Jump to content


HD Audio formati i analog 6CH


Technicssss

Recommended Posts

Ukratko, da li je moguce podesiti BD plejer da salje Dolby TrueHD ili DTS HD Master Audio preko analognog 6CH izlaza? Radi se o risiveru koji nema te HD dekodere ali jako lepo zvuci pa se pitam da li je moguce nekako podesiti plejer da sam obradi zvuk i tako sredjenog ga posalje risiveru.

Osim toga da li je neko uporedjivao kvalitet visekanalnog zvuka preko digitalnih i analognih izlaza?

Link to comment
Share on other sites

Могуће је, само требаш подесити у плејеру да сам обрађује сигнал а не ради битстрим. Зависно од модела у упутству можеш наћи начин како се то ради. Тада је сва обрада у плејеру, колико се сећам авр тада врло мало обраћује сигнал (евентуално редирекција баса) и прескаче обраду звука због акустике просторије тј понаша се као класично интегрално појачало.

Сам квалитет звука зависи од класе и модела плејера и авр, могу бити исти или један бољи од другог... нема правила.

Link to comment
Share on other sites

On 4/24/2016 at 18:35, gvlada said:

Могуће је, само требаш подесити у плејеру да сам обрађује сигнал а не ради битстрим. Зависно од модела у упутству можеш наћи начин како се то ради. Тада је сва обрада у плејеру, колико се сећам авр тада врло мало обраћује сигнал (евентуално редирекција баса) и прескаче обраду звука због акустике просторије тј понаша се као класично интегрално појачало.

Сам квалитет звука зависи од класе и модела плејера и авр, могу бити исти или један бољи од другог... нема правила.

Hvala na odgovoru, do sada sam uvek koristio digitalnu konekciju ali zadnjih nekoliko dana nesto malo eksperimentisem sa Technics SA-DA20 risiverom i on ima standardne Dolby Digital i DTS dekodere i kada su u pitanju serije ili DVD filmovi  to zvuci jako dobro ali kod BD filmova dobijam samo core verzije pa gledam da nekako dobijem onaj originalni zvuk. Za moje usi DTS u najboljem kvalitetu zvuci odlicno cak i za nekog iskusnijeg filmofila medjutim posto mnogi hvale taj analogni 6CH deo na ovom risiveru pri kome se VGCA automatski aktivira resio sam da ga isprobam ali po nekim informacijama vecina BD plejera na analognim izlazima moze da izbaci samo obradjene core verzije, a ne one "punokrvne". Dakle preko digitalne konekcije ne mogu da ih dobijem, jedino da probam preko analogne. BD plejer je Panasonic DMP-BDT300.

Za dekodiranje Technics koristi Cirrus Logic CS493263-CL, nisam nasao nista o njemu i o tome kako se pokazao u praksi, znam samo da ga koristi i svojevremeno vrhunski Rotel RSX-1055.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...