Jump to content


Pomoc oko vezivanja zvucnika


Zoks77

Recommended Posts

Pozdrav treba mi mala pomoc imam wharfedale crystal 2-40 zvucnike morao sam da ih sklonim jer sam nesto radio u dnevnoj sobi.Sada kada sam ih vratio totalno sam se zbunio ne znam kako da ih povezem na upustvu pise da se vezuju sa dva kabla dva na crveni dva na crni a znam da je sve bilo na jednom kablu .Da li neko moze da mi objasni kako da ga spojim ?

IMG_20191022_193640.jpg

IMG_20191023_112714.jpg

IMG_20191023_112755.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sitne su te slike, ne vidi se dobro. Trebalo bi da imaš ukupno 4 džamper metalne pločice kojima se prespajaju dva plusa (+HF i +LF) i dva minusa (-HF i -LF) na svakoj kutiji kako bi ih spojio jednim kablom na pojačalo. Ako si izgubio pločice ondak ćeš morati sam da napraviš džampere.

Bi+wiring.jpg

Bi+wiring 1.jpg

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Zoks77 said:

Imam te male plocice koje su i bas su tako spojene (+HF i +LF) i (-HF i -LF) nadam se da sam dobro povezao ?

Meni deluje da jesi, sve te plastične šrafove dobro stegni (ne preteruj da ne oblajzne).

Ja obično kad sve spojim, pre paljenja pojačala proverim ommetrom (univerzalni kineski instrument) da nema kratkog spoja slučajno.

http://www.wobyhaus.co.rs/multimetri-i-pribor/12739-multimetar-digitalni-dt830b

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...