Jump to content


Potrebna pomoc oko osvetljenja


Zemca

Recommended Posts

Zdravo svima, potrebna mi je vasa pomoc jer sam ovaj problem ne mogu da resim. Imam radio star nekih 50 godina. Radio sve super radi, ali mi ne radi svetlo na onoj skali za stanice. Rasturim ja sve to i vidim da su pregorele sijalice. Sad nastupa najveci problem, sto takve sijalice nema nigde u Novom Sadu . To su neke male na navoj od 7v i 0.1A. Nadjem ja preko neta porucim ih i kad ih namestim radile su nekih 5 min i stadose. Ne vidim da je pukla ona nit ali one ne svetle , a struja u tranzistoru ima. Ne bi ponovo da narucjujem jer nije bas jeftino. Moze li to nekako drugacije da se odradi tipa sa led diodama ili tako nesto??? 

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Marendica said:

Moze li to nekako drugacije da se odradi tipa sa led diodama ili tako nesto??? 

Ne vidim zasto u principu ne bi moglo a bilo bi i trajnije,iako ima ljudi koji bas inzistiraju na originalnosti.:rolleyes: Ipak prvo bi mozda bilo dobro provjeriti u čemu  je kvar?-da li su ponovo "vrisnule" zarulje ili ne radi napajanje.  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ima napona na kontaktima. Skinuo sam sad sa bicikla lampicu ona je 5 puta jaca milsim 2.5w dok je original bila 0.7w. I kada sam ih povezao ona je mnogo jako sijala . Izgledada cu morati prvo da izmerim napon na kontaktima. Ali prvo moram da kupim onaj instrument za merenje.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Marendica said:

Bas te sam porucio samo u drugoj radnji u Nisu ali prestale su sa radom posle 5 min. 

Провери ти то мало боље, просто је немогуће да је и та нова тек тако цркла.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...