Jump to content


Samsung plazma - audio out?


dragec

Recommended Posts

Plazma je C450, pitanje je vezano za zvuk, naime ovaj tv nema audio out pa sam zvuk sa kablovske da bi sluÅ¡ao preko stereo pojaÄala (Rotel RA05) i zvuÄnika dobio tako Å¡to sam kupio skart kutijicu koja na sebi ima izlaz za ÄinÄeve. MeÄ‘utim kad sam probao divix film da pustim preko njegovog ugraÄ‘enog plejera i USB stick-a nema zvuka, jedino može da se Äuje preko zvuÄnika na tv-u. E sad, nisu oni loÅ¡i ali rotel+kef daju mnogo bolji zvuk. Koliko sam video jedino bi moglo preko izlaza za sluÅ¡alice... ne znam da li to sme... ili ima joÅ¡ neka fora... ukoliko neko ima ideju nek napise, unapred hvala!

Link to comment
Share on other sites

Plazma je C450, pitanje je vezano za zvuk, naime ovaj tv nema audio out pa sam zvuk sa kablovske da bi sluÅ¡ao preko stereo pojaÄala (Rotel RA05) i zvuÄnika dobio tako Å¡to sam kupio skart kutijicu koja na sebi ima izlaz za ÄinÄeve. MeÄ‘utim kad sam probao divix film da pustim preko njegovog ugraÄ‘enog plejera i USB stick-a nema zvuka, jedino može da se Äuje preko zvuÄnika na tv-u. E sad, nisu oni loÅ¡i ali rotel+kef daju mnogo bolji zvuk. Koliko sam video jedino bi moglo preko izlaza za sluÅ¡alice... ne znam da li to sme... ili ima joÅ¡ neka fora... ukoliko neko ima ideju nek napise, unapred hvala!

Link to comment
Share on other sites

Da, imam taj skart i sve je povezano dobro, zvuk imam sa kablovske, super se cuje, ali kada udenem USB u plazmu i pustim divx film nemam zvuk preko skarta vec moze da se cuje samo preko zvucnika na tv-u, to je problem. E sad nemam pojma zasto nece...

Link to comment
Share on other sites

Hvala, probaću, mislim da nema toga u settings-u, u tom sluÄaju mogu da gledam divix kao i ranije preko dvd plejera, meÄ‘utim imam neku staru Yamahu kod koje ne mogu da promenim font, jako su mala i tanka slova za subtitlove a na plazmi imam izbor veliÄine fonta, Äak ima i ćirilica.

Panasonic je to bolje reÅ¡io, lepo ljudi stavili audio-out, povežeÅ¡ ÄinÄeve i gotova stvar...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...