Jump to content


Problem sa pojačalom Denon PMA 1560


Sagitarius

Recommended Posts

Pozdrav svima,

potrebna mi je pomoć u vezi gore pomenutog pojačala. Pre oko mesec dana zvuk pojačala se promenio. Visoki tonovi i jačina i definicja basa su oslabili, zvuk kao da seo povukao ka sredini. I dalje se u zvuku čuju i bas tonovi i visoki ali to nije ni približno kako je bilo. Nema tu jasnoću ni definiciju, kao da je preko zvučnika stavljena krpa, tako reći.

Pojačalo je upareno sa Grunding FineArts 3 zvučnicima i radilo je fantastično. Probao sam pojačalo i na drugim kutijama, slušajući istu muziku sa istog izvora, ali je utisak isti. Zvuk je uštrojen da tako kažem. Napominjem da mi se ovo jednom desilo. Pre dve godine nije hteo relej da se uključi pri uključivanju pojačala. Nakon servisa par dana je pojačalo isto tako tunjavo radilo da bi se posle nekoliko dana zvuk povratio i bio jasno definisan, kako visoki tako i basovi.

Ovo podjednako utiče na oba kanala. Ton kontrole reaguju, kao i loudnes dugme, ali to nije ni približno onom zvuku kako inače zvuči ovo pojačalo.

Ako je neko imao sličan problem ili zna kako da ga rešim molim za pomoć.

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, Sagitarius said:

Ok, kako do njega doći sa zadnje strane prednje ploče? Čime se čisti, vazduhom pod pritiskom ili nekim sprejom?

Раскупусаш га да би дошао до тог преклопника а можеш и тај до њега - селектор.

Спрејом за чишћење контаката..

Link to comment
Share on other sites

Giz_mo do neba ti hvala! Nisam stigao još da uradim to što si mi rekao,ali sam ispritiskao gore označeno dugme 15-20 puta dva dana za redom i zvuk se vratio na staro.

Čim budem u prilici kupiću sprej i to detaljno očistiti. Da li je potrebno i lemove prelemti?

Molim te, jel postoji neki način da ti se zahvalim, neko piće?

Link to comment
Share on other sites

On 2.8.2022. at 19:35, Sagitarius said:

 Neki sprej za preporuku?

Ја користи чистач за кочнице или на српском  Brake Cleaner, не дам паре душманима за скупе спрејове ....................

 

 

 

h-preview.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...