Jump to content


4 Audio .. svaka cast


dr Pavlovic

Recommended Posts

Pre mesec dana kupio sam u 4 Audio CD player .. za ovih mesec dana, nije ni 20 diskova izvrteo .. tj.nije se jos ni usvirao ..

ali, poceo je nesto lose da cita, da preskace, i onda ga ja odnesem u 4 Audio na reklamaciju.

Ubacili su njihov disk, pa drugi disk i uverili se da je kao sto kazem.

Iako imaju ovlasceni servis, i racunar je u garanciji, oni su mi bez reci, doneli nov CD i dali mi opet garanciu na 12 meseci.

Zaista, lep gest.

Kod njih sam kupio jos pre 2 godine, pojacalo, i zvucnike, a doveo sam jos par prijatelja, koji su takdje kupovali kod njih.

Posle ovoga, siguran sam da cu opet kupovati uredjaje kod njih.

Link to comment
Share on other sites

Prvi put cujem da je za pohvalu kad se nesto pokvari posle mesec dana upotrebe. A garancija je tu da bi se postovala.

Svaki uredjaj moze da se pokvari...

Garancija podrazumeva poravku uredjaja, a tek ako ne moze da se popravi, i posle 45 dana od prijema na servis su obavezni da ti zamene urejdaj...

Link to comment
Share on other sites

vidi .. Paja ti je lepo rekao ... svaki uredjaj moze da se pokvari ..evo, na Hi-Fi Show-u, mislim da je bio neki monoblok, od par Hiljada Eura, i crko ...

a inace, ladno su mogli da me posalju u njihov servis, pa da cekam 45 dana, pa ako se ne popravi da mi zamene uredjaj novim. Tako pise u Garanciji, i tu nema ljutnje.

Link to comment
Share on other sites

Upravo je ovo lep primer na kojem se vidi sta znaci imati uredjeno trziste.

Garancija i popravka van garancije su stvari koje se u svetu podrazumevaju, ali velika vecina nas je nekada imala problema kada garancija treba da se realizuje.

A to da se nesto pokvari posle mesec dana upotrebe nije nista cudno.

Postoji dijagram odnosno krivulja u ekonomiji koja pokazuje da se uredjaji kvare na pocetku svog rada, zatim krivulja drasticno opada, da bi posle duzeg vremena koriscenja pocela ponovo vrrtoglavo da raste.

Link to comment
Share on other sites

Dokle god u Srbiji prihvatanje reklamacije bude CUDNO, Srbija nece ni napredovati. Meni i dalje nije jasno zasto je to za pohvalu. To je stvar koja bi trebalo da bude normalna, a kupac treba zakonski da bude zasticen. U svakom slucaju ako je proizvodjac (ili trgovac) izdao garanciju on je obavezan i da ispuni uslove koje je dao u garanciji.

Link to comment
Share on other sites

Pocetkom ove godine bilo je jako nevreme, i Grom je udario u trafo-stanicu blizu moje kuce. Svi koji su vezani za trafo stanicu su imali pregorevanje uredjaja. Meni je otislo : 2 dvd-a, kompjuter, televizor, sat. risiver.

ta 2 dvd-a, Panasonic, sam kupio 3 dana !!! pre nego se to desilo. u BG Elektroniku. Otisao sam do njih, objasnio o cemu se radi, ovi me pitali jel imam garanciju, ja rekao da imam, pokazao im, oni mi pokazali na garanciji telefon servisa, i ispratili me do vrata. Rekli su mi da je 45 dana rok da se uredjaji poprave, pa, ako ne bude nista od toga, onda ce mi dati uredjaj nazad ...

E, zato svaka cast 4 Audio. Oni su mi primili reklamaciju nakon MESEC dana, i bez ijednog pitanja, dali su mi nov uredjaj.

Link to comment
Share on other sites

Ubacili su njihov disk, pa drugi disk i uverili se da je kao sto kazem.

Iako imaju ovlasceni servis, i racunar je u garanciji, oni su mi bez reci, doneli nov CD i dali mi opet garanciu na 12 meseci.

Zaista, lep gest.


Nema tu lepog gesta vec je to njihova zakunska duznost - obaveza prodavca. Jer da to nisu uradili,a da si ih ti tuzio inspekciji, obrali bi bostan  Tako da savetujem i ostale kojima se deshavaju slicne stvari, posebno u periodu do 3 meseca, da obavezno zamene taj uredjaj za novi cak i po cenu da treba da prete inspekcijom. Pozdrav[/code]

Link to comment
Share on other sites

Pre izvesnog vremena je promenjen zakon o zastiti potrosaca. Koliko mi je poznato, prodavac je duzan da robu odmah zameni, ako je proizvod u garantnom roku. Takvo sam tumacenje procitao u novinama. Znaci, "4 audio" je ispravno postupio, a svi drugi koji drugacije rade, krse zakon. E sad ide ono ali. Ali posto je ovo Srbija u dobrom broju slucaja necete moci da ostvarite svoje pravo.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto rekoh garancija je tu da se postuje. A pored tog zakona koji je pomenuo vbraca u skoro svim vecim gradovima u Srbiji postoje udruzenja potrosaca koja i pravno staju u zastitu potrosaca, a to sto smo mi navikli da nas prodavci maltretiraju i da misle da su bogom dani to je problem nas potrosaca a ne prodavaca. Sve dok mi ne naucimo da se stitimo oni ce nas maltretirati. Zbog toga mi zvuci ne verovatno da neko hvali nesto sto bi trebalo da je normalno, a to sto su uradila gospoda iz 4 audia je ipak nesto normalno koliko god to nekom izgledalo cudno.

Link to comment
Share on other sites

Auratus: ti kao da ne citas sta pise(m).

na Garantnom listicu pise " rok za popravku je 45 dana" ...

I o cemu ti onda pricas ? .kakvo udruzenje potrosaca ?

To udruzenje potrosaca, prvo bi trebalo da utice, da se promeni zakon, pa da se ta recenica o "roku od 45 dana" izbrise iz Garantnog lista.

E, onda bi ovo sto ti pricas imalo smisla. Ovako, pa i ja da sam vlasnik firme, i da sam prodao uredjaj koji se pokvario, verovatno bih ga prvo poslao u servis da se pogleda.

Inace, cemu sluze servisi ????

Link to comment
Share on other sites

U roku od 45 dana - znaci od trenutka kada si doneo uredjaj na reklamaciju pa do isteka 45-og dana -> oni su duzni da ti u tom roku nadoknade stetu tako sto ce ti ili zameniti uredjaj sa novim (ispravnim) ili postojeci servisirati u zagarantovanom roku.

Ako zele da te izgube kao (buducu) musteriju (kao i gomilu ljudi kojima ces ih ti napljuvati) oni ce te zavlaciti, a ako opet zele da imaju neke (za mene) normalne odnose sa musterijama oni ce ti odmah zameniti uredjaj za ispravan. Ako jos zele i dodatni pozitivan publicitet oni ce ti jos i na razne nacine titrati.(tipa ova je cena samo za tebe, ili koko se pokvario to je prvi...)Ja radim u komerciji i znam kako se postupa sa musterijama.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...