Jump to content


kablovi


gruzanin

Recommended Posts

Nisam uopste obsednut kablovima

mislim kad napravimo losu asosiaciju (pojacalo,zvucnici), tad moramo da isprvavljamo krive drine

za mene jedini kriterium je da kabal bude neutralan na primer imam stvarno (za mene!!!) dobar sistem ali kabal ne kosta vise od 30 €/metar

probao sam naj skuplji kablovi (transparent 3 metara za 40 000€)

ali stvarno sve mi to izgleda prevara.

kazi te mi sta vi mislite (rajko naostren sam da te citam

:listen

Link to comment
Share on other sites

probao sam transparent cable ,qed,monster,mit, siltech,ne znam ni ja sta nisam probao.

oehlbach sam upoznao slucajno.

Trazio sam jednu marku kaja vise ne postoji : samo

jedva sam saznao ko je bio proizvodjac : oehlbach,

i za mene nema greske toje n°1.

to je jedan kabal lidc tehnologije.

to znaci da je lakiran celom duzinom, ne moze da oksidira, mora da se letuje da bi imalo signal. lemilica zameni lak i nikad ne moze da oksidira.

imali su jedan kabal inter conekt isto lidc, nazalost imam samo 1 metar.

ne moze da se nadje nigde. to bih voleo da nadjem.

danas imam mogami 2792

Link to comment
Share on other sites

uvek ka sam probao jedan kable , uvek ga probas slepo, probajte i vi,

prijatel menja kabal dokle vi slusate oci vezanih

isto probajte sa elektricni kabal (za mene to ne sluzi za nista, sem da ne progresite fazu i neutralni kabal

ovde u francusku elektricari cesto grese kad namestaju uticnice

Link to comment
Share on other sites

gruzanin, na zalost za kablove sam totalni amater; kod mene sviraju najdeblji noname kablovi sa pijace (zvucnicki) od 40 dinara metar (0.5 evra). Interkonekt sam napravio od 'tasker' kabla slicne cene, sa pozlacenim konektorima. Imao sam jedno vreme Bandridge interkonekt od 3 evra, ali mi se cini da je moj 'tasker' DIY kabl bolji; u svakom slucaju je malo drugaciji zvuk.

Trebalo bi da promenim zvucnicki kabl, ovaj koji imam podosta zatamnjuje zvuk; kad nadjem vremena, potrazicu Oehlbach (na tvoju preporuku :listen ), ima povoljno kod nas da se kupi.

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Koristiti uzasno skupe kablove ima smisla jedino na uzasno skupim sistemima.Inace ako se ti kablovi kace na budzet klasu uredjaja ja zaista mislim da su to bacene pare. To mi sve lici na price o niskim i visokim tonovima gde ispada da svako juri uzasno nizak bas(ispod 30-35 Hz) i visoki iznad 20kHz,a zaista vrlo mali broj "specijalnih " ljudi moze da cuje u tom opsegu(vise osecaju nego sto cuju). Nedavno sam upoznao coveka koji ima mrezni filter od 1000 Eura, ali nikako nisam uspeo da mu objasnim da sve vuce svoje i da bi prvo trabalo da krene od Djerdapa kao izvora pa da zakupi specijalan blok u Obrenovcu i da direktno tamo vrsi ciscenje djubreta koji nam ovde stize :listen:D Salu na sytranu, ali zaista ima mnogo preterivanja oko takvih stvari. Ja nemogu da verujem da neki ljudi imaju skuplje kablove od zvucnika :listen Inace, ja koristim Oehlbach 1019 kabla i kao unutrasnje ozicenje za zvucnike i kao spoljni kabl na skupom hi-fi sistemu i prezadovoljan sam.

Link to comment
Share on other sites

borjan, pa nisam bas siguran za ovo sa skupim sistemima.

Upravo danas sam se poigrao malo svojim setup-om (o tome cu na drugom thread-u: Opera 10...), uglavnom menjao sam sledeca dva interconnect-a: DIY 'tasker' 1 metar sa pozlacenim konektorima i kupovni 'Bandridge' 0.5 metara od 3 evra. Dakle, test numera je bila Rebecca Pidgeon 'Spanish harlem'. Nerado moram priznati da je fabricki Bandridge mnoooogo bolji. Sta se desilo? Sa taskerom sam odmah na startu pesme uocio 'boomy' bas, zatim vokal se 'istanjio' to jest delimicno izgubio boju. A u drugom delu pesme (3. minut) gde se ukljucuje jos instrumenata, tasker je naprosto ukinuo prostor, sve se sabilo u jednu liniju ispred slusaoca. Sve u svemu, tasker 'urnise' srednji deo spektra, a najvise harmonika se nalazi upravo u njemu i to je to. A zasto nerado ovo priznajem? Pa zato sto sam se nadao da ce 'mojih ruku delo' da radi bolje.

Pitanje je, ako cujem razliku u sferi budget kablova, sta bi tek bilo da stavim neki stvarno 'zvucni' kabl???

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Pa,sad,rrapaic, ja zaista ne znam kako zvuci tvoji ruku delo, tako da je glupo da poredim. Mislim da te je malo uhvatilo ludilo oko kablova pa zato ti zaista zelim da sve moguce preslusash i odlucish sta ti se svidja. Ja razumem da neko stavlja pozlacene konektore zbog oksidacije,to je zaista logicno i ima rezultata, ali da neko stavi mrezni filter od 500 Eura i kablove od 1000 Eura na kutije od 800 Eura,to je INSANE ! Bilo je takvih situacija na audiofil net-u. Ne kazem da ta razlika ne postoji, ali izmedju dobrih fabrickih kablova od npr.2 i 5 Eura firme Oehlbach razlike se zaista primecuju tek na mnogo skupljim sistemima i u merackim instrumentima koji vrede dosta para. Isto ja sad mogu da ti kazem da ti imash ocajnu struju io napon i uzmi neki mrezni filter pa ces videti da ce i ti tvoji kablovi prosvirati :listen Ali, gde je toj igri kraj? Kao sto rekoh, izvor josh ide od Djerdapa preko Obrenovca... Zaista nemam nista protiv da svako bira sta mu se svidja, ja nikog necu odvracati od neceg ili ga nagovarati da je nesto dobro, samo iznosim misljenje.

Link to comment
Share on other sites

krella si kupio da fasciniras komsije,a kad stavis dobar kabl

onda tu ne valja krell a ne kablovi

monster kabl napravi u kini plati 5.6 $ pa proadaje za 50-80$

mogu da ti posaljem uzorke

qed je daleko posteniji

kod nas je izbor siromasan za sve pa i za kablove

nemoguce je neprimetiti razliku u kablovima

sad je pitanje sta je kome lepse

newyork (siltech) je sasvim dobar kabl

r.

treba platiti kabl,ali tada .....

Link to comment
Share on other sites

slavuj

ne krella sam kupij za mene i zbog zvucnike , nijedna druga marka nemoze da radi na full range apogee

za kablovi samo ti treba da budu neutralni nista drugo

qed su spojeni sa srbro pa idu visoko to je dobro za engleske marke

veruj mi sa kablovi treba covek da bude zen

ulazis u ut igru samo kad tvoj sistem nije homogen, tad bolje da promenis element koji ne valja

Link to comment
Share on other sites

Slavuj

Zaboravio sam

Radim dosta vremena u hifi i home theater prodajem : thiel, sonus faber, marttin logan, krell, mark levinson, mbl, burmester, cello, boulder.

Svake godine idem u CES las vegas, cedia, berlin, tokyo

napravio sam sistemi svuda po svetu, zato po iskustvu mogu ti biti profesor a i doktor (verterinar).

Mislim da nije bas fer, ne volis kazi(nije sramota) ali ovo nije politika da brat ubije brata, ali otvoren sam da razmenimo misljenje i iskustvo.

Da bi me nasmejao kazi mi koji sistem imas ??? :listen

Ali poslusaj me, probaj kablove vezanih ocijy, videces mozes biti iznenadjen

Link to comment
Share on other sites

Gruzanin,

Je li mozes da dodjes do posebnih cena za zvucnike koje si pomenuo ? Posto zivim u Austriji carina i transport nisu problem .... Naravno, cena treba da bude sa zemljaka gastarbajtera u tudjini (smrc) i tako to ... znas vec ... :o

Pozdrav

Dejan

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...