Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Evo nakon ovih ljepotica dosta za danas-nastavak neki drugi put.

Nemam zapakiranih ali nema veze-ja ionako kazete upotrebljavam.

 

Ako netko ima za zamjenu korištene ali dobre Vertex ili staru MA-XG ja mogu ponuditi neke od ovih.

Postavio sam i sliku bez poklopaca da ne bi netko rekao da su to prazne kutije-ehehehepost-29971-0-15620800-1375129074_thumb.jpost-29971-0-90730000-1375129108_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Iz novog "Time"-a: Happy 50th Birthday Audio Cassettes!

 

"By the end of 60's... National Audio Co. in Springfield, Mo. - the nation's largest producer of cassettes today - began selling the product. Current president Steve Stepp, who founded the company with his father in 1969, was confused the first time a sales rep brought one in. Used to 10-inch metal tape reels, he thought the cassette was a toy. Now his company churns out an average of 100,000 of them every day. "We're probably selling more audio cassettes than we've ever sold right now," Stepp says."

 

Ne budem lenj, odem na njihov sajt, i bi kao što čovek reče: prave i prodaju kasete - od normalki, preko više tipova hromki, do kaseta za diktafone.

 

Ima nade. :)

Link to comment
Share on other sites

Zna li neko kako se kreće cena Sony Metal XR60 kaseta? Vidim da Trle baš i nije bio zadovoljan njima, pa bi možda pitanje trebalo da bude da li ih treba nabavljati uopšte. Da li je još neko imao iskustva sa edicijom prikazanom ispod?

124012904-260x260-0-0_sony+sony+metal+xr

Link to comment
Share on other sites

Zna li neko kako se kreće cena Sony Metal XR60 kaseta? Vidim da Trle baš i nije bio zadovoljan njima, pa bi možda pitanje trebalo da bude da li ih treba nabavljati uopšte. Da li je još neko imao iskustva sa edicijom prikazanom ispod?

124012904-260x260-0-0_sony+sony+metal+xr

Pozdrav

Ne,Ne-kazeta je sasvim dobra.Nego sam pokazivao neke od svojih kazeta koje nisu baÅ¡ u danaÅ¡nje vrijeme Äeste,a tih Metal XR joÅ¡ uvijek ima za kupiti pa sam zato napisao"niÅ¡ta posebno".Ja sam prije godinu dana nabasao na knjižaru punu kazeta i najviÅ¡e sam kupio baÅ¡ tih MetalXR.Spremam se u kupovinu tih sa tvoje slike-185-190 eura za 90 komada sa dostavom pred vrata.Da mi nije naletio Pioneer CT-S830S bio bi kupio tih 90 komada.Chowek,ako ti treba samo 3-4kom. mogu ti ih poslati.Evo link 

http://www.ebay.de/itm/Blank-Metal-C60XR-Sony-Audio-Music-Cassette-Type-IV-Tapes-in-90-Lot-A0-4MXR060S-/230950456177?pt=US_Audio_Tapes&hash=item35c5b84b71

Link to comment
Share on other sites

Evo još jedno mjesto gdje se može kupiti dobrih kazeta.http://tapeline.info/v2/best-chrome.html

Te kazete koje pokaže kad kliknete na Tapeline izgleda da su jako dobre.Radi se o Maxell xlIIs ali u drugom kućištu.Ja sam se raspitivao kod njih ,evo jednog dijela iz e-maila:

 

hello Allen
i can do a little discount for tapeheads memebers

ok shipping to Croatia by signed tracked airmail under 2kg will be £18
You may as well have 30 pieces because that will be just under 2kg (without cases)
tapes 45p each discounted to 41p
so 30 x 41p + £18 = a total of £30.30 delivered, you would need to sign for the parcel

20 pieces of the same would be £26.20

regards
Alan

 

30 komada sa dostavom 30 funti.Jedino mi je žao da nema dužih od 62minute kao i MetalXR-koje su od 60min.

Ja se nekako držim "pravila" da kad kupujem rabljene kazete onda od 60min.,ali nove uvijek radije od 90 ili Äak 100min.(mislim da bi debljina trake trebala biti ista za 90 i 100min.)

Eto ipak se može naći dobrih kazeta a da nisu bar 10 eura komad.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav

Ne,Ne-kazeta je sasvim dobra.Nego sam pokazivao neke od svojih kazeta koje nisu baÅ¡ u danaÅ¡nje vrijeme česte,a tih Metal XR joÅ¡ uvijek ima za kupiti pa sam zato napisao"niÅ¡ta posebno".Ja sam prije godinu dana nabasao na knjižaru punu kazeta i najviÅ¡e sam kupio baÅ¡ tih MetalXR.Spremam se u kupovinu tih sa tvoje slike-185-190 eura za 90 komada sa dostavom pred vrata.Da mi nije naletio Pioneer CT-S830S bio bi kupio tih 90 komada.Chowek,ako ti treba samo 3-4kom. mogu ti ih poslati.Evo link 

http://www.ebay.de/itm/Blank-Metal-C60XR-Sony-Audio-Music-Cassette-Type-IV-Tapes-in-90-Lot-A0-4MXR060S-/230950456177?pt=US_Audio_Tapes&hash=item35c5b84b71

 

Hvala puno na informacijama. :thumbsup2  Hvala i na ponudi, no trenutno živim u Saudijskoj Arabiji pa bi dara bila skuplja nego mera u slučaju tih par komada. ;-) Videću da mi neko od kolega potera odreÄ‘enu količinu po povratku sa odmora.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...