Jump to content


NAD : dokle vise dekovi na pojacalima ???


dr Pavlovic

Recommended Posts

Ne znam kako da to objasnim, ali mi je zaista cudno, da NAD jos uvek na pojacala stavlja ulaze za 2 deka ... mislim ... totalno nepotrebno ...

jos kada se pojavio CD player, slutio sam da ce kasetama brzo kraj .. ali, nekako su se odrzavale, i zbog slusanja kaseta u kolima.

Medjutim, sa padom cena diskovima, zaista, ne znam ima li vise potrebe za dekom ????

I tako, evo gledam, na najnovijim NAD pojacalima, i dalje (po)stoje ulazi za 2 deka ...

Zaista ne znam cemu to ?

Ajde za 1 dek i da razumem, ali 2 .. ne znam da li iko vise od drugih proizvodaca to stavlja ?

Link to comment
Share on other sites

Doktore, uvek sam voleo sto vise ulaza na pojacalu a istina je i da mi danas, i pored sedam ulaza, fali jedan!

Tape ulazi su prakticni jer su dvosmerni i mogu da se koriste na vise nacina. Na primer, meni je na Tape 1 prikljucen magnetofon a na Tape 2 kompjuter.

Tape ulazi mogu da budu i DAT, mini disk, HD rekorder ili bilo koji drugi snimac. Uglavnom, nije to lose.

Link to comment
Share on other sites

I meni je komp povezan na ulaz/izlaz za dek..

Postoje ljudi koji praktikuju jednostrane dekove, tj mesto za samo jednu kasetu, poshto se oni (valjda) manje kvare. Npr, moj techa koristi samo takve, i kaze da je reeetko kad imao te dekove na servisu, uglavnom duple. i meni je poklonio hitachi dek, star nekih 20 godina, koji do sada ni jednom nije otvoren, radi perfektno :cry:

Link to comment
Share on other sites

Tape in/out je odlicna stvar jer mozes, npr., preko njega da spojis pojacalo za slusalice a da zadrzis potpunu funkciju konektora (naravno pod uslovom da i pojacalo za slusalice ima dva para konektora). Fakticki si ustedeo jedan ulaz na pojacalu. Ja sam tako spojio pojacalo za sluske na mom predpojacalu.

Opa, malo sam promasio, rec je o dva nezavisna tape ulaza. Mea culpa!

greendolphin

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...