Jump to content


Decca ALO450 zvucnici


Dr.Zoidberg

Recommended Posts

Ne znam vise :/ Jedan visokotonac je ostecen pa bi morala zamena da padne, a trenutno nemam novca za takve investicije, vesanja na voferima bi potencijalno mogla da se zamene, ali i to je pitanje samih drajvera. Za sad sam ih parkirao, pa kad bude bilo neko bolje vreme verovatno cu se vratiti da vidim nesto (mozda padne i kompletna zamena drajvera i skretnice)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovako, posle duzeg razmisljanja, ipak sam odlucio da barem probam da ih opravim, jer ne izadje to toliko puno para :) E sad, posto je jedan visokotonac ostecen, hteo bi da kupim dva nova i da ih ugradim. Ono sto mene buni je to sto mislim da je originalni sa kutije srednjotonac/visokotonac kombinovan. Sraf-Sraf precnik je 10cm, a membrana je 7.5cm. Sta vi predlazete kao zamenu ?

Link to comment
Share on other sites

Ovako, posle duzeg razmisljanja, ipak sam odlucio da barem probam da ih opravim, jer ne izadje to toliko puno para :) E sad, posto je jedan visokotonac ostecen, hteo bi da kupim dva nova i da ih ugradim. Ono sto mene buni je to sto mislim da je originalni sa kutije srednjotonac/visokotonac kombinovan. Sraf-Sraf precnik je 10cm, a membrana je 7.5cm. Sta vi predlazete kao zamenu ?

ako radi (nije izgoreo) ne menjaj visokotonac samo malo lepka na rupicu i svirace to godinama, a ako hoces bas da menjas evo ti http://www.kupujemprodajem.com/Audax-konusni-visokotonci-5784292-oglas.htm?filter_id=22636213

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

ako radi (nije izgoreo) ne menjaj visokotonac samo malo lepka na rupicu i svirace to godinama, a ako hoces bas da menjas evo ti http://www.kupujemprodajem.com/Audax-konusni-visokotonci-5784292-oglas.htm?filter_id=22636213

:thumbsup2

Nije izgoreo ali ima tu rupicu i krci kad sam probao, u odnosu na drugi koji je ok, sav je mekan, prstom kad ga pipnem uvaljuje se, dok ovaj ispravniji je cvrst i zategnut. Imas gore na slikama taj probuseni visokotonac, u donjem levom uglu se nazire kao crtica (los je fokus ali sta da se radi)

Link to comment
Share on other sites

Ljudi treba mi pomoc oko vesanja, naime, ne znam koju velicinu da uzmem, membrana je ~148mm, e sad pitanje koliko, evo vam tri "modela" sto sam nasao

 

inch - spoljni prec. - unutrasnji prec. - maks. prec. membrane

 

8“ - 194 - 130 - 145

 

8"" - 197 -134 - 154

 

8 i ¼“ - 203 - 148 - 163

Link to comment
Share on other sites

Премери још једном мада ни једно вешање неће паÑовати. Можда задње?!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Премери још једном мада ни једно вешање неће паÑовати. Можда задње?!

 

:wave2

Kako mislis ? obim sraf-sraf je oko 204mm, membrana 148mm.

Link to comment
Share on other sites

Stigla vesanja ! :D

 

:bounce 

 

Koji lepak da koristim, posto je u pitanju gumeno vesanje ?

 

Пробај ÐеоÑтик или њему Ñличан. РаÑпитај Ñе у најближој фарбари.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Visokotonac, pozadi pise goodman, tako da je clan koji je predpostavio da su goodmans drajveri je upravu :) Na wooferu sam video da pise da je iz 1978 ! :o

Kao sto vidite visokotonac je dosta ostecen, skoro pola ivice je uvaljeno/osteceno i ova rupica na membrani predstavlja problem. Sta sad ja da mu radim i jel uopste mogu nesto da uradim ?

p5158238.jpg

p5158237.jpg

p5158235.jpg

p5158233.jpg

p5158232.jpg

p5158230.jpg

p5158226.jpg

p5158224.jpg

Link to comment
Share on other sites

ИÑти "Онај" лепак па четкицом танко намазати део који је иÑпуцао.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ИÑти "Онај" лепак па четкицом танко намазати део који је иÑпуцао.

 

:wave2

Sto se tice lepka, nasao sam neki Henkelov "Kraftkleber" universal lepak, pa valjda ce da posluzi :D

Link to comment
Share on other sites

E i da, imam jedno pitanje, na vesanjima, unutrasnji deo, gde se meri untrasnji precnik, on je duzine 8mm, a na membrani od zvuc. , deo na kojem je lezalo staro vesanje je precnika 4mm.

Dimenzije mem. zvuc. 150mm, untr. prec. vesanja isto je 150mm, ali deo koji treba da naleze na zvucnik je 8mm.

Sad, da li da kratim za 4mm ili kako ? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...