Jump to content


B&W CDM1se


milosaudio

Recommended Posts

Zanimaju me vasa misljenja o ovim zvucnicima,dali ih neko od vas mozda ima ili ih je mozda imao.Sa kakvim uredjajima su radili i po neko vase misljenje sa cime bi oni fino svirali.Moj sistem na koji bi svirali je NAD sngas monitor series 2700(THX),predpojacalo Kenwood basic c2,cd player Yamaha cdx-880.Kablovi zv.su audiolab,a interkonektori EAGLE i od cd-a do predpojacala i od pre. do snagasa.

Link to comment
Share on other sites

predivne kutije. Nesto poput Hi-End za (relativno) razumne pare. One su relativno male i zbog toga ne treba da ocekujes poplave basa ali su fenomenalno prozracne i muzikalne. Takodje ces cuti dosta detalja - analiticnost im je takodje jaca strana.

Tvoje pojacalo pre/amp ne poznajem kao ni tvoje Audiolab kablove da bih ti mogao bilo sta o tome reci. Ja sam ih slusao u par razlicitih kombinacija i uvek su ostavljale (na mene) sjajan utisak.

Inace gde si ih nasao ? One se vec jedno vreme ne proizvode - zamenjene su B&W 705-icom ... Koliko love ?

Link to comment
Share on other sites

Pa imam ih polovne za oko 500e,u odlicnom su stanju,covek hoce da ih menja da bi uzeo Infinity kappa 100.

Oznaka zv.kabla je AUDIOLAB Hiflex 2x2.5mm2,odlican kabal,nekada je bio kabal godine po raznim casopisima (ocenjivan je bio u tkz. High-end klasi).

Sa kojim uredjajima si cuo ove malisane?

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

pa jednom sam ih cuo na High End sajmu zakacene za neko strava pojacalo, cini mi se Accuphase. Jednom sam ih cuo sa Roteloviom pre/amp kombinacijom.

Recimo slusao sam DM 7 model i on je na mene ostavio slab utisak. Ali CDM 1 je bila sjajana. Mislim da one vrede 500 eura - nove su bile 1500 eura par. Infinity Kappa 100 ? Taj tvoj poznanik menja mercedes za ficu ...

Link to comment
Share on other sites

Ah da to su stare Kappa 100 - sad sam pogledao na Internetu. To je zivotinja kojoj treba puno snage i to je stvarno sasvim druga liga od B&W CDM 1.

Tvojih 2x150W bi trebalo da bude sasvim dovoljno. Ne znam samo koliko je kvalitetno to tvoje pojacalo - zbilja ga ne poznajem. Vic je u tome sto ce B&W da pokazu ako pojacalo nije dobro.

Pogledao sam na eBay-u i ima par aukcija na temu B&W CDM 1. medjutim nisu jos zavrsene pa ne znam koju cenu postizu odnosno koju ce postici. Jedna je npr. stigla vec do 222 eura iako ima jos 5 dana do kraja aukcije. Rekao bih da ce to da bude tu negde oko tih 500 eura. Ja bih isao po to ...

Inace za te pare mozes da kupis Quad 11L nove. Trebalo bi da su CDM 1 bolje ...

Link to comment
Share on other sites

Po meni CDM 1 su za klasu bolji zv.mada i QUAD 11L su dobre ali cini mi se da su ispod klase B&W.

Ove QUAD 11L mnogo fale,neznam u cemu je stos,sobzirom da kinezi ucesvuju u njihovoj proizvodnji,ali danas kinezi prave i Rotel i NAD(moj nad je "Londonski") i mnoge druge firme su se tamo preselile pa vise u kvalitet takvih uredjaja nisam siguran.

Sta ti (i svi ostali audiofili) misle o tome?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi,

Za CDM 1 sam cuo samo reci hvale ali nisam ih cuo pa ne mogu da tvrdim ipak znam B&W kutije generalno pa imam blagu predstavu kako to moze da zvuci, ali sam cuo Quad 11l - i blago receno prilicno sam se

iznenadio, varijanta je bila NAD C370 + gramofon,

kutije su relativno male i imaju bas refleks pozadi kevlar drajver i daju prilicno dubok i taman bas za takvu kutiju inace zvuce malcice tamno

ali sa neverovatnom toplinom i prostornoscu... Svakako sjajne kutije koje vredi cuti i uzeti u razmatranje za kupovinu...

A to da Kinezi vredno rade za male pare nije nikakva tajna evo kuci slusam na Kineskom NAD-u dobro bar mi na kutijama jos pise Made in UK mada cu

i njih sad da menjam a pogodite iz cije ce radinosti biti nove :wink:

Sta da kazem za kvalitet niko vise ne mari bitna je jeftina proizvodnja i radna snaga masovne serije u kojima se provuce i skart, opet sa druge strane

ako hocemo apsolutni kvalitet onda mora da se ode iznad konfekcije i kineza a to mnogo kosta ili drugo resenje zasucite rukave knjige, lemilice instrumente

ko ume njemu se svaki trud isplati i za ulozeno dobije mnogo vise i bar zna sta je radio i stavljao pod haubu !

Link to comment
Share on other sites

Pa pazi ovako iskreno receno ja i nemam puno iskustva u diy-u ali

sam isto kao i ti stalno u razmisljanju i planiranju ali nikako da predjem tu crtu...

Takodje sam mislio da je jedino opravdano raditi diy kutije recimo u nekoj visoj klasi od recimo 700 - 1000e jer se time puno vise odnosno duplo dobije, medjutim kada sam cuo Ka1 sa vifa drajverima

totalno sam se razuverio i shvatio kako zvucnik od 250e moze da sije gomilu fabrickih u tom a i malo jacem cenovnom rangu. Znaci isplati se

koliko god da ulozis i uradis duplo dobijes jer jednostavno ne moras da stedis na glupostima tipa 1 sraf parce kabla a to puno znaci u seriji od recimo 5000 zvucnika koliko oni proizvedu - ti sebi radis jedne i apsolutni kvalitet je u igri !

E sad kit kompleti su dobra stvar za pocetnike a i znaju jako lepo da zvuce ne znam konkretno za Focal gde mozes kod nas da i kupis uopste

ali DIY shop iz Krusevca je imao gomilu sema i kompleta takodje i

Dayens iz sabca njihove kutije sam i cuo...

A po netu imas gomilu sajtova definitivno samo idi na google otkucaj

i on ce te uputiti... Takodje postoje i on-line prodavnice kit kompleta i elektronike !

Link to comment
Share on other sites

ma kupi to ... dobre kutije ... pokusaj malo da oboris cenu, mozda za jedno 50 eura ali to ne treba da igra neku veliku ulogu. Poslusaj i pogledaj samo kako su ocuvane - najbolje po ivicama zvucne membrane - tamo gde je guma. Po njoj ponekad moze da se vidi koliko su kutije rabljene. Takodje pogledaj srafove kojima je zvucnik ucvrscen za kutiju. Tu mozes da vidis da li su originalni srafovi odvrtani sto moze da ukaze na zamenu samog zvucnika ... Takodje gledaj koje pojacalo on ima i koju vrstu muzike slusa. Ako je ljubitelj Deep Purple i ima pojacalo od 2x500 W onda je vrlo velika verovatnoca da ih je cepao domacinski .... sto opet ne mora nista da znaci :)

Ma jednom se zivi covece :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...