Jump to content


xbox 360 ili sony 3


jero

Recommended Posts

pozdrav interesuje me misljenje ljudi koji koriste ili su koristili ove sprave sta mi je bolja investicija.

zeleo bih malo da se igram posto mi pc sluzi striktno za posao odlucih se za kupovinu konzole.

posedujem pioneer kuro 5080 plazma tv znaci na njega bih kacio masinu...

pa hajde predlozi,sugestije,iskustva... :D:D

Link to comment
Share on other sites

Nema cipove ni piraterije na PS3... zasad :D, ali sumnjam da ce se nesto promeniti u bliskoj buducnosti. Vrasku dobru zastitu su napravili. :D Cena igara je kod nas previsoka, mnogo je isplativije narucivati sa sajtova shopto.com ili sendit.

Na X360 mozes i sa piratima online, sa "stealth" patchom koji dolazi uz igre. Problem je sto se preterano kvari (RROD), i to se u vecini slucajeva moze na vreme spreciti tz. Xclamp fixom.

Link to comment
Share on other sites

Ja licno uzeh PS3 iz meni vise razloga:

1) Pusta Blu Ray diskove

2) Sluzi mi kao media centar (Divx, MP3, snimci sa kamere (AVCHD), slike, itd., itd.)

3) Naravno mozes se i poigrati (igre jesu skupe ali sta reci...)

Sve u svemu vredi izdvojenog novca...

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nedavno je na Internetu bila objavljena vest da Xbox vremenom uniÅ¡tava diskove. Navodno ÄitaÄ

nije bio dobro "izbalansiran" ... Isto tako je objavljeno i da je Microsoft utvrdio kvar mnogo ranije

nego Å¡to je objavljeno, ali je odluÄio da ćuti o tome. :thumbsup2

Ne znam koliko je sve to taÄno, ali bih se ja odluÄio za PS3, poÅ¡to sam srećni vlasnik PS2 ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

NIsam bas shvatio sta je ovo i cemu sluzi?

Ja sam takodje za PS3, vise stvari koje mozes da radis pored samog igranja.

Ono sto sam ja cuo i video da ljudi kukaju za Xbox-om jer im crkava dvd rom i pregreva se pa onda tu jos kojesta ode.

PS3 ne cita pirate ali ni igre nisu toliko preskupe kada sve uzmes u obzir ima likova koji razmenjuju igre.

Zamena za dodatni Blue Ray player!!!

Link to comment
Share on other sites

Imas film u divx, xvid, mkv ili nekom vec formatu na racunaru. Imas muziku u flac-u, ogg-u, cemu vec. Podignes server, tvoj racunar u realnom vremenu konvertuje u format koji PS razume i kroz mrezu mu to strimuje, radeci kao UPnP server. Ti svoj racunar vidis kao media server na station-u, i sa njema direktno pustas sta vec zelis....

Brze i lakse nego da dizes linux, plus radi zapravo bolje, jer Linux nema pun pristup grafickom delu PS3-a. (Sony-jeva odluka).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Imas film u divx, xvid, mkv ili nekom vec formatu na racunaru. Imas muziku u flac-u, ogg-u, cemu vec. Podignes server, tvoj racunar u realnom vremenu konvertuje u format koji PS razume i kroz mrezu mu to strimuje, radeci kao UPnP server. Ti svoj racunar vidis kao media server na station-u, i sa njema direktno pustas sta vec zelis....

Brze i lakse nego da dizes linux, plus radi zapravo bolje, jer Linux nema pun pristup grafickom delu PS3-a. (Sony-jeva odluka).

Link to comment
Share on other sites

Ako strimujes sa kompa na PS3 onda ti PS 3 radi upscaleing, a veruj mi, ne radi to uopste lose. Nije sjajno, ali je dovoljno da DivX izgleda bolje nego smrdljiva Ikom kablovska TV :cheers - cak i oni kanali koji su naizgled dobri. U tom slucaju povezujes HDMI iz PS3 u TV, a komp i PS 3 povezujes samo mrezom. Moze, naravno, i bezicno, preko nekog rutera... Zvuk, tj. PS3 na AVR moze ako provuces HDMI prvo do risivera pa onda u TV, a moze i optickim kablom (S/PDIF). Treca opcija je analogni (stereo cinc) izlaz iz PS3. Uz sam PS3 ces dobiti stereo kabl, ostale moras da kupis.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...