Jump to content


Focal ili Magnat i koje pojacalo za 5.1?


lord_bozidar

Recommended Posts

Pozdrav svima,

nov sam ovde kod vas i odmah prelazim na stvar 8-)

 

Renoviram stan i u tom mahu hocu da napravim jedan dobar /dostupan kucni bioskop.

 

Suzio sam izbor na Magnat Signature 1109 i Focal Aria 936. Cuo sam oba i stvarno su fantasticni.
Samo sto Magnat ima jaci bass dok Focal izgleda jedno dve klase iznad i ima mekse visoke...
Nekako ne mogu da se odlucim... Budzet varijanta bi bila Magnat Quantum  759, ali oni nekako jeftino deluju.

 

Drugo pitanje bi bilo, na koje pojacalo te zvucnike prikljuciti?
Kao all-in-one resenje mi je Denon AVR-X3500, Yamaha RX-A1080 ili Pioneer VSX-LX704
Tendiram ka Pioneer-u jer mi licno najlepse izgleda... Svi od prilike imaju manje vise slicne specifikacije,
dekodere, ulaze i izlaze... Pioneer je nesto malo jaci itd itd. samo koji uzeti?

Ili uzeti neki manji AV resiver na koji bi nakacio satelite i stereo pojacalo na koje bi isli prednji zvucnici. nisam pametan.

 

Za sada je plan da uzmem zvucnike i AV resiver, preuzmem mozda satelite iz sadasnjeg sistema.
Posto cu najverovatnije spustati plafon zbog osvetljenja, planirano je da uzmem dva ugradna zvucnika
i da ih ubacim za dolby Atmos. Tu sad isto ide pitanje, koje ugradne zvucnike uzeti? :D

Hvala svima na pomoci :listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...