada nazad :bounce

Vise nisam siguran da li uopste zelim novi zvucnicu. :screwy Bas je kao da sam promjenio nove zvucnike, brz, definisan, cist, srednji su cisci i puno jasniji, pozadina tamna ko noc.... :banana ... sta da ti kazem, suze mi na oci krenule i stao sam uz raju u central parku i zapjevao u horu sa njima :1038:

.. i da ne zaboravim, po tvojim uputama, spustio rucku, pusti gramofon, smanjio zvuk i nista zivo se ne cuje na prazninama izmedju pjesama ... "preko" pjesme pjeva sama zvucnica ostalo tiho kao u grobu.

Link to comment
Share on other sites

jbga ja se dobro secam transformacije sistema sa Mellorn (Nemesis) gramofonom sa Artemiz-a,na SME IV+Supex 900/1000..ako imas 50% samo od toga u 309 u odnosu na IV,vec si na konju..a pozitivnu razliku sa priznali tada i vlasnici xerxes/artemiz-a..no comment...

a za "cvrkutanje" znaci ipak je istina..hmmm onda je lista V,IV i 309....

Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam dans stigao poslusati par ploca, samo starije ... i moram da priznam da ona prva impresija sto sam ti poslao stoji samo sada na ^5 :eek ... ne bi mogao da se vratim na technicsa posle ovih par dana slusanja. Zvuk je sada drasticno bolji. Ne znam kako usviravanje je tu moglo da bude? Denon je isti. Zvucnici su sada jos vise izbaceni napred (da jelka moze da stane) ... a cini mise da nece vise nikada nazad :bounce

Vise nisam siguran da li uopste zelim novi zvucnicu. :screwy Bas je kao da sam promjenio nove zvucnike, brz, definisan, cist, srednji su cisci i puno jasniji, pozadina tamna ko noc.... :banana ... sta da ti kazem, suze mi na oci krenule i stao sam uz raju u central parku i zapjevao u horu sa njima :1038:

.. i da ne zaboravim, po tvojim uputama, spustio rucku, pusti gramofon, smanjio zvuk i nista zivo se ne cuje na prazninama izmedju pjesama ... "preko" pjesme pjeva sama zvucnica ostalo tiho kao u grobu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...