Jump to content


Sansui au-555a da li vredi?


Malkavian

Recommended Posts

Ma znam ja te price,mozda da preformulisem pitanje.Da li ga je iko cuo,kakav je zvuk da li se isplati cimati se oko njega?

Nisam ga slusao...imao sam iz tih godina mislim 777 i 7900, a i kasnije 517,519,717,719,919 itd i nikada mi nije sjeo taj njihov zvuk..."meni" zvuce prosjecno, kad ih slusam totalno sam ravnodusan, a ima ljudi koji rezu zile za njih i gotovo! Da su bili ispred svog vremena u dizajnu i iznutra i izvana to stoji, ali kako zvuci bi trebao sam procijeniti
Link to comment
Share on other sites

Nisam ga slusao...imao sam iz tih godina mislim 777 i 7900, a i kasnije 517,519,717,719,919 itd i nikada mi nije sjeo taj njihov zvuk..."meni" zvuce prosjecno, kad ih slusam totalno sam ravnodusan, a ima ljudi koji rezu zile za njih i gotovo! Da su bili ispred svog vremena u dizajnu i iznutra i izvana to stoji, ali kako zvuci bi trebao sam procijeniti

Ok,hvala na iskrenom odgovoru,naveo me je na razmisljanje koliko uopste treba da se bakcem sa takvim stvarima.

Link to comment
Share on other sites

Mozda je to pojacalo tvog zivota...nikad neznas :smile:

 

 Izgleda da jeste   :)  Ja volim da se bakcem sa takvim  vintage lepotanima - pogotovo Sansui  .

 

AU 555 A  je toliko muzikalno pojacalo da ne mozete verovati . Ima samo  2 x 25 \35 wati  ali kakvih wati :order . Bez problema gura Dynaudio Contour 1.3  od 86 db i 150 wati a zvuk fantazija . Evo malo slika  cisto da se vidi da se Sansui nije salio  kad je pravio pojacalo od  35 wati. Ovo pojacalo na ebay - u ide cak  i do 250 - 300 eura . Dugo sam jurio  AU 777 A , 999 D ali su cifre prejake  

 

http://stereonomono.blogspot.com/2012/07/sansui-au-555.html

 

http://www.ebay.co.uk/itm/SANSUI-AU-555A-INTEGRATED-AMPLIFIER-/300908086594

post-11928-0-25693700-1369778606_thumb.j

post-11928-0-09372700-1369778627_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

He, he, Šuco, to je pojačalo sestra svojevremeno dobila od ćaleta za internu upotrebu u sobi, pre nekih 15-ak godina. Prelepa sprava, komplet restaurirana, plaćena tričavih 100 DEM kod lokalnog audio/TV servisera. VD zet ga, nažalost, pre godinu-dve zamenio za neke B&W kutije, nisu mu se davali novci na osvežavanje kada je došlo vreme, imao Yamahu CA-600 (ako se ne varam) u rezervi.

Link to comment
Share on other sites

Nažalost, zakasnih - oglas je obrisan tako da ne znam o čemu se radilo, prokomentarisah samo Šucin post. Što se zvuka tiče, pitak, laid-back, baršunast, jednom rečju lampaški zvuk, čak i više nego MOSFET Accuphase modeli. Iskren da budem, jednog drugara sam svojevremeno morao da ubeđujem da je u pitanju tranzistorac. Ako tražiš tako nešto, napred i navali.

 

Eh da, i jedno od retkih pojačala, koje sam imao priliku da čujem, sa kontrolom srednjeg opsega. Jesam li pomenuo da nisam Hi-Fi puritanac? ^_^  :listen

Link to comment
Share on other sites

To je taj sa kp . Imao sam i 517 , 717  , 901 i jos  neke njihove monster receivere 9090 , G 9700  i jos po nesto ali nikad ove iz 70 -te  godine za koje kazu da su jako muzikalni  i da sviraju kao najfinije lampe   i stvarno ima istine . Prezadovoljan sam  sa ovim vintage lepotanom. Ne mogu da verujem da pojcalo iz tih god . . tako svira 

 

post-11928-0-92020400-1369781667_thumb.j

post-11928-0-40009600-1369781935_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

To je taj sa kp . Imao sam i 517 , 717  , 901 i jos  neke njihove monster receivere 9090 , G 9700  i jos po nesto ali nikad ove iz 70 -te  godine za koje kazu da su jako muzikalni  i da sviraju kao najfinije lampe   i stvarno ima istine . Prezadovoljan sam  sa ovim vintage lepotanom. Ne mogu da verujem da pojcalo iz tih god . . tako svira 

kakav je gramofonki ulaz u odnoso gore pomenute.

Link to comment
Share on other sites

Da budem iskren...imao sam 777, ali ga nikad nisam poslusao kako bi trebalo...bilo je to davno!...Kupovao sam Altec Lansing kutije i lik je imao sa strane na podu 777 u drvenom kucistu i pitam ga dali je na prodaju? on kaze nije, jer je pokvaren, a ja zapeo kad sam vidio tu ljepotu od ampa....na kraju mi ga prodao, i tu pocinju moji problemi :-).....Pojacalo je popravljeno, ali se u kratkom vremenu kvarilo nekoliko puta....tako da...nazalost...da ga sad imam...slozio bi ga i uzivao kako treba, jer uvijek su kruzile price da radi odlicno, ali tada nije bilo ni interneta ni service manuala za nabaviti, nego servis koji popravlja katodne televizore :-/....Nakon toga kupio AU7900.... malo tesko cudo, radio je odlicno, ali opet kvar....tako da dan danas imam nekakve dijelove od njega po supi!....Mozda sam nakon tih perepetija ravnodusan prema njima, ali imao sam kasnije prilican broj njihovih teskasa i nista da me zagolica....cak mislim da je 7900 puno muzikalnije i mekse svirao od cijele x17 i x19 serije!

Link to comment
Share on other sites

steta zlatno doba gramofona,a ne probati pretpostavjlan da je i to na nivou liniskog-

 

 

Evo upravo sam probao i phono na Sansui - ju , radi normalno  kad zakacim  Pinka sa MC glavom  Ortofon Rono Red  i ne da je na nivou linijskog dela nego je  mozda cak i bolje jedino mora vise da se pojaca na volume kontroli  otpr . . za 30 % . Zakljucak phono na Sansui - ju  au 555a  je  iznenadjujuce odlican. Preslusavam meni dobro poznate materijale i odlicno zvuce , nema nervoze ni malo , bas odlican , srednji opseg jasan, siroka scena , separacija odlicna , nemam primedbu na phono iz tog doba. Super pojacalce , ne gasim ga radi ko dragstor u B sistemu sa Klasse cdp.5 i Dynaudio Contour 1.3 + kablovi sa bavljuka  i razmisljam kako je hi - fi jedna velika prevara  jer mi nista mnogo ne nedostaje i u daleko jeftinijem b sistemu  :blah

 

ps . . . . . . .   Samo kod 555a i 777a kao i 999d su poboljsane i snaznije verzije pocetnih  modela koji su prvo krenuli sa  AU 555 , 777 , 999 . Idler skroz si u pravu da su ove stare serije iz 70 - ih muzikalnije od ovih kasnije napravljenih Sansuia  na  xx17 , xx19 . Nadji jednog matorca u dobrm stanju pa da cujes kako to lepo radi . Mislim da je 777a pun pogodak samo sto nisu  vise tako povoljni sa cenom kao nekad kad si ga ti nabavio 

Link to comment
Share on other sites

Evo upravo sam probao i phono na Sansui - ju , radi normalno  kad zakacim  Pinka sa MC glavom  Ortofon Rono Red  i ne da je na nivou linijskog dela nego je  mozda cak i bolje jedino mora vise da se pojaca na volume kontroli  otpr . . za 30 % . Zakljucak phono na Sansui - ju  au 555a  je  iznenadjujuce odlican. Preslusavam meni dobro poznate materijale i odlicno zvuce , nema nervoze ni malo , bas odlican , srednji opseg jasan, siroka scena , separacija odlicna , nemam primedbu na phono iz tog doba. Super pojacalce , ne gasim ga radi ko dragstor u B sistemu sa Klasse cdp.5 i Dynaudio Contour 1.3 + kablovi sa bavljuka  i razmisljam kako je hi - fi jedna velika prevara  jer mi nista mnogo ne nedostaje i u daleko jeftinijem b sistemu  :blah

 

ps . . . . . . .   Samo kod 555a i 777a kao i 999d su poboljsane i snaznije verzije pocetnih  modela koji su prvo krenuli sa  AU 555 , 777 , 999 . Idler skroz si u pravu da su ove stare serije iz 70 - ih muzikalnije od ovih kasnije napravljenih Sansuia  na  xx17 , xx19 . Nadji jednog matorca u dobrm stanju pa da cujes kako to lepo radi . Mislim da je 777a pun pogodak samo sto nisu  vise tako povoljni sa cenom kao nekad kad si ga ti nabavio 

jako bih voleo da cujem nesto iz te ergele.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...