Jump to content


sistem paja959


paja959

Recommended Posts

Da citiram TNT:

The 501 comes with a curious metal stylus protector and two lengths of mounting bolts and nuts. Speaking about mounting, the 501 lacks threaded holes (unlike the 901) and so mounting is something of a minor hassle. Luckily that protective metal cover can be kept in place at all times, and then there is always the added luxury of my SME IV's hands-off approach to cartridge alignment. Even then the job of holding the cartridge under the headshell, while trying to keep the fingerlift on top of it, and threading a tiny bolt was a lot more difficult than the same chore with the nude, unprotected, but threaded, Scheu.

Hebiga, nemas SME ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 487
  • Created
  • Last Reply

E bas mi je drago, strasan covek, nevervatan poznavalac hi fi-ja , on ti je mozda najzasluzniji za ulazak Lenco gramofona na velika vrata, pronasao slate(kamen skriljac) da se koristi za izradu plinth-a i tako dalje. Mi smo poznanici sa Lenco Heaven , napisacu mu da je prodao Midas mom poznaniku sa ovog foruma

Jako mi je drago

On je neverovatno priznat u najvisim audio krugovima u svetu,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@ ninja:koliko se secam ima jedan takav sistem kod nekog ko se javlja i na PFM-u (Classe pre/Rowland D klasa+D700) ili je jako slican ovome....podosta gadjeta u tom sistemu,bez kojih ja sretno zivim,nesto slicno je bilo oko tih gadjeta i kod mene u pre "D700" fazi..resio sam se tih stvari,nadam se i za ubuduce,poseta berze ploca za neki vikend je meni vece zadovoljstvo,nego nedeljno trckarati od jednog do drugog dealera sa "zmijama" u ocekivanju koja X zica ce doneti konacno blagostanje :1038: ...D klasa trazi vecu paznju oko ovoga,slazem se...trenutno mi ne preti nista slicno,pamtim jos proslogodisnje zezanje sa jednim izlazom D klase,koji u sustini nije bio los,jedini feler je bio,sto sam trebao stalno drzati ruku preko RCA stekera,da bi nestao brum iz zvuka... :P

B)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

pa, kuzmin originalni tanjir je sporan. to je slaba tacka dizajna. pitaj zrenjaninskog majstora analogije o cemu se radi. zato priblizavanje i udaljivanje motora, tj zatezanje kaisa direktno utice na prenos vibracija motora na tanjir, plocu, itd. verovatno da bi se i neka gumena podloska mogla staviti ispod motora u cilju dampiranja mikrovibracija.

Link to comment
Share on other sites

Ako mogu da spomenem da razmislis o promeni tanjira, da ti se napravi na CNC-u od aluminijuma komplet, (ceo tanjir ) mislim da bi to bilo fenomalno resenje a ne tako neizdrzivo skupo.(cak naprotiv). Motor onda stoji na cvrstoj podlozi (kako bi i trebalo kada je zaseban) a imaces sigurno nekoliko procenata bolji zvuk tj za neku klasu vise zvuk.

To je naj jednostavnje i najbolje resenje bar po meni.

Link to comment
Share on other sites

pa, kuzmin originalni tanjir je sporan. to je slaba tacka dizajna. pitaj zrenjaninskog majstora analogije o cemu se radi. zato priblizavanje i udaljivanje motora, tj zatezanje kaisa direktno utice na prenos vibracija motora na tanjir, plocu, itd. verovatno da bi se i neka gumena podloska mogla staviti ispod motora u cilju dampiranja mikrovibracija.

Link to comment
Share on other sites

Ako mogu da spomenem da razmislis o promeni tanjira, da ti se napravi na CNC-u od aluminijuma komplet, (ceo tanjir ) mislim da bi to bilo fenomalno resenje a ne tako neizdrzivo skupo.(cak naprotiv). Motor onda stoji na cvrstoj podlozi (kako bi i trebalo kada je zaseban) a imaces sigurno nekoliko procenata bolji zvuk tj za neku klasu vise zvuk.

To je naj jednostavnje i najbolje resenje bar po meni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...