Jump to content


casopis Musica Jazz


den!s

Recommended Posts

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Денисе,

није баш толико очајно за годину настанка, Capitol je правио добре снимке у то доба, благодарећи квалитетној техници.

Проблем је са Кентоном и стилом његовог бенда (барем и увек само за мој укус).

Иако је имао одличне солисте (Getz, Zoot, Pepper, гомила фантастичних трубача), кад слушам Кентона увек се сетим анегдоте:

Стане Стен Кентон испред свог бенда од хиљаду музичара, начини страшан гест, поломи се од "дириговања".... и сваки студент на музичкој академији може да тачно погоди шта је одсвирано.

Стане Дјук Елингтон испред три музичара свог бенда пуцкајући са два прста, они свирају уврнут аранжман, карактеристичну Дјукову "боју" и нико не зна шта се свира нити "куда иде"...

Али, ипак, морам да признам, зграбио сам часопис чим се појавио...

За те паре...

Увек...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

nakon serije dosadnih italijana, pojavio se najzad jedan normalan CD uz ovaj casopis. tema CD-a je saksofonista Joe Henderson, prve 3 stvari su Henderson u triju, a ostalo muzicari sa etikete Red records sviraju njegove stvari. snimci sve iz 80-ih i 90-ih.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Jedan je Once In A While!!!! The Music of Clifford Brown...

Sto bi rekao Aljosa - divota! Dinah Washington i I've Got You Under My Skin, Sarah Waughan Jim, Sonny Rollins Valse Hot... :listen

Drugi je Porsche Live Giovani e Jazz: Paolo Fresu Devil Quartet, Silvia Manco Trio... I jos 5 meni nepoznatih...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ObiÅ¡'o sam sva mesta u gradu gde ponekad naletim na Musica JAZZ i kad sam izgubio i poslednju nadu da naÄ‘em ovaj broj sa 2 CD-a sreća mi se osmehnula. Klinac (ovo levo ispred slova -S) mi traži u jednoj prodavnici da mu kupim neki crtać i dok se dogovaramo koji ćemo pogled mi privuÄe baÅ¡ ovaj Äasopis. :D

ProdavaÄica kaže da to niko ne kupuje, sreća moja :)

Tako se kući vratimo zadovoljni. Dok je klinac gledao crtani (pojma nemam šta je odabrao) odem ja da preslušam diskove. Pustim prvi, OK, pustim onaj drugi italijanski Live i oduševim se, posle pola minuta ulazi u sobu i Filip oduševljen i zajedno odslušamo ceo disk. :o

Posle ukapiram u Äemu je stvar, Filip najviÅ¡e voli Tom&Džeri crtaće a u njima se Äesto Äuje baÅ¡ ovakva muzika. Zato ne dozvolite deci da gledaju ružiÄastu televiziju da ne pokvare muziÄki ukus, kakvi narodnjaci JAZZ je zakon! :D

Link to comment
Share on other sites

ObiÅ¡'o sam sva mesta u gradu gde ponekad naletim na Musica JAZZ i kad sam izgubio i poslednju nadu da naÄ‘em ovaj broj sa 2 CD-a sreća mi se osmehnula. Klinac (ovo levo ispred slova -S) mi traži u jednoj prodavnici da mu kupim neki crtać i dok se dogovaramo koji ćemo pogled mi privuÄe baÅ¡ ovaj Äasopis. :D

ProdavaÄica kaže da to niko ne kupuje, sreća moja :)

Tako se kući vratimo zadovoljni. Dok je klinac gledao crtani (pojma nemam šta je odabrao) odem ja da preslušam diskove. Pustim prvi, OK, pustim onaj drugi italijanski Live i oduševim se, posle pola minuta ulazi u sobu i Filip oduševljen i zajedno odslušamo ceo disk. :o

Posle ukapiram u Äemu je stvar, Filip najviÅ¡e voli Tom&Džeri crtaće a u njima se Äesto Äuje baÅ¡ ovakva muzika. Zato ne dozvolite deci da gledaju ružiÄastu televiziju da ne pokvare muziÄki ukus, kakvi narodnjaci JAZZ je zakon! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...