Jump to content


Napokon kupih zvucnike...


vdeki

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Posle duzeg vremena kupih zvucnike.I to SF concertino u izuzetnom stanju-perfektno ocuvani sa originalnim stalcima.Dobio sam jedno izuzetno pojacalo od mog prijatelja-samograditelja cevnih pojacala najmanji model na upotrebu par dana.Utisci su fenomenalni.Orkestar u sobi,mekoca,prostor,itd.Jedino mi sistem kvari stari Technicsov CD player (770d) koji cu morati uskoro da prodam i kupim nesto bolje.Evo i slicica...

Link to comment
Share on other sites

:lol::D:D

E bre...ljudi, pa gde vi nalazite tek tako SF i ostalu ezoteriju (polovnu, novu, svejedno)? vdeki, cestitam, ali si nekako ispustio slike. A posle par dana, ako moze mali t..., ups, RECENZIJA tvog sistema. Nama smrtnicima nikad dosta takvih...hm, PRIKAZA.

Rajko

Link to comment
Share on other sites

:lol::D:D

E bre...ljudi, pa gde vi nalazite tek tako SF i ostalu ezoteriju (polovnu, novu, svejedno)? vdeki, cestitam, ali si nekako ispustio slike. A posle par dana, ako moze mali t..., ups, RECENZIJA tvog sistema. Nama smrtnicima nikad dosta takvih...hm, PRIKAZA.

Rajko

Link to comment
Share on other sites

vdeki, izgleda da si dvostruki srecnik. Upravo citam na hrvatskom forumu (komsiluk, sta ces) da je izasla nova serija Sonus Faber zvucnika. Znatno su skuplji od stare Home serije, a (pazi sad) dosta losiji zvukom; ovo samo prenosim sta se prica, ne stojim iza ove tvrdnje. Tako da, posto si kupio 'pravog' Sonus-a...be happy :lol: .

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Prvo da se zahvalim na upucenim cestitkama i da se izvinim sto slike nisam poslao-pukla mi je veza na net-u(tako mi i treba kad imam analognu centralu) :lol:

Za rrapic:nasao sam ih preko mog prijatelja-samograditelja od njegovog takodje dobrog prijatelja iz Bg-a.Verovali ili ne ali nisu se mogli prodati u Bg-u.RECENZIJA USKORO...

ZA dandu:Posto sam ja jos pocetnik u hi-endu,neznam kakvo je stanje kod nas u Subotici,ali da je lose sigurno jeste.Znam jednog lika koji ima zvucnike od 20.000$(elektrostatike),ovaj moj prijatelj samograditelj ima isto dobru opremu-predhodni topic-pogledajte i to je otprilike to...

Inace novi SF concertino mogu da se nabave za 1100eur.

post-294-128510422911_thumb.jpg

post-294-128510422982_thumb.jpg

post-294-128510422991_thumb.jpg

post-294-1285104230_thumb.jpg

post-294-128510422911_thumb.jpg

post-294-128510422982_thumb.jpg

post-294-128510422991_thumb.jpg

post-294-1285104230_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bravo majstore!

Evo odmah preporuke za plejer. Ja guram Concerto CA640 kombinacijom i mogu ti reci da sam prezadovoljon. A zadovoljstvo raste iz dana u dan jer se sistem jos razgibava. Na mnogo mesta sam cu o reci hvale o kombinaciji Concerta i CA 640C sa raznim pojacalima, lampama... Nisam nesto previse plejera uporedio, ali sam sa njim stvarno zadovoljan. Kazu da je za te pare jedno od najboljih resenja. Po rasporedu drajvera izgleda da su to prilicno stari modeli Concerta. Kod novije proizvedenih oni su blize jedan drugom, odnosno bas ulazi u visokotonac iznad koga postoje metalne opruge u obliku mercedesovog znaka. Ali to naravno nema nikakve veze. Ako su bili u pravim rukama mogu samo biti bolji, odnosno neces se patiti usviranjem. Ja cu se dobro nacekati dok skroz ne nalegnu.

Tvoji stalci su SF Stand Iron. Novi su oko 500e. Siguran sam da si napravio odlicnu kupovinu... Zbunjuje malo sto srafovi na postolju nisu crni. Mozda su ranije bili takvi, a mozda su i promenjeni. Tacno te kapiram kad si pomenuo mekocu zvuka. Detaljno, meko, prostrano, duboko... Svakog dana imam neku novu fascinaciju. Najsvezija je nacin na koji se cuju vibracije opruge (federa) kod dobosa. Nesto neverovatno...

Epa neka su uzdravlje, uz puno dobre muzike... :lol:

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Svaka cast :listen Iako je moje misljenje da te kutije mogu da rade bolje u DIY varijanti ili kad se malo procackaju, radi se o zaista odlicnim kutijama pogotovo u klasi ostalih "komercijalnih zvucnika". Zelim ti da ih sa srecom slusash :listen

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...