Jump to content


kx project drajveri za SB live


lucas

Recommended Posts

ja ih odavno koristim, i uvek ću im dati prednost u odnosu na standardne Creative drajvere.

ÄŒekaj samo dok otkrijeÅ¡ KX DSP, tu te tek Äeka zezanje - spisak dodataka je impresivan, razni procesori, ekvilajzeri, i drugi plug-ini.

a i meni se Äini da je zvuk malo kvalitetniji, a i bas malo jaÄi, ali bas sam smanjio i nema problema.

joÅ¡ jedna stvar - prikaÄi zvuÄnike (ako već nisi) na zadnji izlaz Live-a, poÅ¡to je na njemu kvalitetniji DAC - sve o ovome ti piÅ¡e u manualu drajvera.

ako budeš imao nekih pitanja tu sam... i nabavi neki drugi skin ako koristiš default-ni, meni je on krajnje zbunjujuć (probaj KX Green skin, moja preporuka)

pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

http://www.mccartneyland.fsnet.co.uk/gr ... ndex.shtml - green s in

drugi skinovi na: http://kxproject.lugosoft.com/skins.php?language=en

Å¡to se tiÄe zvuka, definitivno je bolji nego sa originalnim drajverima, pimetio sam joÅ¡ sa starim 5.1 Genius zvuÄnicima. bas sam smanjio na pojaÄalu, mada rekao bih da samom intenzitetu basa malo dodaju i zvuÄnici - Äuo sam i od drugih da imaju malo masniji bas.

a u vezi KX DSP-a nekoliko slika...

više podataka imaš u samom manualu, ako ćeš da se igraš i dodaješ npr. 10-kanalni ekvilajzer (koga u originalni drajverima nema), ili neko bolji reverb (mada ja isto više volim plain zvuk), sve ti je tu.

još pitanja?

post-2816-128510539741_thumb.png

post-2816-128510539754_thumb.png

post-2816-128510539766_thumb.png

post-2816-128510539741_thumb.png

post-2816-128510539754_thumb.png

post-2816-128510539766_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

DSP je po definiciji ovo.

DSP laboratorija prikazana na slici je ocigledno skup softverskih efekata koji mogu da se u realnom vremenu nakaleme na snimak koji pustas.

Drugim recima odlican nacin da potpuno promenis originalni muzicki snimak, sto se u potpunosti kosi sa sustinom hifi-ja, audiofilstva ili cega vec...

Trecim recima, zavrzlama za klince koji vole da nabudze svoju omiljenu mp3 pesmu kako bi bolje zvucala na desktop plasticnim aktivnim zvucnicima od 7.4 eura i 1200 W snage.

Ispravite me ako gresim.

Link to comment
Share on other sites

sve Å¡to si rekao stoji, zezao sam se sa tim ranije dok sam koristio Genius 5.1 da izvuÄem bolji zvuk iz tog Äuda, sad mi je sve po default-u nameÅ¡teno bez efekata, i svi ekvilajzeri su flat...

a ukoliko je prethodna poruka bila namenjena meni, ne koristim proseÄne plastikanere od 7.4 evra i 1200W PMPO, skoro sam komletirao osnovu svog prvog sistema - Hitachi HA-6800 i Jamo S606, jedino mi je izvor zvuka ostao PC, a i tu se istiÄe prednost ovih drajvera zato Å¡to koristim izlaz za zadnje zvuÄnike na svom Live!-u, poÅ¡to se koristi kvalitetniji I2S Codec u odnosu na standardni AC97 za prednje/centar/sub..

druga prednost ovih drajvera je ASIO podrÅ¡ka (za koju iskreno ne znam Äemu služi)

treća prednost je mogućnost pisanja svojih efekata, uz malo znanja iz programiranja.

Äetvrta prednost je MAXIMALNO iskorišćenje mogućnosti ove kartice.

neko upućeniji bi naveo još prednosti, ja ih iskreno ne znam...

Link to comment
Share on other sites

sve Å¡to si rekao stoji, zezao sam se sa tim ranije dok sam koristio Genius 5.1 da izvuÄem bolji zvuk iz tog Äuda, sad mi je sve po default-u nameÅ¡teno bez efekata, i svi ekvilajzeri su flat...

a ukoliko je prethodna poruka bila namenjena meni, ne koristim proseÄne plastikanere od 7.4 evra i 1200W PMPO, skoro sam komletirao osnovu svog prvog sistema - Hitachi HA-6800 i Jamo S606, jedino mi je izvor zvuka ostao PC, a i tu se istiÄe prednost ovih drajvera zato Å¡to koristim izlaz za zadnje zvuÄnike na svom Live!-u, poÅ¡to se koristi kvalitetniji I2S Codec u odnosu na standardni AC97 za prednje/centar/sub..

druga prednost ovih drajvera je ASIO podrÅ¡ka (za koju iskreno ne znam Äemu služi)

treća prednost je mogućnost pisanja svojih efekata, uz malo znanja iz programiranja.

Äetvrta prednost je MAXIMALNO iskorišćenje mogućnosti ove kartice.

neko upućeniji bi naveo još prednosti, ja ih iskreno ne znam...

Link to comment
Share on other sites

KX drajvere koristim par godina i stvarno su reinkarnirali Live! karticu. Isprobavao sam i DSP koji radi zaista impresivno, kacili smo jako skupe mikrofone preko preampa pravo na linijski kartice i DSP kompresorom dobijali neverovatne. Visak basova nisam primetio nigde, a ne znam kako je neko uspeo da srusi windows njima.

Meni i oni i win traju godinama u poslednjoj instalaciji :(

Link to comment
Share on other sites

Dali je moguce te drajvere instalirati za gore navedenu karticu,skinuo sam ih vec ali nisam siguran dali da krenem na njih posto bas nesto ne volim da vidim Blue Screen,pa ako neko ima nekih saveta bio bih zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

ma ne brini se. probaj da ih stavis. ako ne budu bili kompatibilni videces sam, ali u principu drajveri ne mogu da ti sruse win. u najgorem slucaju mogu da ti ubiju standardni win, al ti ga onda zeznes tako sto drzis F8 dok se win pali i izaberes safe mode. safe mode je mod gde win ucitava samo minimum minimuma neophodnih stvari za rad, tako da iz njega mozes da uklonis drajver...

Link to comment
Share on other sites

i jel probao neko ovaj plugin?

ja slušam kod sebe i primećujem neku razliku, ali ne znam kako bih je opisao :roll:

muzika je u globalu tiÅ¡a, kao da je neko stavio normalizer, neke stvari koje su pre dobro zvuÄale zvuÄe :roll: , neke koje su bile zatvorenog zvuka sad su doÅ¡le do izražaja.

ne znam šta da mislim, jedino što znam jeste da CPU radi više, a da li od ovoga ima više štete ili koristi nek drugi procene. ili je ovo još jedna fora, kao i gomila EQ i drugih dodataka za KX drajvere?

Link to comment
Share on other sites

readme sam proÄitao, podesio pravilno (a postoji greÅ¡ka u README-ju - piÅ¡e da se za Live stavi Kernel precision 20.000, a ne 200), ali sve Å¡to sam dobio je tiÅ¡a muzika, bas je kao negde odlutao, visoki su dobri doduÅ¡e...

ovo sve naravno na mp3ci višeg kvaliteta (od min 192kbps), nisam probao na audio CD-u ništa

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...