Jump to content


av receiver i zvucnici


megasava

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok. ZvuÄnike si okaÄio na front b. Svejedno je da li je na b ili a. Elem, u setovanjima izaberi 4 oma, koliko god da su zvuÄnici (nadam se nisu ispod 4 oma). PiÅ¡e ti to pozadi. Isto tako podeÅ¡avaÅ¡ i ako budeÅ¡ vezivao dva para, samo Å¡to tad zvuÄnici ne smeju biti ispod 8 oma.

Link to comment
Share on other sites

Probaj par dana da risiver bude na gornjoj povrsini te police/stola, tj. da je prostor iznad poklopca sa perforacijom na limu slobodan radi ventilacije. Prati sta se desava na sledeci nacin:

Ako tokom nekoliko sati rada na normalnom sobnom nivou pojacanja risiver ne ulazi u protect mode, znaci da je sadasnje stanje rezultat slabe ventilacije i preteranog zagrevanja el. delova unutra.

Ako se problem i tada bude ponavljao, morace na servis. Pretraga na google-u kad se ukuca taj sony model i reci protect mode daje toliki broj rezultata da je to sumnjivo, pogotovo kad se pregledaju teme koje obradjuju isti problem.

Link to comment
Share on other sites

Sve lepo piÅ¡e, za frontove a ili b selektujeÅ¡ 4 oma za zvuÄnike od 4 oma ili viÅ¡e. Za centar ili rear selektujeÅ¡ 8 oma za zvuÄnike od 8 oma ili viÅ¡e (znaÄi ovde ne stavljaj ispod 8 ). A ako vezujeÅ¡ oba fronta, dakle a+b selektujeÅ¡ 4 oma, a koristiÅ¡ zvuÄnike 8 oma ili viÅ¡e, dakle ne ispod 8.

Tako da, ako mene zdrav razum služi, ti treba da se upravljaÅ¡ prema prvoj opciji i selektujeÅ¡ na receiveru 4 oma, bez obzira koliko oma su zvuÄnici, bitno je da nisu ispod 4 oma.

Link to comment
Share on other sites

Tako pise, ali Sava pominje neka setovanja gde treba izabere 4 ili 8 oma. Ta setovanja verovatno obavlja preko menija risivera.

Dakle, ako su njegovi zvucnici na 8 oma, zasto bi on stavio u setovanju 4 oma? Oznake nazad su za upozorenje sta se sme vezati na koji izlaz (a ili b front 4 oma ili vise), a u setovanjima treba da stavi 8 oma jer su zvucnici 8 oma.

Mis'im, cemu uopste setovanje u tom slucaju? Sony ima veoma cudne uredjaje :D

Link to comment
Share on other sites

Kad bi proÄitao pažljivije, video bi da piÅ¡e da selektuje 4 oma. A gde će da selektuje ako ne u setovanjima? I pojaÄalo će lakÅ¡e raditi.

Na obiÄnom pojaÄalu piÅ¡e koje omaže sme da kaÄi, ako kaÄi jedan ili dva para zvuÄnika. Kao Å¡to i ovde piÅ¡e lepo iznad u belom okviru da je risiver za zvuÄnike od 4-16 oma. I nema Å¡ta da se selektuje, jer za sve izlazebisto važi. Ovde se selektuje jer je drugaÄije za centar/rear, a drugaÄije za frontove.

Ispod pak lepo piÅ¡e koje omaže da selektuje u podeÅ¡avanjma kad vezuje frontove, koje kad vezuje ostale, a koje kad vezuje dva para frontova, kao i kolike omaže sme da kaÄi zavisno od opcije. To Å¡to ti kažeÅ¡ piÅ¡e samo za centar/rear, dakle podesi na 8 oma i ne kaci zvucnike ispod 8 oma. Za frontove lepo pise podesi na 4 oma, ako je jedan par zakacen onda mogu od 4-16, a ako dva onda od 8-16. U oba sluÄaja se u podeÅ¡avanjima stavi na 4 oma. Ne znam Å¡to insistiraÅ¡ na drugaÄijem, kad lepo piÅ¡e.

Nadam se da je razumljivo šta sam hteo da kažem.

Link to comment
Share on other sites

Mis'im, cemu uopste setovanje u tom slucaju? Sony ima veoma cudne uredjaje :D

Pa setovanje je omogućeno zbog razliÄitih izlaza. Frontovi trpe jednu omažu, a centar/rear drugu. E sad zaista mogli su da zakucaju frontove na 4 i da daju uputstvo samo da ako se kaÄi jedan par zvuÄnika ta je omaža, a ako dva onda je ova omaža zvuÄnika. Ali eto ostavili su i to fleksibilno. Verovatno zato Å¡t je bilo lakÅ¡e softverski reÅ¡iti. Zato su nazad lepo napisali uputstvo kako se podeÅ¡ava.

Link to comment
Share on other sites

Opusteno, ne insistiram.

Pokusavamo pomoci coveku, meni logicno jedno, tebi drugo, nema lose namere. Ajde da vidimo sta je u pitanju.

Cek da vidim na kompu ima li uputstvo za ovaj risiver, nezgodno mi na telefonu. Kontam da na tim visekanalnim risiverima postoje setovanja preko daljinca, ako setovanje trazi oznacavanje kolika je omaza zvucnika zakacenih na a ili b front, nejasno mi je zasto se ne bi navela stvarna omaza zakacenih zvucnika?

Link to comment
Share on other sites

Pa na to pokuÅ¡avam da ti odgovorim. Zamisli pojaÄalo ko je je od 4-16, pa ako kaÄiÅ¡ jedan par piÅ¡e da može biti od 4-16, a ako dva onda od 8-16. Koje god da zakaÄiÅ¡, nema gde ni Å¡ta da setujeÅ¡. Ono je fabriÄki podeÅ¡eno i isto je za sve izlaze. Samo Å¡to na 4 daje veću snagu, a na 8 malo manju.

Kod ovog risivera nije isto na svim iazima, pa se setuje. Verovatno je softverski bilo lakse da na svim izlazima ostave sve opcije omaza, nego da sad ovde ima setovanje, a onde nema. E zato su u uputstvu pozadi napisali kako se koji setuje.

Po meni, dakle, ako kaÄiÅ¡ par frontova, on se ponaÅ¡a kao obiÄno pojaÄalo od 4-16 oma, dakle podesi na 4 i turaj zvuÄnike od 4 pa naviÅ¡e koje hoćeÅ¡.

Na kraju krajeva nek proba, pa ćemo videti da li se i dalje pali blokada, svakako će lakÅ¡e da radi pojaÄalo koje ima opciju od 4 oma i sa zvuÄnicima od 8 oma, nego recimo pojaÄalo kome je minimum 8 (kako je on prvobitno setovao).

Link to comment
Share on other sites

Evo isecka iz uputstva

 

post-10102-0-12241200-1413132824_thumb.j

 

post-10102-0-95784300-1413132840_thumb.j

 

Sta znam... U uputstvu pise da se front glavni zvucnici trebaju vezati na A izlaz, a na izlaz B dodatni par front zvucnika (ako neko hoce to).

Ja bi vezao na A za stereo postavku (mada nema logike da ima razlike, ali ajde neka bude po sony uputstvu).

Oko impedanse, pise na slikama koje sam stavio. Setovanja impedanse postoje na prednjem panelu, preko jog dial kontrole i, po uputstvu, trebaju se obaviti pre prvog koriscenja risivera, znaci, posle povezivanja zvucnika. Kao što piše ispod žutog, 4 oma se setuju kada se koriste oba frontalna para, A+B.

Izbuljih se u uputstvo, ali nigde ne vidim da se pominje stereo postavka i setovanje vezano baš za stereo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...