Jump to content


Kinezi...


vdeki

Recommended Posts

Zvucnici su Aurum Cantus,kablovi goertz sliver,pojacalo cevno rucna izrada doticnog vlasnika 2x30w,CD player je made in France (neznam tacno kako se zove),polica sa vazdusnim jastucima (diy).Za ostalo cu se raspitati pa cu vam poslati tacne nazive.Toliko sam bio opcinjen ovim kineskim zvucnicima da nisam ni zagledao ostale komponente.inace sistem zvuci predivno,sve je na svom mestu.Evo jos jedne slicice...

post-294-128510422623_thumb.jpg

post-294-128510422623_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Kao sto sam i obecao navodim Vam tacne podatke o opremi:

Zvucnici:-AURUM CANTUS LEISURE 2SE (sa originalnim stalcima),

Pojacalo:-Pointe Sima Jubilee (rucna izrada 2x15w,push-pull EL84),

CD transport:-Pierre Lurne Memphisto

D/A konverter:-rucna izrada

Gramafon:-Sota Star Safir (glava Supex SDX 1000,garrot diamond upgr.)

Stalak:-Vazdusni jastuk (ruc.izrada kopija Towsend)

kablovi:zvucnicki-Goertz AG2

:interkonekt:Sapphire

Inace doticni gospodin prodaje svoje rucno radjene komponente:

Pojacalo pointe Sima Jubilee je oko 650eur,Pointe Sima (2x30)w je oko 1000eur,ima i strujne kablove i mrezne razvodnike ,phono sekcije,itd.Ako Vas nesto od toga interesuje dacu Vam i br.tel.

:listen:D:listen Vredi...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Aurum Cantus Leisure 2SE su ubitacni zvucniki koji za svoje novce nude strasno mnogo. Ja jih imam sada vec pola godina i sa svoju muzikalnoscu oni me svaki dan vise i vise impresioniraju. Kvaliteta izrade/obrade je na razini duplo skupljih zvucnika i dalje. U moji 16 godisnji dobi bavljenja hifi hobijem ovi malisani dosad bili su mi najbolja kupnja. Naprosto jih trebate cuti.

foto br.1

foto br.2

Napomena na sta treba biti oprezan kod kupnje:

Postoji vise verzija ovih zvucnika. Jedna je verzija za kineski trg koja se imenuje Leisure 2 luxury edition mk2. U njoj su ugradjeni jeftini elementi (cijena kod kineskih ponudnika oko 450-500 USD + svi ostali troskovi). Druga je verzija za europsku trziste. U njoj su ugradjeni skupi elementi kao sto su Mundorf supreme MKP kondezatori, SUPRA ozicenje, poboljsana bas jedinica... (cijena kod europskih dilera oko 1000-1100 EUR). Poboljsana europska verzija uradjena posebno za zahtevan skandinauski trg (cijena kod skandinauskog zastupnika oko 1000 eura). Sljedeca je americka verzija, gdje ide za europsku verziju, koja je dalje modificirana sa strane americkog zastupnika za njihovo trziste. Postoje jos i stare verzije ovih zvucnika koje se kroz razne "sverc komerc kanale" za male pare prodaju kao aktualne verzije.

Pozdrav svima!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

Jeste,Ljubo u pravu si.Ako ti nesto zatreba samo se javi...

Imace nesto interesantno u ponudi,ali o tom potom samo cu reci da se radi o policama za hi-end uredjaje...

Ps:pretplatio sam se na casopis hi-files,pa me interesuje kako da ti posaljem kopiju uplatnice???

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Samo je vazno da mi javis na mail punu adresu.

Sluzbenici u posti otkucaju samo delimicne podatke i onda ne znam na koju adresu da posaljem casopis.

Sto se tice Pointe uredjaja, eto sad imam mobilni coveka pa cu ga kontaktirati za sldeci broj. Ako je raspolozen za saradnju, odlicno!

Link to comment
Share on other sites

Ma Kinezi su otisli daleko! Meni je posebno drago, jer su uspeli smanjiti cenu Hi-End komponenti, zahvaljujuci jeftinijoj radnoj snazi i normalnim zaradama. Sigurno da tu ima razlika u odnosu na MarkLevinson i sl. ali opet ih 100% podrzavam!

Link to comment
Share on other sites

Ne zavaravajte se previse, ljudi. Kinezi su pre par godina napravili bum na trzistu jer su ponudili naizgled jeftine audiofilne uredjaje medjutim to se vremenom pokazalo kao trend kratkog daha. Nemaju sanse da se izbore kvalitetom jer ga nemaju, unutra su najjeftiniji delovi, uredjaji se kvare a zvuce sasvim osrednje. Idu najvise na dizajn ali koga to zanima, necije zene valjda. Dealer opremom ovde u Austriji mi je otvoreno rekao da nema nameru vise da se bavi kinezima jer je to cista boranija, cast izuzecima, ali vecina je preplavila trziste sa najjeftinijom i najlosijom robom 76-te klase. Samo cekam kada ce poceti po buvljacima i pijacama da valjaju hi fi na tezgama pored Levi´s iz Pazara. Najnoviji Shanling cd player dolazi spakovan u kofer, ima dva metalna daljinca, nakacili su mu cetiri lampe i svetli k´o novogodisnje drvce. Traze za njega 8000 eura. Pa cekaj malo, ko koga ovde ... U zivotu ne bih dao ni 20% tih para za kineski proizvod. Pazite dobro gde investirate pare, zna se sta je Mercedes a sta Fiat.

greendolphin

Link to comment
Share on other sites

Greendolphin Levi`s iz Pazara je sasvim ok. Sto se tice mercedesa i fiata tu si 100% u pravu. Fiat je kanta, iako je Fiat punto talijanski standard.

A sto se tice kineza dobro izgledaju, ali sam i ja dosta sumnjicav u njih.

Jer logika stvari je ako bi svi poceli raditi vrhunske stvari za male pare brzo bi otisli svi u pm.

Link to comment
Share on other sites

greendolphin,

postoje kinezi koji su uradjeni za kinesko trziste i kinezi koji su uradjeni za export. Medju njima je velika razlika u kvaliteti. Poznato je, da se roba namenuta iskljucno kineskom trzistu (losija kvaliteta izrade i ugradbenih materiala) preko raznih neoficielnih-takozvanih sivih dilera prodaje u europi kao exportna roba i na takav prljav nacin se napaljuje kupce. Nazalost :listen

Evo jednog exportnog kineza koji se nazalost ne izradjuje vise. Pola godine nazad mogao se jos dobiti novi za nekih 1000-1200 eura. Pogledaj kvalitetu izrade i ugradbenih elemenata... koje non-kinesko tvornicko pojacalo za ove novce je uradjeno bolje?

Pozdrav!

post-413-128510424797_thumb.jpg

post-413-128510424808_thumb.jpg

post-413-128510424818_thumb.jpg

post-413-128510424838_thumb.jpg

post-413-128510424847_thumb.jpg

post-413-128510424797_thumb.jpg

post-413-128510424808_thumb.jpg

post-413-128510424818_thumb.jpg

post-413-128510424838_thumb.jpg

post-413-128510424847_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pricao sam sa nekoliko audiofila na temu kineza i na temu proizvodnje.

Situacija je da ako hoces nesto vrhunsko - moze.

samo to treba lepo da platis.

a ako hoces jeftinije - ima i jos jeftinije i jos jeftinije.

tako da ne treba da vas cudi ovako kvalitetna izrada i finis.

sve moze :listen

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...