Jump to content


Home teatre ili dvd+zvucnici?


Ivan

Recommended Posts

Ovako: Razgledao sam i razgledao i dosao do zakljucka da stvarno ne znam ko tu koga zafrkava!! Gledam cene Home teatra iliti dvd plejer sa aktivnim zvucnicima od samsunga, konkretno HT-Q9 i HT-Q20 gde je prvi oko 11000din a drugi oko 15800 dinara. E sad, da li mi je uzeti bolje to tako u kompletu ili plejer od 3000 dinara sa VIVAXi ili sl. kompletom kutija koji kosta 11000 dinara? S tim da u drugoj kombinaciji fali jos samo pojacalce. Ili Genius komplet?

Samsung mi deluje pouzdanije sto se tice kvaliteta plejera ali one male kutije od zvucnika sto se dobije u sistemu su STVARNO smesne! :listen

Link to comment
Share on other sites

Nije HIFI, al mož da prođe. Ovaj novi Genius sa "drvenim" kutijama, Xoro DivX/DVD +FM plejer sa ugrađenim 5.1 dekoderom i vozi. Veoma pristojno za gledanje filmova, i slušanje radija. Mislim da sve đuture izađe oko 16000din.

Link to comment
Share on other sites

Tako nesto sam i mislio. Nego, nije mi bas toooliko bitno da je high end jer bi sluzilo za gledanje filmova a za muziku ce biti zaduzeni posebni zvucnici koje trenutno kalkulisem, sa jamo drajverima...

Te Geniuse mogu nabaviti u radnji za oko 10000 dinara, a za ostalih 6000 sam video dvd plejer LG, Pioneer, i Samsunga. Nisam zapamtio modele ali opet imam vise poverenja u te modele od jednog Xoro-a? Ili gresim?

Link to comment
Share on other sites

Xoro je za nase trziste jedan od boljih jer ima sva moguca podesenja za titlove i vidi ih gde god da se nalaze na disku. Vrlo je pouzdan i veoma mali procenat njih zavrsava na servisu. Pioneer je naj kvalitetniji ali su mu problem titlovi, sitna su slova i ne prikazuje ih ako nisu u istom folderu kao i sam film. Lg i samsung se razlikuju od modela do modela.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Posle razgledanja na kraju sam se odlucio za Samsung all in one, tj, kucni bioskop! Model je HT-Q20. Cita sve sto mi treba, ima tjuner sa rds-om, aux :cry: i ono sto mi se najvise dopalo ima usb prikljucak! :o

Cena je bila 15800, sto je odprilike koliko bih platio za dvd plejer sa Geniusima.

Moram reci da je zvuk truba kada je u pitanju muzika jer nema visokih!! Srednji su stvarno dobri, nema neprijatnih rezonovanih frekfencija. Kucista za zvucnike su lepog dizajna, deluje kvalitetno i imaju tezinu. Woofer je dobar i s obzirom da nije na podu kod mene odlicno dugoko svira! Naravno, na mesto frontalnih kutija sam stavio postojece B&W DM302-ke :cry: I opet nema visokih pa sam dosao do zakljucka da je za to krivo pojacalo? :o Odsarafio sam i cini mi se da je u pitanju "D" klasa pojacala. Poslacu fotke sutra, ceka digitalac da uslikam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pa dokle vise ja da cekam, kad' ce te slike :)

Salu na stranu, vidim imas Samsunga, ja sam trenutno u nedoumici (tu je negde novootvorena tema Philips Vs Samsung), pa bi mi znacilo par informacija u vezi tvog sistema. Osim zvuka , za koji vidim da nisi zadovoljan, kakava je situacija sa citanjem diskova? Kvalitet slike?

Koji je Video Dac , Audio Dac ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...